Sprawdź kandydata zanim zagłosujesz

Image

„Solidarność” namawia mieszkańców do udziału w najbliższych wyborach do europarlamentu. Przypomina także kim są kandydaci oraz jakie decyzje podejmowali. Kto np. głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego?

- Tak jak „Solidarność” obiecywała będziemy przypominać przed każdymi wyborami jak zachowywali się politycy w poszczególnych głosowaniach, w decyzjach, które podejmowali w parlamentach. Nie zapomnieliśmy o tym. Większość społeczeństwa zapomina, dlatego my dotrzymujemy słowa. Zbliżają się wybory do europarlamentu. Okazało się, że obecnie do europarlamentu kandyduje ponad 120 obecnych parlamentarzystów sejmu i 9 senatorów. W ślad za tym okazuje się, że ¼ chce uciec do europarlamentu, dlatego chcemy przypomnieć wyborcom jak zachowywali się kandydaci w głosowaniach szczególnie ważnych dla pracowników, dla społeczeństwa– mówi Andrzej Kaczmarek, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność”.

Jak podkreślają członkowie Zarządu Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” powinniśmy zadecydować o tym, kto będzie nas reprezentował w Brukseli, dlatego warto zarezerwować trochę czasu i zagłosować na konkretnych kandydatów, którzy chcą dostać się do europarlamentu.

- Teraz się okazuje, że niektórzy po 2 latach nie pamiętają, że głosowali np. o wędzonkach, nie pamiętają jak głosowali za emisją CO2. Niektórzy okazuje się, że mają taką frekwencję, że są na 480 miejscu na 540 parlamentarzystów. Częściej bywają tu, w Polsce. Pytanie jest jedno, jak wygląda ich praca w tym parlamencie i po co oni mają tam iść?– mówi Andrzej Kaczmarek, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność”.

Solidarność na terenie całego kraju prowadzi kampanię społeczną, która ma na celu rozliczanie posłów z ich aktywności w Sejmie i Senacie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Każdy z nas może sprawdzić co zrobił nasz przedstawiciel, jak głosował ten, na którego chcemy zagłosować. Wystarczy wejść na stronę internetową akcji www.sprawdzampolityka.pl

W 13 okręgach wyborczych odsłaniane są billboardy ze zdjęciami polityków, którzy zdaniem „Solidarności” „głosowali w sposób antypracowniczy i antyobywatelski”. Plakaty dotyczące tej akcji można zobaczyć również na słupach ogłoszeniowych. W najbliższym czasie na ulicach wielu miast mają pojawić się także przyczepy reklamowe, przypominające o trwającej akcji. O kampanii jest głośno także w prasie ogólnopolskiej.

- Z naszego okręgu m.in. kandyduje minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, który tak naprawdę zerwał dialog społeczny w Polsce, przeforsował wiek emerytalny – 67 lat dla wszystkich. Kandyduje pani Krystyna Skowrońska, która też głosowała za podniesieniem wieku emerytalnego. Kandyduje też Mirosław Pluta- głosował też, za tymi rozwiązaniami– podkreśla Andrzej Kaczmarek.

Wchodząc na stronę www.sprawdzampolityka.pl, a następnie kierując się na niebieską planszę z napisem EUROWYBORY 2014 wyświetli się nam lista wszystkich kandydatów startujących do Parlamentu Europejskiego. Wybranego kandydata możemy również wyszukać przez wyszukiwarkę. Sprawdzając konkretną osobę dowiemy się jak głosowała w 7 kluczowych dla naszego kraju głosowaniach. Chodzi o głosowania w sprawie:

- ograniczenia dni wolnych od pracy w związku ze świętem Trzech Króli,

- wydłużenia czasu pracy osób niepełnosprawnych,

- referendum przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego,

- wydłużenia wieku emerytalnego,

- ograniczenia praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach,

- antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych,

- głosowanie wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków.

Na stronie można sprawdzić nie tylko kandydatów do Parlamentu Europejskiego, ale również posłów, senatorów. W przyszłości można będzie też przyjrzeć się działalności samego prezydenta.

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~112

popierają ludzi pracy, to ich statutowy obowiązek. PiS tez popiera interesy przeciętnego Kowalskiego. To ich program.


A PO i PSL ?
umiech


program? a policja obywatelska?

~Zbychu

Czyli skrycie popierają Kaczegłowy. Żałośni związkowcy jesteście. To już nie czasy na was.

~jan

.... dla mnie kluczowym kryterium jest postawa polityków w głosowaniu nad ustawą o finansowaniu partii politycznych. Żądam od Kaczmarka ujawnienia nazwisk posłów którzy głosowali za okradaniem podatników rocznie na około 100 mln zł i przeznaczeniu tej kwoty na dziadów, nieudaczników i nierobów zrzeszonych w tzw. partiach politycznych.

~honsil

To oczywiste żeby nie głosować na PO. Oni podnieśli kobietom wiek emerytalny do 67 lat. Nie głosujcie na PO.

~kiki

ciekawe w jakim jezyku oni wszyscy beda w tej brukseli rozmawiac.

Adams

Głosujcie na Korwina to takich nierobów jak Solidarność już na pewno nie będzie, a jak będą to w formie społecznej za własne składki bez pensji.

~kocioł

Aaaaa Bolka nie macie że oszukał? Że Solidarność oszukała? Że Franki oszukał? Że wszyscy popierani przez kotłownię oszukali i są skompromitowani.
Przyganiał kocioł garnkowi, że smoli...

~głosownik

A jak po ponad tygodniowym wypadzie na kanonizacje, czy już nawróceni wrócili nasi związkowcy, napojeni?
Ludzie, oni coś koło 150 zł dopłacali do wyjazdu w tym podróż, noclegi, jedzenie. Waszą kasę przejadają popijając i was to nie boli?

~adam

Do europarlamentu dużo chętnych, wszak można nawet 50 tys. złotych zarobić miesięcznie.Tylko nie ma na kogo głosować ponieważ listy układali Tusk, Kaczyński, Palikot i na "jedynkach" same ich przydupasy.

HTML

Ja na Zygmunta Cholewińskiego.