Uporządkują tereny przy PKP w Nisku


W ubiegłym roku Nisko Stalowej Woli, w tym roku Stalowa Wola Nisku pomoże uporządkować tereny przy kolei. Stalowa Wola już dokonała zmian na dworcu głównym, sąsiedzi biorą się do roboty.
- Marszałek województwa podkarpackiego wyszedł z inicjatywa, żeby uporządkować niektóre tereny przykolejowe. W tamtym roku przekazaliśmy kwotę do Stalowej Woli. Oni zrobili swoje rzeczy. My w tym roku chcemy uporządkować przejście i wejście na perony na osiedlu Tysiąclecie, bo w tej chwili można tam nogi połamać- mówi burmistrz Julian Ozimek.
W 2016 roku, w ramach "Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego", Gmina Nisko przekazała Stalowej Woli 20 tys. zł. Teraz przyszedł czas się odwdzięczyć, bo sąsiedzi przygotowują się do własnych inwestycji.
Intencją „Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego" jest współdziałanie samorządów oraz pomoc finansowa w realizacji zadań, które poprawią infrastrukturę około kolejową. Chodzi o budowę, rozbudowę i modernizację istniejących przystanków i miejsc parkingowych w ich pobliżu, budowę i montaż podstawowej infrastruktury towarzyszącej tj. stojaków na rowery, wiat postojowych służących do zapewnienia komfortu w trakcie podróży. Samorządy mają podejmować wspólne działania dla zachęcenia podróżnych do korzystania z kolei, tym samym pogłębiając integrację regionu oraz promując walory turystyczne województwa. Inicjatywa wyszła od marszałka województwa podkarpackiego. Tworzy się porozumienia międzygminne, które są również dofinansowane z budżetu sejmiku województwa podkarpackiego. Chodzi tu o poprawę całej sieci kolejowej, otoczenia dworca, parkingów.

Komentarze
Stoi na stacji lokomotywa tłusta ogromna i nienadająca się do jazdy.
problem niedługo się rozwiąże, bo ta linia jest na tzw "liście rezerwowej" czyli idzie do zaorania
Zabytkowy, jak najbardziej, a do tego naprawdę piękny budynek. W dobrym galicyjskim stylu. Jakby go tylko odnowić... Jestem ze Stalowej, ale mam sentyment do Waszego miasta. Nie tylko przez daaawną przyjaciółkę... :-) Lubię Nisko, czasem gdy ładna pogoda, rowerkiem wyprawę zrobić sobie lubię, wręcz bez celu, do Waszego miasta. Ot, tak pojeździć... A ten dworzec, gdyby go tak odnowić, wyremontować chodniki itd.... Pozdrawiam Niżan!
Budynek jest zabytkowy, a miejsce uczęszczane. Perspektywy handlowe jak najbardziej. Ale co z tego.
Bardzo ladny budynek. Niszczeje jak np budynki w praku w Charzewicach.
Masz racje to samo tyczy się słynnej kładki w Stalowej Woli to PKP powinno zrobić przejście a nie kosztem miasta!
To cale wydawanie pieniedzy jest nikomu nie potrzebne,bo teren jest znienawidzonego pkp.Jak mozna robic bankrutowi przysluge.Niech oddadza najpierw dworzec .wtedy mozna cos robic.