Spotkanie na szczycie w St. Woli

Image

To dzięki prezydentowi St. Woli ziścił plany, które zamierzono- powiedziała dziś na spotkaniu w Politechnice premier Beata Szydło. Zebrani wysłuchali również wykładu dr J. Kwiecińskiego.

W czwartek 28 kwietnia 2016 roku, w Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie z premier B. Szydło ze społecznością Stalowej Woli.

W spotkaniu udział wzięli również: pochodzący ze Stalowej Woli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Członek Rady Ministrów RP i Przewodniczący Sekcji Samorząd, Polityka Spójności Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP- dr Jerzy Kwieciński, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego- minister Paweł Soloch, przedstawiciele, dyrektorzy instytucji administracji rządowej, Wojewoda Podkarpacki- Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego- Władysław Ortyl i samorządowcy województwa, władze Politechniki Rzeszowskiej, przedsiębiorcy lokalni, poseł na Sejm Rafał Weber i jako gospodarz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Polacy potrafią realizować marzenia

Zebranych przywitał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. W swoim krótkim wystąpieniu nawiązał do tradycji COP, która wypełnia się w Stalowej Woli. Przypomniał, że dziś podpisana została historyczna umowa między MON a HSW w sprawie dostarczenia przez Hutę RAK-ów, moździerzy samobieżnych. Prezydent podziękował premier za osobiste zaangażowanie w sprawę, bez której podpisanie umowy nie byłoby możliwe.

- Wielka siła Polski, ten geniusz Polski często budził sprzeciw. Te marzenia często były zduszane na samym początku. Najlepszym tego przykładem jest sytuacja, która miała miejsce 160 lat temu, kiedy to do warszawskich Łazienek, w 1856 roku przyjechał Car Aleksander II i wtedy do Polaków, do polskiej elity, która wierzyła, że Polska się odrodzi, w swoim przemówieniu, w którym zapewnił o tym, że ma przychylność dla Polski podkreślił: panowie, żadnych marzeń. Na koniec podkreślił jeszcze raz: polscy panowie porzućcie marzenia. Ale Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku i największe projekty gospodarcze tego okresu spełniają się właśnie na tej ziemi podkarpackiej. Gościcie dzisiaj państwo w Stalowej Woli, fragmencie Centralnego Okręgu Przemysłowego. Jest to genialna idea Eugeniusza Kwiatkowskiego, która tutaj się spełniła. Jeszcze 79 lat temu w miejscu, w którym się znajdujemy, na całym terytorium miasta rósł sosnowy las. W 26 miesięcy i 26 dni od wycięcia pierwszej sosny powstało miasto, osiedla, elektrownia, zakłady przemysłowe. To wszystko pokazuje, że Polacy potrafią spełniać marzenia, potrafią je realizować, tylko muszą mieć do tego odpowiednie narzędzia. II Rzeczypospolita stworzyła takie narzędzia naszym ojcom tu, na tej ziemi. Pani premier, my bardzo mocno wierzymy, że program dla odpowiedzialnego rozwoju Polski to jest to narzędzie, które pozwoli na realizację, dzięki temu rządowemu programowi, tych najwspanialszych tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego, poprzez nasze możliwości, nasz potencjał, patriotyzm, który można było zobaczyć dzisiaj w Hucie Stalowa Wola- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

To dzięki prezydentowi ziściły się plany

Podczas spotkania głos zabrała Premier Beata Szydło.

- Pan prezydent witając nas tutaj wszystkich i mówiąc o zasługach poszczególnych ważnych osób siedzących na tej sali nie powiedział o jednej osobie, która spowodowała to wszystko i dzięki determinacji której dzisiaj tu jesteśmy. Ziściły się plany, które zostały założone. Dzisiaj znalazły swój wymierny efekt w podpisanym porozumieniu. Tą osobą jest prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny. Jest tak konsekwentny w promowaniu Stalowej Woli i w tym, żeby wszystkim nam przypominać, że Stalowa Wola, Stalowa Wola, Stalowa Wola i cały czas nam to powtarza, no to co my możemy zrobić?- mówiła premier Beata Szydło.

Prezes Rady Ministrów wspominała dziś ubiegłoroczną kampanię wyborczą i przyjazd do Stalowej Woli. Był to, jak zaznaczyła, najbardziej upalny dzień w jej trasie po Polsce i nawet zastanawiano się, czy dla bezpieczeństwa przybyłych osób wizyty nie odwołać, ale przychodziło tak wielu ludzi, że trudno byłoby podjąć taką decyzję, zwłaszcza, że prezydent miasta zadbał o wodę mineralną i chłodzące kurtyny wodne dla mieszkańców.

- I mieliśmy stalową wolę, żeby przeprowadzić to spotkanie. I ja wtedy powiedziałam, że mam stalową wolę do tego, aby wprowadzić w Polsce zmiany, które Prawo i Sprawiedliwość zawarło w swoim programie, a które „wydyskutowaliśmy” z Polakami w czasie naszych wieloletnich spotkań. Ten program, z którym szliśmy wówczas w kampanii wyborczej, program Prawa i Sprawiedliwości dzisiaj jest realizowany przez rząd PiS i to, że dotrzymujemy słowa, że kolejne elementy tego programu są realizowane, to jest ciężka praca i zasługa wielu ludzi, nie tylko Rady Ministrów, nie tylko ministrów, ale wojewodów, urzędników, tych wszystkich pracowników, którzy angażują się codziennie w tę ciężką pracę, by kolejne elementy tego programu były realizowane. To jest wielka satysfakcja, że kolejne projekty wchodzą w życie- mówiła premier Beata Szydło.

Gospodarka plus szansą na lepsze życie dla pokoleń

Jak zapewniła premier rząd chce budować dobry klimat dla jeszcze szybszego rozwoju gospodarczego (projekt Gospodarka plus). Celem jest zapewnienie Polakom godnego i dostatniego życia poprzez wykorzystanie potencjału naukowego i gospodarczego poszczególnych regionów kraju. Współautorem tego programu jest pochodzący z naszego miasta dr Jerzy Kwieciński. Dzięki programowi uratowana np. Fabrykę Autosan w Sanoku, podpisano umowy z HSW, a kilka dni temu na Śląsku powołano Polską Grupę Górniczą, wcześniej podpisano też ustawę stoczniową.

Polska musi wykorzystać swoją szansę i bronić własnych interesów, wówczas odniesie sukces, który będzie udziałem także przyszłych pokoleń. Nie może zgadzać się na narzucanie sobie rozwiązań wygodnych i korzystnych dla innych, bo przegra.

- My postanowiliśmy z linii defensywnej przejść na ofensywną i będziemy konsekwentnie, w ten sposób ten plan realizowali. To jest na pewno ciężka praca, ale mamy głębokie przeświadczenie, że ona się opłaca- mówi premier.

Po wystąpieniu premier nastąpiła Regionalna Prezentacja Rządowego Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Polski, którą przedstawił dr Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Członek Rady Ministrów RP i Przewodniczący Sekcji Samorząd, Polityka Spójności Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

Premier Beata Szydło odleciała z lotniska w Turbi około godziny 14:30. Tym samym zakończyła się wizyta Prezes Rady Ministrów w Stalowej Woli.

Zobacz również:

+ Premier Beata Szydło w HSW

Materiał video

Przewiń do komentarzy

























Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Johurus

na Podkarpaciu to ona jak do swoich jedzie, ale strach ją na północ Polski wywieźć, tam same na NIE

~RomekBąk

Prezydent wiele robi dla miasta, ale doceniony zostanie dopiero jak odejdzie, wtedy będzie, a jednak za tego Nadbereżnego to dobrze było, a teraz panie dzieju no wiocha po prostu, wiocha

~Woszczyna

no proszę, teraz to tylko papieża brakuje w stalowej bo juz wszyscy byli

~Mordka

no i co łysow wam?
sama premier wam rąbnęła czyja to zasługa, że podpisano umowę, Lucek biega nie nadarmo do tej Warszawy i świruje tam ile może żeby kasy naścigać do miasta.
A co by było jakbyście Szreka wybrali? ano nic, bo on by był nie ztej opcji politycznej i amen

mark30

sama siwizna....a gdzie ta mlodziez?

~mieszkaniec

Od razu piszę nie zwracajcie uwagi na moje wpisy bo coś słabo się czuje i znowu powypisuje głupot jaki to Nadbereżny wraz z PIS jest zasłuzony i wogole ....muszę kończyć bo leki przestają działać.[''mieszkaniec'' mówi jaka jest prawda].

~piket

ciekawe jakby prezydent był z innej opcji lub bezpartyjny to by pani premier również przypisywała zasługi. pewnie nie. i to jest przykre.

Nacht

Założę się że ten łysy ma pod marynarką Glock'a 19 (9 x 19 mm), Made in Austria.

~olo

podpisanie kontraktura to tylko i wyłącznie sukces HSA a nie pana prezydenta z parciem na szkło.