Stypendyści Jana Pawła II
Dzień Papieski to dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy tworzą tzw. „Żywy pomnik” Papieża Polaka, dzień szczególnie ważny. Tegoroczny obchodzony jest pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.
Zbiórka obejmie cały kraj
- Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga. Zmiana sposobu debaty, zarówno publicznej, jak i w wymiarze indywidualnym, jest zadaniem nie cierpiącym zwłoki. Dyskusja i polemika, jakkolwiek niejednokrotnie konieczne, nie zaspokajają potrzeby głębokiego spotkania pomiędzy ludźmi, na gruncie szacunku i zakładanej uprzednio dobrej woli dotarcia do prawdy o sobie nawzajem, o człowieku i jego miejscu w świecie, o sensie życia, wreszcie o możliwości spotkania Boga, a więc o odkrywaniu Prawdy Ostatecznej – podkreśla ks. Dariusz Kowalczyk w przygotowanej przez niego interpretacji hasła Dnia Papieskiego.
Zbiórka pieniędzy zajmuje się fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Prowadzi ona już od 13 lat program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Jak czytamy na stronie fundacji, w roku 2013 pomocą zostanie objętych 2,5 tys. młodych ludzi z Polski.
- Środki na stypendia uzyskiwane są przede wszystkim ze zbiórki prowadzonej w trakcie Dnia Papieskiego. Prowadzimy kwestę kościelną w polskich i zagranicznych parafiach oraz publiczną na ulicach miast. Na Fundację można też odpisać 1% podatku oraz przekazać darowiznę od organizacji i osób indywidualnych- czytamy na stronie fundacji.
Jak zostać stypendystą?
Kryteria otrzymania stypendium: - wiek – od II klasy gimnazjum do klasy maturalnej - średnia ocen w gimnazjum powyżej 4,8, a w liceum powyżej 4,5 - dochód na osobę w rodzinie na miesiąc do 1050 zł brutto - zamieszkanie na wsi lub w małym mieście do 20 000 mieszkańców.Należy przedstawić koordynatorowi swoją sytuację szkolną i rodzinną oraz miejsce zamieszkania. Należy także podać swój adres e-mail. Po wstępnej akceptacji koordynator kontaktuje się z działem technicznym Fundacji, a ten przesyła kandydatowi na maila dane do wniosku internetowego. Podania pisane ręcznie albo na komputerze jeszcze nie są wnioskiem.
Wniosek należy wypełnić w Internecie, wyklikać „potwierdź złożenie wniosku do Fundacji”, a później wydrukować, załączyć wszystkie dokumenty, które będą opisane we wniosku internetowym i wysłać w jednej kopercie (a nawet w jednej koszulce foliowej) do koordynatora diecezjalnego.
We wniosku internetowym jest podgląd dla kandydata, czy został przyjęty do programu. Stypendia dla nowych osób przyznawane są po rozpatrzeniu kontynuacji, czyli od listopada – do wyczerpania miejsc.
W Stalowej Woli...
Dzień Papieski w naszym mieście, podobnie jak w całej Polsce, w tym roku odbędzie się 13 października 2013 roku. W niedzielę przed kościołami, a także w jego okolicach będzie można spotkać osoby z puszkami, do których można wrzucać datki na rzecz stypendystów. Zbiórka zorganizowana jest przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Osoby, które chciałyby wspomóc stypendystów, mogą wpłacać pieniądze na konto: Fundacja Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia"; Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6; 01-015 Warszawa, nr konta: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582, Bank PEKAO S.A., XIII O/Warszawa, DOPISEK „Wpłata na stypendia" lub wysłać sms na numer: 7250 o treści POMOC (2,46 zł z VAT).
Komentarze
Fundacja Konferencji Episkopatu Polski
Ile kosztuje obsługa fundacji?
Czyli ile tak na prawdę trafi do właściwych rąk z takiej zbiórki lub z wysłania SMS'a ?
dobra inicjatywa i wlasnie takimi sprawami jako priorytetowymi powinien zajmowac sie kosciol, a nie afery, pedofilia, kosciol powinien sluzyc Bogu i czlowiekowi, porpzez dobroć, miłosc i milosierdzie swiadczyc dobre uczynki...pomagac a nie szkodzic