Szybowce latają

Jeśli niebo nad Stalową Wolą przysłonią wam latające maszyny, nie panikujcie- to z pewnością nie niezidentyfikowane obiekty latające, a szybowce. I w najbliższym czasie będzie ich naprawdę wiele. W dniach 15- 26 sierpnia odbywają się Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15 m. oraz Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie B. Sport ten jest w Poslce bardzo popularny. Świadczy o tym ilość uczestników, w klasie 15 m. startuje 50 zawodników z całej Polski, natomiast w klasie Klub B- 14 reprezentantów.
Wśród pretendentów do tytułu Mistrza Polski jest zawodnik Aeroklubu Stalowowolskiego, wielokrotny Mistrz Polski i świata, Stanisław Kluk. Warto kibicować dwóm pozostałym zawodnikom naszego klubu: Dariuszowi Czechowi i Karolowi Pawlickiemu. Aby jednak było za kogo trzymać kciuki, najpierw należy odprawić modły za pogodę, która od początku trwania zawodów nie rozpieszcza lotników. Grid jest ciągle przenoszony.
Słońce to pojawia się, to znika, robiąc tylko nadzieję gotowym do startu uczestnikom. Po pierwszym, nieudanym dniu, wszyscy błagalnym wzrokiem spoglądali na niebo. Prognozy pogody były optymistyczne. Niestety, odprawa, zaplanowana na godzinę 13, nie udała się. Kolejny dzień przeleciał bez konkurencji. Ale sami zawodnicy nie narzekali na nudę. Uczniowie- piloci uczyli się startu za samolotem, a z kolei inni uczestnicy udali się na wycieczkę po okolicy. Chłopcy, tylko nie odchodźcie za daleko- jutro kolejny dzień zawodów, miejmy nadzieję, że tym razem lotny!
Fot.: www.wiedenski.plPrzewiń do komentarzy





Komentarze
Nie trzeba kupować żadnych biletów i wszyscy chętni są mile widziani, należy tylko uważać na ruch lotniskowy
informacja pojawiła się na plakatch, choć trochę późno oraz w radiu leliwa i telewizji stella.
Jeden z szybowców lądował na polu gdzie rosna buraki cukrowe w charzewicach
Czy aby wejść na teren imprezy trzeba zakupić bilety? Jeśli tak to gdzie je można nabyć i jaki jest ich koszt?
a widzial ktos gdziekolwiek jakaś reklame tych zawodów? ja sie dopiero tutaj dowiezdialem ze cos takiego ma miejsce
zawody wpełni a ludzi w turbi malutko
Wojna bedzie??