Współpraca KULu i Politechniki
W piątek, 29 maja, Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wraz z Rektorem Politechniki Rzeszowskiej prof. Markiem Orkiszem podpisali porozumienie o współpracy między uczelniami.
Politechnika Rzeszowska i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II deklarują podjęcie współpracy w zakresie działalności dydaktycznej, prowadzenia badań naukowych oraz rozwijania kontaktów akademickich pomiędzy studentami, nauczycielami akademickimi i pracownikami naukowymi obu instytucji.
- Przywiązujemy dużą wagę do tej umowy, ufam że zintensyfikuje ona nasze działania i pozwoli uruchomić nowe projekty. Projekty nie tylko w zakresie grantów, ale też sympozjów i badań– mówił Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.
Współpraca między uczelniami będzie realizowana poprzez wymianę doświadczeń w zakresie kształcenia i programów kształcenia, wymianę studentów, wymianę nauczycieli akademickich i pracowników naukowych. Uczelnie mają prowadzić razem badania naukowe, realizować projekty dydaktyczne w dziedzinach wzajemnych zainteresowań. Współpraca to też wspólne uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych projektach naukowych, wspólne wspólne organizowanie sympozjów, seminariów i konferencji naukowych. To również wymiana informacji naukowych, publikacji, materiałów dydaktycznych (w tym współpraca pomiędzy bibliotekami obu instytucji) oraz rozwój innych form współpracy ustalonych przez obie strony.
- Umowa dotyczy wszelkich spraw, które są w kwestii uczelni. Natomiast jak zostanie wypełniona będzie to zależało od tych, którzy będą ją realizowali technicznie - mówił Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Marek Orkisz.
Wyniki wspólnych prac będą własnością obu uczelni w części zależnej od wkładu pracy. Umowa zakreśla ogólne ramy współpracy, natomiast piecza nad wypracowaniem konkretnych tematów objętych współpracą, powierzona została ze strony Politechniki Rzeszowskiej – prof. Wojciechowi Homikowi, ze strony Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – prof. Andrzejowi Kuczumowowi.
Podpisanie porozumienia o współpracy między uczelniami to kolejny krok w kierunku lepszego wykorzystania potencjału naukowego w Stalowej Woli.
MPet
Komentarze
a ja zaloze sie omnibusie ze rekrutacja na KUL w Stalowej Woli bedzie lepsza niz w tamtym roku czyli przekroczy 400 osob sa reklamy w lokalnych mediach prasie radiu telewizji portalach internetowych zob. sztafeta tygodnik nadwislanski leliwa stalowki etc etc a Ty Omnibusie nie siej defetyzmu i czarnego PR tylko piensa positivo jak mawiaja Hiszpanie
Założę się, że rekrutacja na pozostałe kierunki (nietechniczne) bardzo marnie wyjdzie. Jak już widać w tym roku jakieś reklamy to wyłącznie na te wspomagane przez gminę kierunki techniczne. Co z pozostałymi, skąd ludzie mają wiedzieć?
Zapowiadają się przeciągi na uczelnianych korytarzach.
ale to Politechnika przejmie KUL teraz, bo tak nie rozumiem do końca?
to dobry pomysł dla upadających uczelni, że jedną wchłonie drugi, silniejszy