Szpital z certyfikatem ministra

Image

W piątek, 18 listopada 2016 odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatu Akredytacyjnego Ministra Zdrowia dla SPZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Takim Certyfikatem mogą pochwalić się tylko niektóre placówki medyczne. W Polsce akredytację uzyskało zalewnie 227 szpitali, czyli 25% tego typu zakładów. W województwie podkarpackim certyfikat ma 10 szpitali, mieszczą się one w: Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Głogowie Małopolskim, Łańcucie, Przeworsku, Rzeszowie (3), Krośnie, Mielcu. Tym samym nasz szpital dołączył do elitarnego grona placówek, które taki Certyfikat posiadają.

By otrzymać Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia należy spełnić przynajmniej 75% wymagań. Wielu się to nie udało.

- Ocena dotyczy nie tylko jakiś wyrywkowych, wycinkowych fragmentów takiego dużego organizmu jakim jest zakład opieki zdrowotnej, dotyczy jej funkcjonalnej działalności. W przypadku akredytacji, o którą aplikowaliśmy i którą z powodzeniem przeszliśmy jest to konieczność spełnienia 225 standardów akredytacyjnych z programu akredytacji szpitali- wyjaśnia kardiolog Marek Ujda, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego.

D dniach od 17 do 19 lutego odbyła się wizyta komisji akredytacyjnej w stalowowolskim szpitalu. Ocena końcowa wypadła powyżej oczekiwań.

- Osiągnęliśmy bardo wysoki poziom 85%, to jest taki nazwijmy światowy poziom. Jest to już nasza druga akredytacja, pierwsza była w 2011 r. Nie została ona jakoś zauważona przez władze samorządowe. Ogromnie cieszę się z tej akredytacji, to jest ogromny wysiłek ludzi, którzy pracują w szpitalu za co im serdecznie dziękuję- mówi Edward Surmacz, dyrektor szpitala.

Certyfikat jest przyznawany na 3 lata. Po tym okresie szpital będzie musiał ubiegać się ponownie o nową ocenę.

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli posiada 18 oddziałów (477 łóżek), zatrudnia 910 pracowników, w tym 149 lekarzy, 431 pielęgniarek i położnych. W 2015 roku w placówce medycznej hospitalizowano 30 076 pacjentów, w tym 9 087 na SOR-ze.

Jak podkreśla starosta stalowowolski obecnie szpital stalowowolski ma stabilną sytuację finansową.

- Na najbliższy czas czeka nas kilka inwestycji wielomilionowych, chociażby przebudowa i modernizacja SOR-u, przebudowa oddziału neurologii z salami udarowymi. Najważniejszą inwestycją dla nas jest budowa nowego bloku operacyjnego. Liczymy na to, że dostaniemy dofinansowanie z RPO- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Przewiń do komentarzy













Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~fANka

Moi bliscy byli pacjentami na różnych oddziałach.To trudny czas zarówno dla pacjentów jak i ich bliskich.Jestem pełna podziwu i uznania dla profesjonalizmu i ciężkiej pracy personelu oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Neurologii.

~były pacjent

Czyli teraz na neurologi pacjenci nie będą latać do dyżurki z kroplówką w celu odłączenia? Certyfikat zobowiązuje chyba.

~jolka

Szpital St. Wola = kostnica

~malgonialuk

HMMM Tylko gdzie ta empatia ze strony lekarzy i ....fachowość ( dotyczy większości lekarzy ). Opinię wśród mieszkańców Stalowej Woli i nie tylko szpital ma fatalną !!!!

~Jan

Oby te nagrody szly w parze z leczeniem na niektórych oddziałach, Lekarze mniej znieczulicy i leczenia w ramach i "przykazie wujka w postaci NFZ" bo jest fatalnie. Te certyfikaty podobne sa do notowan obecnego rządu.