6- latki do szkół. Tak uważa MEN, tymczasem o dojrzałości maluchów nie chce dyskutować Kościół tym samym zachowując dotychczasowe ustalenia. Kościół zakładał, że to 8- latki będą przystępować do I komunii świętej, a nie 7- latki. Co dalej z I komunią?
7 lat to za wcześnie?
Od lat do I komunii świętej przystępowały dzieci z klas drugich szkoły podstawowej. Jeśli jednak obniży się wiek pierwszoklasistów, tym samym w drugiej klasie maluchy miałyby 7 lat, a to według wielu kapłanów za mało, by w pełni świadomie przystąpić do tak ważnego sakramentu. Lepiej więc byłoby zaczekać i nie spieszyć się z tak ważną decyzją. Tak myślą również rodzice maluchów.
- Kuba jest jeszcze w przedszkolu, jak widzę jaki jest jeszcze dziecinny, to nie wyobrażam sobie, żeby szedł do komunii kiedyś w wieku 7 lat. W kościele mu się nudzi, nie rozumie tego co się tam dzieje. Nie sądzę, żeby w wieku 7 lat był gotowy do zrozumienia tego, o co w tym wszystkim chodzi. To byłaby dobra decyzja Kościoła, gdyby przesunęli I komunię świętą na trzecia klasę. Moja córka szła do komunii świętej dwa lata temu. Wszystko co jej tłumaczono, czego się uczyła było dla niej trudne, a co dopiero jakby miała rok mniej, to dopiero byłoby wyzwanie. Nie trzeba się spieszyć z takimi sprawami. Dziecko musi osiągnąć pewną dojrzałość i ministerialne przepisy tego nie zmienią - mówi mama 5- letniego Kuby.
Archidiecezja poznańska i lubelska już po nowemu
Pierwsza do reformy przystąpiła archidiecezja poznańska, teraz ogłoszenia o zmianach dotarły do naszych sąsiadów na Lubelszczyźnie. Tymczasem jak się okazuje nie wszystkie diecezje zdecydowały się pójść za ciosem. Czy zmiany będą i u nas? Takie pytanie zadają sobie chociażby rodzice dzisiejszych przedszkolaków. W Stalowej Woli rezerwacja np. sali w restauracji odbywa się dwa lata wcześniej. Kiedy więc rezerwować? Czy już martwić się o edukację religijną dzieci i o to, czy podołają? O wszystko to spytaliśmy u źródeł.
Jakie zmiany w diecezji sandomierskiej?
Aby przekonać się jak to będzie wyglądało w naszej diecezji skierowaliśmy pytanie do dyrektora Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii diecezji Sandomierskiej. Okazuje się, że u nas nic się nie zmieni.
- Sprawa była dyskutowana na ostatnim spotkaniu KEP i wszystko pozostaje bez zmian (tylko dwie diecezje w Polsce przeniosły I Komunię do III klasy!) Tymczasem dzieci przystąpią do I Komunii świętej w II klasie- mówi ks. Bogdan Krempa.
Oznacza to, że wkrótce do tego jakże ważnego sakramentu będą dopuszczone w Stalowej Woli również 6- latki. Kościół o reformie mówi nie od dziś. To jednak przyszłość. Zmiany są konieczne, obejmą nie tylko dzieci komunijne, ale i gimnazjalistów. Kościół to rozumie i bierze pod uwagę. Tym samym reformy zapewne nadejdą i u nas. Kwestia tylko kiedy i w jakiej formie.
@rus, nie "ofiarom" tylko ofiarą. Podziękuj. Oczywiscie ,że "wybranym", proboszcz cie wybrał, a ty się dales wybrać, bo czułeś sie tak wyjatkowy... Jesteś zakłamany jak cały ten twój watykański, zbrodniczy system.
7 lat, czy 8 lat, cóż za różnica? Te dzieci i tak są tego nieświadome. Przystępują do tej komunii, bo tak każą im dorośli. W praktyce to wygląda tak, że one nie muszą za wiele rozumieć: wystarczy, że wykują na pamięć określoną ilość pieśni i modłów to wszystko. Na koniec dostają jeszcze drogie prezenty i z całego tego "świętego sakramentu" pamiętają właśnie to. Sam chrzest powinien być przeznaczony dla dorosłych, a nie, że chrzci się niczego nieświadomych noworodków.
Vtyklan,ja wcale nie czuje się ofiarom,tylko wybranym.Moge tylko współczuć Ci i modlić się.Nie jestem zakłamańcem,nie ja fałszuje i wyrywam z kontekstu pare linijek z Pisma Świętego
@rus, to nic, że napisał to SE. Ty dobrze wiesz, że to prawda, zakłamańcu. Zobacz co watykańska dżuma zrobiła z ciebie. Nic do ciebie nie dociera. I taki właśnie był plan, który działa od ponad tysiąca lat. Indoktrynacja dokonywana w własnym domu przez własnych rodziców. To nie może nie działać. Prawdy przekazane przez rodziców - to nie może być kłamstwo. Kościół w ten sposób dokonuje zbrodni na umysłach. Ty jesteś ofiarą.
A oto efekt katolickiej indoktrynacji:
Ksiądz straszył uczennice szatanem. Dostały histerii.
Ksiądz Tomasz P. ze wsi Wąsewo w woj. mazowieckim straszył nastolatków szatanem i kazał im pić święconą wodę. Opowieści kapłana wywołały zbiorowy atak histerii. Pięć gimnazjalistek zabrało pogotowie. Sprawę opisuje "Super Express".
Więcej na stronie: http://wiado(...)osc.html
Oto edukacja, o którą chodzi watykańskim pasożytom, które chcą zawładnąć duszami i, niejednokrotnie, ciałami waszych dzieci. NIe daj się klesze zbliżyć do swojej pociechy.
"- Szatan przypuścił szalony atak na dzieci! - ostrzega rodziców ksiądz Marek Wąsag z Myczkowa na Podkarpaciu. Mówi, że Hello Kitty i kucyki Pony to zło wcielone.
- Oglądając bajki, w tym o kucyku Pony, dziecko wchodzi w świat fikcji jak w świat realny. To otworzenie furtki w swoim sercu komuś, kogo oznacza ta rzecz, a oznacza piekielnika. Strategia szatana jest taka: niszczyć pod pozorem niewinności - słowa księdza Marka Wasąga przytacza "Super Express".
Duchowny jest członkiem Rady Polskich Egzorcystów i Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku.
Szatana widzi w Kung Fu Pandzie, grze Diablo, Harrym Poterze, lalkach Barbie i pokemonach. Na wywiadówce wyjaśniał własną etymologię nazwy Hello Kitty.
- Hell (piekło), Kitty (imię dziewczynki). Jak widać, kotek nie ma ust. Dlaczego? Dlatego, że dziecku łatwo jest je zamknąć i wtłoczyć wszelką treść - mówił dodając, że kupując dzieciom przedmioty z tym wizerunkiem, oddajemy je w ręce demonów."
OSKARŻAM FUNKCJONARIUSZY WATYKAŃSKICH i
Uległych im "polityków" polskich za serwilizm wobec nich
- o wpajanie Polakom przez stulecia nienawiści i nietolerancji, których skutkiem jest antysemityzm,
- o krzyżowanie Polski i jej instytucji publicznych, co jest przejawem klerykalizacji państwa,nietolerancji wobec niewierzących i wyznawców innych religii,
- o przestępczą, wielowiekową grabież majątku narodowego na rzecz obcego państwa,
- o indoktrynację religijną w szkołach publicznych, co jest sianiem nietolerancji i nienawiści,
- o grabież budżetu państwa na cele religijne- opaczność, fundusz kościelny i setki innych przypadków na terenie gmin,
- o istnienie umowy konkordatowej, skrajnie wasalizującej Polskę wobec obcego państwa,
- o wielowiekową przestępczą działalność, zdrady, przekupstwo i korupcję polityczną na szkodę Polski i Polaków,
- o wielowiekowe wpajanie religijnych niedorzeczności i przez to niszczenie umysłu Polaków i ich pozytywistycznych wartości co jest przyczyną zacofania gospodarczego i cywilizacyjnego Polski,
- o celowe i perfidne zakłamanie historii Polski na temat "zasług" kościoła,
- o odrażające przypadki przestępstw pedofilii, niektórych funkcjonariuszy watykańskich,
Nie będziecie bezpieczni – naród pamięta i dojrzewa do zmian.
P.S Nie mam nic przeciw ludziom, którzy w coś tam wierzą, to sprawa indywidualnego wyboru. Sprzeciw mój wywołuje skutek działania religii na ludzki umysł a przede wszystkim sposób działania kościoła jako pasożyta. Szanowni wierzący, sami finansujcie swoje wierzenia i funkcjonariuszy waszego kościoła a swoją wiarę wyznawajcie tylko i wyłącznie w domach i waszych świątyniach a unikniecie powszechnej już w Polsce krytyki o grabież majątku narodowego i krzyżowanie instytucji publicznych.
ilumi,bo taka niestety jest nasza wiara.A pamiętasz co proboszcz mówił na spotkaniu?Tacy niestety jesteśmy-chrzest,komunia,bierzmowa ie,małżeństwo i tyle ich w kościele widzieli.A to jak zachowują się rodzice dzieci przystępujących do komunii woła o pomste do nieba.Zachowują się w kościele jakby nagle na obcej planecie znaleźli się i nie wiedzą co robić
Następny nawiedzony co zaplątał się w sieci i szamocze się.Pismo Święte czyta się po pewnym przygotowaniu.A jak chcesz dosłosnie czytać to pomącisz sobie w głowie.Jezus mówi przez przypowieści,wiesz co to znaczy?Nie wystarczy wybrać sobie jedno albo dwa zdania z kontekstu i znęcać się nad nimi
dwie diecezje w Polsce przeniosły I Komunię do III klasy
No to w czym problem?
W Stalowej Woli tak się nie da?
PS
Na dobrą sprawę 8-letnie dziecko też nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia tego sakramentu. Pierwsza komunia powinna być w gimnazjum.
Jestem trzeźwy, mimo to nie rozumiem tego bełkotu w pierwszym akapicie. Dalej nawet nie próbuję czytać :/ Tłumaczę sobie treść następująco:
1. MEN chce obniżyć wiek szkolny do 6 lat
2. Kościół myślał, żeby do I komunii szły dzieciaki w wieku 8 lat
3. Nie chce kościół, by szły dzieci w wieku 7 lat
4. Co dalej z I komunią? Czy zostanie wycofana?
Tym mądrym z kościoła, co mają problem, że teraz dzieci będą w II klasie miały tlyko 7 lat proponuję niebywałe rozwiązanie. Przesunąć komunię do III klasy. Będą miały 8 lat. TADA!
Ludzie !!! Strzeżcie się tej szatańskiej watykańskiej zarazy. Ona bierze w swoje szatańskie sidła dzieci już od przedszkola, żeby zaszczuwać w nich toksyczne poczucie winy, poczucie nicości, filozofię biedy i cierpienia po to, żeby wychować społeczeństwo na tzw. stado baranów aby można było później swobodnie manipulować i doić oczywiście z kasy. To jest główny cel sekty zwanej kościołem katolickim. Strzeżcie go jak ognia.
1. Szkoła jest instytucją służącą do przekazywania naukowo sprawdzonej wiedzy.
2. Nauczyciel to osoba z odpowiednim wykształceniem, przygotowana do przekazywania naukowo sprawdzonej wiedzy.
3. Szkoła w RP jest instytucją neutralną (świecką) światopoglądowo.
4. Ksiądz w myśl poprzedniej definicji nie jest nauczycielem i nie należy się mu żadne wynagrodzenie. Nie wykonuje żadnej pracy. Wygłaszanie pogadanek, które dla jednych są świętą prawdą a dla drugich bajkami lub bzdurami mogą odbywać się za wyraźną zgodą zainteresowanych i tylko za ich pieniądze.
5. Wszelki przymus lub jakikolwiek nacisk na niezainteresowanych religią powinien podlegać pod kodeks karny z karą bezwarunkowego pozbawienia wolności na czas nie mniejszy jak 1 rok.
6. Nauczyciel wtrącający się w sferę wiary ucznia powinien być pozbawiony prawa wykonywania zawodu na zawsze.
7. Ocena z lekcji religii powinna natychmiast zniknąć ze świadectwa.
Komentarze
@rus, nie "ofiarom" tylko ofiarą. Podziękuj. Oczywiscie ,że "wybranym", proboszcz cie wybrał, a ty się dales wybrać, bo czułeś sie tak wyjatkowy... Jesteś zakłamany jak cały ten twój watykański, zbrodniczy system.
7 lat, czy 8 lat, cóż za różnica? Te dzieci i tak są tego nieświadome. Przystępują do tej komunii, bo tak każą im dorośli. W praktyce to wygląda tak, że one nie muszą za wiele rozumieć: wystarczy, że wykują na pamięć określoną ilość pieśni i modłów to wszystko. Na koniec dostają jeszcze drogie prezenty i z całego tego "świętego sakramentu" pamiętają właśnie to. Sam chrzest powinien być przeznaczony dla dorosłych, a nie, że chrzci się niczego nieświadomych noworodków.
Vtyklan,ja wcale nie czuje się ofiarom,tylko wybranym.Moge tylko współczuć Ci i modlić się.Nie jestem zakłamańcem,nie ja fałszuje i wyrywam z kontekstu pare linijek z Pisma Świętego
@rus, "No i kto uwierzy że nastolatki przestraszyły się opowieści księdza" - uwierzy ten, który jest choć średnio inteligentny.
@rus, to nic, że napisał to SE. Ty dobrze wiesz, że to prawda, zakłamańcu. Zobacz co watykańska dżuma zrobiła z ciebie. Nic do ciebie nie dociera. I taki właśnie był plan, który działa od ponad tysiąca lat. Indoktrynacja dokonywana w własnym domu przez własnych rodziców. To nie może nie działać. Prawdy przekazane przez rodziców - to nie może być kłamstwo. Kościół w ten sposób dokonuje zbrodni na umysłach. Ty jesteś ofiarą.
No i kto uwierzy że nastolatki przestraszyły się opowieści księdza jak sto razy straszniejsze rzeczy widzą w bajkach którymi dzisiaj są epatowane
Kto lrzy zdrowych zmysłach czyta Super Express?Vatyklan uaktywnił się.Cóż tak dziećmi udajesz że przejmujesz się.
A oto efekt katolickiej indoktrynacji:
Ksiądz straszył uczennice szatanem. Dostały histerii.
Ksiądz Tomasz P. ze wsi Wąsewo w woj. mazowieckim straszył nastolatków szatanem i kazał im pić święconą wodę. Opowieści kapłana wywołały zbiorowy atak histerii. Pięć gimnazjalistek zabrało pogotowie. Sprawę opisuje "Super Express".
Więcej na stronie: http://wiado(...)osc.html
Kościół może włożyć swą watykańską mordę w kubeł. Wara od polskich dzieci, watykańska dżumo!
"... Dlatego, że dziecku łatwo jest je zamknąć i wtłoczyć wszelką treść ..." - klecha się na tym zna. Jak kanalia skłamie, to prawdę powie.
Oto edukacja, o którą chodzi watykańskim pasożytom, które chcą zawładnąć duszami i, niejednokrotnie, ciałami waszych dzieci. NIe daj się klesze zbliżyć do swojej pociechy.
"- Szatan przypuścił szalony atak na dzieci! - ostrzega rodziców ksiądz Marek Wąsag z Myczkowa na Podkarpaciu. Mówi, że Hello Kitty i kucyki Pony to zło wcielone.
- Oglądając bajki, w tym o kucyku Pony, dziecko wchodzi w świat fikcji jak w świat realny. To otworzenie furtki w swoim sercu komuś, kogo oznacza ta rzecz, a oznacza piekielnika. Strategia szatana jest taka: niszczyć pod pozorem niewinności - słowa księdza Marka Wasąga przytacza "Super Express".
Duchowny jest członkiem Rady Polskich Egzorcystów i Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku.
Szatana widzi w Kung Fu Pandzie, grze Diablo, Harrym Poterze, lalkach Barbie i pokemonach. Na wywiadówce wyjaśniał własną etymologię nazwy Hello Kitty.
- Hell (piekło), Kitty (imię dziewczynki). Jak widać, kotek nie ma ust. Dlaczego? Dlatego, że dziecku łatwo jest je zamknąć i wtłoczyć wszelką treść - mówił dodając, że kupując dzieciom przedmioty z tym wizerunkiem, oddajemy je w ręce demonów."
OSKARŻAM FUNKCJONARIUSZY WATYKAŃSKICH i
Uległych im "polityków" polskich za serwilizm wobec nich
- o wpajanie Polakom przez stulecia nienawiści i nietolerancji, których skutkiem jest antysemityzm,
- o krzyżowanie Polski i jej instytucji publicznych, co jest przejawem klerykalizacji państwa,nietolerancji wobec niewierzących i wyznawców innych religii,
- o przestępczą, wielowiekową grabież majątku narodowego na rzecz obcego państwa,
- o indoktrynację religijną w szkołach publicznych, co jest sianiem nietolerancji i nienawiści,
- o grabież budżetu państwa na cele religijne- opaczność, fundusz kościelny i setki innych przypadków na terenie gmin,
- o istnienie umowy konkordatowej, skrajnie wasalizującej Polskę wobec obcego państwa,
- o wielowiekową przestępczą działalność, zdrady, przekupstwo i korupcję polityczną na szkodę Polski i Polaków,
- o wielowiekowe wpajanie religijnych niedorzeczności i przez to niszczenie umysłu Polaków i ich pozytywistycznych wartości co jest przyczyną zacofania gospodarczego i cywilizacyjnego Polski,
- o celowe i perfidne zakłamanie historii Polski na temat "zasług" kościoła,
- o odrażające przypadki przestępstw pedofilii, niektórych funkcjonariuszy watykańskich,
Nie będziecie bezpieczni – naród pamięta i dojrzewa do zmian.
P.S Nie mam nic przeciw ludziom, którzy w coś tam wierzą, to sprawa indywidualnego wyboru. Sprzeciw mój wywołuje skutek działania religii na ludzki umysł a przede wszystkim sposób działania kościoła jako pasożyta. Szanowni wierzący, sami finansujcie swoje wierzenia i funkcjonariuszy waszego kościoła a swoją wiarę wyznawajcie tylko i wyłącznie w domach i waszych świątyniach a unikniecie powszechnej już w Polsce krytyki o grabież majątku narodowego i krzyżowanie instytucji publicznych.
Szkola 169 w Warszawie - I Komunia bedzie w klasie III....
ilumi,bo taka niestety jest nasza wiara.A pamiętasz co proboszcz mówił na spotkaniu?Tacy niestety jesteśmy-chrzest,komunia,bierzmowa ie,małżeństwo i tyle ich w kościele widzieli.A to jak zachowują się rodzice dzieci przystępujących do komunii woła o pomste do nieba.Zachowują się w kościele jakby nagle na obcej planecie znaleźli się i nie wiedzą co robić
Anatol,niekoniecznie,jest wiele opracowań Pisma Świętego niee tylko kleszych jak piszesz.Wielki post jest dobrym czasem żebyś zapoznał się z nimi
@ rus, czyli po kleszej indoktrynacji!!
Następny nawiedzony co zaplątał się w sieci i szamocze się.Pismo Święte czyta się po pewnym przygotowaniu.A jak chcesz dosłosnie czytać to pomącisz sobie w głowie.Jezus mówi przez przypowieści,wiesz co to znaczy?Nie wystarczy wybrać sobie jedno albo dwa zdania z kontekstu i znęcać się nad nimi
No to w czym problem?
W Stalowej Woli tak się nie da?
PS
Na dobrą sprawę 8-letnie dziecko też nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia tego sakramentu. Pierwsza komunia powinna być w gimnazjum.
dlaczego nie idą do komunii w wieku 18 lat?? bo jak to powiedział mi ojciec Bogdan: bo wtedy to już by się nie zdecydowali....mądre słowa
Jestem trzeźwy, mimo to nie rozumiem tego bełkotu w pierwszym akapicie. Dalej nawet nie próbuję czytać :/ Tłumaczę sobie treść następująco:
1. MEN chce obniżyć wiek szkolny do 6 lat
2. Kościół myślał, żeby do I komunii szły dzieciaki w wieku 8 lat
3. Nie chce kościół, by szły dzieci w wieku 7 lat
4. Co dalej z I komunią? Czy zostanie wycofana?
Tym mądrym z kościoła, co mają problem, że teraz dzieci będą w II klasie miały tlyko 7 lat proponuję niebywałe rozwiązanie. Przesunąć komunię do III klasy. Będą miały 8 lat. TADA!
". Strzeżcie go jak ognia."-strzeżemy,strzeżemy bracie.A Ty zdecyduj jak masz się nazywać Zez,Teodor,Edward,Vatyklan,Norman czy Kleofas.Jezus zwycięży
Ludzie !!! Strzeżcie się tej szatańskiej watykańskiej zarazy. Ona bierze w swoje szatańskie sidła dzieci już od przedszkola, żeby zaszczuwać w nich toksyczne poczucie winy, poczucie nicości, filozofię biedy i cierpienia po to, żeby wychować społeczeństwo na tzw. stado baranów aby można było później swobodnie manipulować i doić oczywiście z kasy. To jest główny cel sekty zwanej kościołem katolickim. Strzeżcie go jak ognia.
1. Szkoła jest instytucją służącą do przekazywania naukowo sprawdzonej wiedzy.
2. Nauczyciel to osoba z odpowiednim wykształceniem, przygotowana do przekazywania naukowo sprawdzonej wiedzy.
3. Szkoła w RP jest instytucją neutralną (świecką) światopoglądowo.
4. Ksiądz w myśl poprzedniej definicji nie jest nauczycielem i nie należy się mu żadne wynagrodzenie. Nie wykonuje żadnej pracy. Wygłaszanie pogadanek, które dla jednych są świętą prawdą a dla drugich bajkami lub bzdurami mogą odbywać się za wyraźną zgodą zainteresowanych i tylko za ich pieniądze.
5. Wszelki przymus lub jakikolwiek nacisk na niezainteresowanych religią powinien podlegać pod kodeks karny z karą bezwarunkowego pozbawienia wolności na czas nie mniejszy jak 1 rok.
6. Nauczyciel wtrącający się w sferę wiary ucznia powinien być pozbawiony prawa wykonywania zawodu na zawsze.
7. Ocena z lekcji religii powinna natychmiast zniknąć ze świadectwa.