Wmurowano kamień węgielny pod kościół

Image

W niedzielę 25 października poświęcono oraz wmurowano kamień węgielny pod nową świątynię „Źródło Miłosierdzia Bożego”. Wydarzenie to odbyło się w obecności władz samorządowych oraz licznie zgromadzonych wiernych...

Kościół w stanie surowym

W czerwcu ubiegłego roku, na terenie parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli rozpoczęła się budowa kościoła „Źródło Miłosierdzia Bożego”. Dzięki wielu darczyńcom świątynia nabiera kształtu. Obecnie jest jeszcze w stanie surowym. Projekt został przekazany na rzecz kościoła nieodpłatnie. Takich osób, które przyczyniły się do powstania Domu Bożego jest znacznie więcej.

- Ludzie pomagają nam swoją pracę, ale też ofiarami. Wspomagają to dzieło osoby z naszego miasta i naszej okolicy, dzięki czemu tak szybko udało się nam je zrealizować. Miłosierdzie Boże jest czymś niesamowitym, to jest jakiś znak dla naszego miasta- mówi ks. Prałat Marian Balicki.

Wejście do kościoła znajduje się od strony osiedla. Świątynia ma mieć w sumie 800 m. kw. powierzchni. Jest przestronna i wygodna. Zapewni komfortowe warunki uczestnictwa w nabożeństwach. Plany są takie, że w jej piwnicach powstanie Centrum Miłosierdzia Bożego. Ma się tam znajdować m.in. sala modlitewna, biblioteka, świetlica, zaplecze magazynowe. Podczas najbliższych tygodni będą mieć miejsce prace wykończeniowe wewnątrz obiektu.

- Wykończamy już wnętrze. Myślę, że do Bożego Narodzenia uda nam się tyle zrobić, abyśmy mogli wejść i odprawiać pasterkę. Wszystkiego oczywiście nie zdołamy zrobić, bo wiadomo, to się łączy z finansami- mówi proboszcz „Floriana”.

Wmurowanie kamienia węgielnego

Niedzielna uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w kościele pw. św. Floriana. Homilię wygłosił ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz. Włodarz sandomierskiej diecezji podkreślił w niej, że budowa świątyni w takich czasach nie może być celem samym w sobie. Biskup apelował o zjednoczenie się stalowowolskich parafii tak, by kościół był obecny w życiu publicznym, by kapłani wychodzili wiernym na przeciw oraz wspólnie jednoczyli się w dziele niesienia wiary. Zaznaczył przy tym, że za mało jest punktów poradnictwa rodzinnego, gdzie małżonkowie mogliby znaleźć radę, dzieł charytatywnych, wsparcia dla chorych, konferencji i sympozjów na temat wiary.

- Powinniśmy nieść Chrystusa innym w różnej formie. Tego dzisiaj potrzebujemy. Jeśli temu ma służyć budowa tej świątyni, to doskonalone, niech rośnie, buduje się, wznosi się, jeśli stąd będzie płynęło dobro, miłość, jedność- mówił podczas eucharystii ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Po mszy świętej duchowni i wierni przeszli do nowej świątyni, gdzie ks. bp. K. Nitkiewicz poświęcił kościół. Następnie przedstawiciele duchowieństwa oraz władz samorządowych podpisali się pod dekretem, który został wmurowany razem z kamieniem węgielnym w ścianę obiektu.

Przewiń do komentarzy




















































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Taki jeden

Kilka refleksji :
- kamien wegielny wmurowuje sie zwykle przed rozpoczeciem budowy
i nie jest to kamien w doslownym znaczeniu
- nie jest przypadkiem ,ze wmurowano kamien wegielny dzisiaj
- architektoniczne dno, niegodne koscielnych budowli

~Adela

W poniedziałek występowali w nowej pracowni rentgenowskiej ,a dzisiaj w kościele ,jaka zapracowana ta nasza władza.