Jak zwykle to samo
Święto zmarłych już dawno za nami, a na niektórych cmentarzach wciąż bałagan i góry śmieci...
- Patrząc na zdjęcia widzimy, że nic się nie zmieniło w zarządzaniu i porządkach w mieście Zaklików, nadal są w tej jednej Diecezji Sandomierskiej i gminie dwa światy i odmienne działania gospodarzy kościelnych. W Lipie jak zwykle ład i porządek, a dodatkowe śmieci pięknie zapakowane do worków na odpady, a w stolicy gminy sytuacja się zmieniła tylko na chwilę przed świętem zmarłych, kiedy to wywieziono śmieci w przygotowany dół. Teraz system działania ten sam i odpady nadal gniją na stercie strasząc jak w Halloween- pisze oburzony czytelnik.
Sprzątanie cmentarza należy do zarządcy. Problem ten dotyka nie tylko Zaklikowa. Podobne uwagi zgłaszają odwiedzający cmentarz w Rozwadowie.
-To nie tylko wina samych zarządców cmentarzy, ale też parafian, którzy boją się wyraźnie domagać od ich „gospodarzy” porządków, aby było tak samo jak jest np. w Lipie- zauważa czytelnik.
Miejmy nadzieję, że kiedyś takie postępowanie w Zaklikowie się zmieni i także ten cmentarz zacznie świecić przykładem, bo jak na razie, według czytelnika, teraz jest tym najgorszym w okolicy.
Komentarze
~Vampire ty coś bierzesz, że takie głupoty wypisujesz?
~Lilia te śmieci leżą tam cały rok. Proboszcz bierze kasę za groby ale za wywóz śmieci nie chce płacić.
A po co te śmieci tam zalegają. Jutro już będzie 8 listopada i "komunalka" nie zdążyłą wywieźć ? O co chodzi ?
Edison, policz. Po 30 dniach masz dwie zużyte baterie albo... 15 zużytych plastikowych wkładów.
taaa bardzo ekologiczne znicza elektryczne,, szczególnie ich baterie...
Można żyć ekologiczniej !
Zamiast kupować do znicza plastikowy wkład który będzie palił się 2 dni, lepiej kupić wkład elektryczny - świeci się 30 dni. Co więcej, potem można wymienić (dwie) baterie i będzie świecił się dalej. Wkład - 5 zł, do tego zestaw czterech zapasowych baterii za kolejne 5 zł, i będzie świeciło się 3 miesiące.
P.S. Słyszałem że nowy cmentarz będzie tam koło wysypiska śmieci przy drodze na Tarnobrzeg. Jak się 600 metrów za tablicą z napisem "Stalowa Wola" skręci w las w prawo, to przy okazji można zobaczyć wojskowy skład amunicji. Obecnie pilnowany przez cywilną ochronę.