Na ludowo z zespołem HAWOK

Na dużej scenie w sobotę zaprezentował się ludowy zespół HAWOK. Grupa tak rozbawiła publiczność, że nie obyło się bez bisów.
Były wspólne śpiewy, przytupy, zabawa, brawa i prośba o bis. Tak zespół ze Stalowej Woli poruszył publiczność zgromadzoną przed wielką sceną MDK. Składa się z czterech osób: Anny Chruściel (śpiew), Rogera Chruściela (lira korbowa, cymbały rzeszowskie, śpiew), Adama Krawczyka (klarnet, akordeon, śpiew), Mariusza Dula (perkusja, elektronika).
HAWOK to połączenie instrumentów tradycyjnych z elektroniką, ścisłe nawiązanie do specyfiki Stalowej Woli. Utwory HAWOKA to kompozycje tradycyjne oraz własne słowa i muzyka. Zespół powstał w 2009 roku w Stalowej Woli, gdzie wiejskość od zawsze przenika się z miejskością, przyroda z przemysłem, las z hutą, kultura lesiocka z drobnomieszczańską. Wszystko to słychać w ich nutach, które docierają do słuchacza i na długo zapadają w serce.
W listopadzie 2009 r. HAWOK zagrał w finale festiwalu GoRock jako jeden z 7 zespołów wyłonionych spośród 278 składów z całej Polski. I to właśnie wokalistka Anna Chruściel otrzymała wtedy nagrodę dla najlepszej wokalistki festiwalu. W grudniu tego samego roku grupa wystąpiła na scenie konkursowej Mikołajków Folkowych, gdzie jury przyznało im II nagrodę, a że I nagrody nie przyznano wówczas wcale, HAWOK okazał się być najlepszym zespołem w konkursie Mikołajków Folkowych 2009.
Komentarze
Nagrody były, ale już dawno, gdzie są nowe? Moc w Was jest, ale pracować trzeba. Przydałoby się więcej nowych kawałków, może jakaś płyta w końcu co? Za rok chciałbym Was usłyszeć w Radio na festiwalu Nowa Tradycja, tylko koniecznie z jakimiś nowymi utworami
. Powodzenia.
Wielkie gratulacje za występ, podobało się o wiele bardziej niż gwiazda wieczoru, trzymajcie tak dalej a będzie o was głośno za jakiś czas;) Pozdrawiam