Współpraca KULu i Politechniki

Image

W piątek, 29 maja, Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wraz z Rektorem Politechniki Rzeszowskiej prof. Markiem Orkiszem podpisali porozumienie o współpracy między uczelniami.

Politechnika Rzeszowska i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II deklarują podjęcie współpracy w zakresie działalności dydaktycznej, prowadzenia badań naukowych oraz rozwijania kontaktów akademickich pomiędzy studentami, nauczycielami akademickimi i pracownikami naukowymi obu instytucji.

- Przywiązujemy dużą wagę do tej umowy, ufam że zintensyfikuje ona nasze działania i pozwoli uruchomić nowe projekty. Projekty nie tylko w zakresie grantów, ale też sympozjów i badań– mówił Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

Współpraca między uczelniami będzie realizowana poprzez wymianę doświadczeń w zakresie kształcenia i programów kształcenia, wymianę studentów, wymianę nauczycieli akademickich i pracowników naukowych. Uczelnie mają prowadzić razem badania naukowe, realizować projekty dydaktyczne w dziedzinach wzajemnych zainteresowań. Współpraca to też wspólne uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych projektach naukowych, wspólne wspólne organizowanie sympozjów, seminariów i konferencji naukowych. To również wymiana informacji naukowych, publikacji, materiałów dydaktycznych (w tym współpraca pomiędzy bibliotekami obu instytucji) oraz rozwój innych form współpracy ustalonych przez obie strony.

- Umowa dotyczy wszelkich spraw, które są w kwestii uczelni. Natomiast jak zostanie wypełniona będzie to zależało od tych, którzy będą ją realizowali technicznie - mówił Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Marek Orkisz.

Wyniki wspólnych prac będą własnością obu uczelni w części zależnej od wkładu pracy. Umowa zakreśla ogólne ramy współpracy, natomiast piecza nad wypracowaniem konkretnych tematów objętych współpracą, powierzona została ze strony Politechniki Rzeszowskiej – prof. Wojciechowi Homikowi, ze strony Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – prof. Andrzejowi Kuczumowowi.

Podpisanie porozumienia o współpracy między uczelniami to kolejny krok w kierunku lepszego wykorzystania potencjału naukowego w Stalowej Woli.

MPet

Przewiń do komentarzy






Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~omnipotens

a ja zaloze sie omnibusie ze rekrutacja na KUL w Stalowej Woli bedzie lepsza niz w tamtym roku czyli przekroczy 400 osob sa reklamy w lokalnych mediach prasie radiu telewizji portalach internetowych zob. sztafeta tygodnik nadwislanski leliwa stalowki etc etc a Ty Omnibusie nie siej defetyzmu i czarnego PR tylko piensa positivoumiech jak mawiaja Hiszpanie

~omnibus

Założę się, że rekrutacja na pozostałe kierunki (nietechniczne) bardzo marnie wyjdzie. Jak już widać w tym roku jakieś reklamy to wyłącznie na te wspomagane przez gminę kierunki techniczne. Co z pozostałymi, skąd ludzie mają wiedzieć?
Zapowiadają się przeciągi na uczelnianych korytarzach.

~Roeoeooee

ale to Politechnika przejmie KUL teraz, bo tak nie rozumiem do końca?
to dobry pomysł dla upadających uczelni, że jedną wchłonie drugi, silniejszy