Nagrodzona kreatywność

Image

Zakończyła się trzecia edycja konkursu „Krok w przyszłość”. 10 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Konkurs zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Regionalną Izbę Gospodarczą dedykowany był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Istotą konkursu było opracowanie biznesplanu oraz jego krótka prezentacja.

- Celem konkursu jest kształtowanie zachowań przedsiębiorczych i kreatywnych, kształcenie umiejętności pisania biznesplanów i planowania ścieżki kariery zawodowej, rozwijanie umiejętności prezentacji projektu, doskonalenie stopnia znajomości potrzeb lokalnego środowiska, wyłonienie najciekawszych, innowacyjnych uczniowskich pomysłów biznesowych – mówił Mariusz Potasz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. KEN.

Obecnie zadania szkoły to nie tylko nauka, to też przygotowanie młodzieży do aktywnego zaistnienia na rynku pracy. Szkoła ma propagować umiejętności tworzenia własnego biznesplanu, zainteresowanie rynkiem pracy, świadome podejmowanie decyzji.

- Cieszę się, że nauczyciele i uczniowie angażują się w tego typu konkursy. Obecny czas to czas niesamowicie rozwijającego się świata. Dla młodych to ogromna szansa by postawić na siebie, na naukę , na rozwój własnej osobowości. Nasza młodzież jest tak przygotowana i kształcona żeby poradzić sobie w przyszłości – mówił Starosta Janusz Zarzeczny.

Uczniowie biorący udział w konkursie w sowich biznesplanach mieli też wyszukać i uwzględnić potrzeby lokalnej społeczności. Prace oceniło jury reprezentujące instytucje zewnętrzne, nie powiązane ze szkołami.

- Mam przyjemność już po raz trzeci wraz z większością członków jury oceniać biznesplany. Z roku na rok jest lepiej i ciekawiej, a my mamy coraz trudniejszą pracę. Tegoroczne prace są bardzo kreatywne. Młodzież otrzymuje coraz lepsze wykształcenie. Zaskoczyło nas kilka rozwiązań i propozycji. Co ważne, te biznesplany są realne, może je śmiało wprowadzać w życie – mówił przewodniczący jury.

Wyróżniono 17 prac. Trzecie miejsce zajęła uczennica Regionalnego Centrum Zawodowego w Nisku Justyna Loryś. Jej pomysł to wyroby rękodzielnicze wszelkiego typu takie jak orgiami, zaproszenia ślubne i biżuteria. Drugie i pierwsze miejsce zajęły uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. KEN. Aleksandra Knap opracowała biznesplan dotyczący niepublicznego przedszkola integracyjnego. Integracja i rozwijanie pasji od najmłodszych lat to jego główne zalety. Paulina Pamuła, która zajęła pierwsze miejsce postawiła na zdrową żywność.

- W dzisiejszych czasach zdrowa żywność jest bardzo ważna. Skupiłam się na cateringu dietetycznym, który daje nam możliwość regularnego spożywania posiłków i jest oparty na produktach regionalnych, bez GMO – mówiła zwyciężczyni konkursu.

Kolejna edycja za rok, jury liczy na większą liczbę prac uczniów i ich kreatywność. Młodzież ta ma wejść w dorosłe życie i przekuć swoją naukę, pomysły w rozwój oraz sukcesy.

MPet

Przewiń do komentarzy













Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =