Pożyczka ratalna na wiosenne wydatki
Pożyczka ratalna idealna na wiosenne wydatki
Wiosną szykuje nam się sporo wydatków. Często wiążą się one z wiosenną wymianą garderoby. To też okres, w którym wiele osób decyduje się odświeżyć swoje mieszkania i sfinansować remont. Skąd czerpać fundusze na takie potrzeby? Idealnym rozwiązaniem będzie rozejrzenie się w ofertach firm pożyczkowych.
Zalety pożyczek ratalnych
Jeżeli nasze finansowe plany są realne, lecz nieosiągalne ze względu na chwilowe problemy z budżetem, warto pomyśleć o pożyczce na raty, która będzie idealnym wsparciem w takich sytuacjach. Ten rodzaj dofinansowania pomoże nam uporać się z wydatkami. Firmy pożyczkowe cyklicznie przygotowują dla swoich potencjalnych klientów oferty, obok których nie sposób przejść obojętnie. Pożyczka ratalna to bardzo elastyczna forma finansowej pomocy. Możemy wnioskować nawet o kilka tysięcy złotych, nie ruszając się z domu. Jeżeli tylko nasza zdolność kredytowa nie będzie budziła podejrzeń pożyczkodawcy, to otrzymamy ofertę dostosowaną do naszych finansowych potrzeb.
Do wypełnienia wniosku będą nam potrzebne tylko najbardziej podstawowe dane. Nie będziemy musieli martwić się licznymi dokumentami, których wymagają od nas banki. Do podpisania umowy pożyczkowej wystarczy dokument tożsamości oraz kilka zaświadczeń, takich jak na przykład zaświadczenie o zarobkach. Powinniśmy się jednak liczyć z tym, że firma skontroluje dane na nasz temat zgromadzone w bazach dłużników.
Pożycz tyle, ile potrzebujesz
Ważny jest cel, na który planujemy przeznaczyć pożyczoną kwotę. Może być on dowolny – najważniejsze, żeby istniał. Bez konkretnego przeznaczenia pieniądze rozpłyną się szybciej, niż zdążymy zauważyć. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto także dowiedzieć się czegoś o zasadach mądrego pożyczania i zarządzania finansami.
Możemy zapoznać się z propozycjami szybkich chwilówek na raty w Loando.pl. Portal umożliwia też poszerzenie wiedzy na temat finansów – na stronie znajdziemy wartościowe artykuły dotyczące zarządzania budżetem. Przed decyzją o zaciągnięciu pożyczki powinniśmy poważnie przemyśleć, na co zamierzamy przeznaczyć dodatkowe pieniądze. Bez dokładnej analizy naszych wydatków możemy się szybko pogubić i wpaść w finansową pułapkę. Zaciągnięcie pożyczki bez ryzyka jest możliwe, jeśli tylko będziemy kierować się rozsądkiem.
Jeśli dokonaliśmy już wyboru oferty, warto zastanowić się, czy wysokość zobowiązania jest odpowiednia. Należy pamiętać, że im więcej pożyczymy, tym więcej zmuszeni będziemy zwrócić. Powinniśmy przeanalizować nasze wydatki i oszacować kwotę, której potrzebujemy. Z tym zadaniem zapewne dobrze poradzą sobie doświadczeni pożyczkobiorcy, którzy wykazują większą roztropność w planowaniu swoich funduszy.
Aby nie przesadzić z wysokością zaciąganego zobowiązania, powinniśmy oszacować nasze możliwości finansowe. Jak to zrobić? Wystarczy, że na kartce papieru zapiszemy stałe wydatki i koszty utrzymania oraz miesięczne dochody. Po obliczeniu różnicy uzyskamy tzw. wolną kwotę, z której część możemy przeznaczyć na regulowanie raty pożyczki. Dowiedzieliśmy się właśnie, na jaką miesięczną ratę nas stać, a mnożąc ją przez okres kredytowania otrzymamy wysokość kwoty, którą moglibyśmy pożyczyć. Pamiętajmy jednak, że przyjdzie nam się zmierzyć również z odsetkami.
Nie zapomnij o weryfikacji pożyczkodawcy!
Przy wyborze firmy pożyczkowej powinniśmy na chwilę zatrzymać się i poświęcić kilka minut na sprawdzenie jej wiarygodności – tym bardziej, że tego również dokonać możemy w internecie. Wszelkie bazy, w których figurować mogą podejrzani pożyczkodawcy, są ogólnodostępnym źródłem informacji. Najbardziej wiarygodnym spisem przedsiębiorstw jest KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy, w którym znajduje się każda legalnie działająca firma. Tutaj odnajdziemy informacje dotyczące Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP) oraz REGON-u, który świadczy o figurowaniu przedsiębiorstwa w Rejestrze Gospodarki Narodowej. Warto także zajrzeć do bazy Komisji Nadzoru Finansowego. Organowi przyświeca cel monitorowania rynku finansowego w Polsce, a nad jej nadzorem czuwa Prezes Rady Ministrów. Lista ostrzeżeń KNF podpowie nam, którym firmom nie należy ufać.
Artykuł sponsorowany
Komentarze