UWAGA: grypa
Na Podkarpaciu grypa. Sanepid odnotował od początku października aż 3,5 tys. zachorowań, a przecież nie wszyscy zgłaszają się do lekarzy i na własną rękę próbują radzić sobie z problemem.
W stalowowolskich przychodniach ruch. Wiele osób czeka w długiej kolejce by dostać się do swego lekarza. Powód: grypa. I to nie byle jaka! W zeszłym roku, jak donosi sanepid o tej porze odnotowano o połowę mniej przypadków. Wszystkiemu winna jest pogoda i gwałtowne ocieplenie, a przecież mamy listopad. Tymczasem za oknem słońce, ciepło, przyjemnie. Nie wiadomo jak się ubrać. Jedni zakładają na siebie grube kurtki, płaszcze, wkładają czapki i szaliki, inni wprost przeciwnie, ubierają lekkie bluzy i trampki. Tymczasem świeci słońce, a czasem wieje ostry wiatr i o przeziębienie nie jest trudno. Dodatkowo wszyscy wokół kaszlą, smarkają i kichają. Wirusy w powietrzu mają istny festyn!
- Ze wszystkich leków i preparatów, które mamy na rynku najbardziej istotna jest aspiryna, z tym, że osoby, które mają wrażliwy przewód pokarmowy, muszą uważać. Nadużywanie aspiryny spowoduje chorobę wrzodową. Aspiryna jest bardzo dobrym lekiem z tym, że należy jej używać zgodnie z zasadami, które są na ulotce. Rutinoscorbin, duże dawki witaminy C, wapno- to są te podstawowe preparaty. Czosnek w tabletkach czy sam czosnek ma duże właściwości bakteriobójcze, jednocześnie wzmaga odporność. Najlepiej zażyć przeciwbólowo i przeciwgorączkowe Fervex, Gripex, Coldrex lub inne tego typu leki, których jest wiele na rynku. Na gardło bardzo dobrze działa Cholinex. Zapominamy o tradycyjnych sposobach, takich jak zioła: Septosan, szałwia z rumiankiem, które trzeba zaparzyć, dodać łyżkę soli iwonickiej i płukać jak jest lekko przestudzona. Zioła mają bardzo dobre właściwości przeciwzapalne. Można także zastosować bańki lekarskie. Jeżeli infekcja z kaszlem i wysoką temperaturą trwa dłużej niż 3 dni to, należy udać się do lekarza, żeby skonsultować i ewentualnie wybrać antybiotyk- radzi fachowiec.
Kiedy więc masz typowe objawy grypy: wysoką gorączkę, bóle mięśniowo- stawowe, osłabienie, czasem biegunkę, mdłości, a cały świat rozsypuje ci się przy każdym ruchu- zwolnij, idź do lekarza, połóż się do łóżka i odpocznij. Powikłania po grypie czasem prowadzą nawet do śmierci. Nierzadko skutkiem nieleczonej grypy jest zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie ucha środkowego, węzłów chłonnych, zapalenia płuc. I choć na wirusy nie ma lekarstwa i nie działają na nie żadne, nawet najlepsze antybiotyki, to już skutki nieleczone grypy leczy się długo i trudno. Warto o tym pamiętać.
Komentarze
co to za fachowiec który doradza antybiotyk przy grypie???????????
artkuł sponsorowany przez koncerny farmaceutyczne