Jak urządzić domek narzędziowy?

Materiał zewnętrzny Image

Domek ogrodowy to zazwyczaj prosta konstrukcja. Służy do przechowywania narzędzi i sprzętów ogrodowych, nawozów i innych środków ochrony roślin, mebli ogrodowych. Dobrze, by domek narzędziowy dodatkowo zdobił ogród.

Wielkość domku zależy od wielkości ogrodu, od miejsca, które możemy na niego przeznaczyć oraz od ilości przedmiotów, które będziemy w nim przechowywać. Domek nie powinien być zbyt duży. Powinien być praktyczny i funkcjonalny.

Meble do domku narzędziowego

Jeżeli domek ogrodowy ma być wyłącznie składzikiem i schowkiem, najlepiej wyposażyć go w regał metalowy np. ze sklepu e-regały.pl, półki, szafki, stojaki, które pomogą uporządkować wszystkie przechowywane tam przedmioty.

Ponieważ domki narzędziowe mają niewielką przestrzeń do zagospodarowania, warto maksymalnie wykorzystać ściany. Niewielkie narzędzia można powiesić na hakach, a przedmioty ciężkie na masywnych uchwytach. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce w pomieszczeniu i zyskamy możliwość swobodnego poruszania się. W domku warto umieścić skrzynię, w której będziemy przechowywać drobne narzędzia i środki chemiczne.

Jeżeli narzędziownia ma być jednocześnie miejscem do majsterkowania, niezbędny będzie niewielki stół lub blat roboczy. Trzeba też zadbać o dobre oświetlenie pomieszczenia. Przydadzą się lampy sufitowe lub oświetlenie boczne.

Pomieszczenie do przechowywania narzędzi i środków chemicznych powinno być zamykane na klucz lub na kłódkę, by nie miały do niego dostępu dzieci. Narzędzia, sprzęty ogrodowe i środki chemiczne mogą stanowić dla nich duże zagrożenie.

Starajmy się ograniczyć liczbę przedmiotów przechowywanych w domku narzędziowym. Zakupy do domku róbmy w sposób przemyślany, wybierajmy tylko to, czego potrzebujemy. Już w czasie dokonywania zakupów trzeba myśleć o sposobie przechowywania rzeczy, które kupujemy. Wybierajmy narzędzia, które zajmują niewiele miejsca.

Domki metalowe

Domki metalowe są tanie, lekkie, wytrzymałe i szczelne. Są też odporne na negatywny wpływ warunków atmosferycznym. Doskonale prezentują się w nowoczesnych ogrodach.

Domki plastikowe

Zaletą domków plastikowych jest szczelność, odporność na warunki atmosferyczne oraz niska cena. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, ale nie zachęcają też wyglądem. Dlatego domek plastikowy najlepiej ustawić w niewidocznym miejscu.

Domki drewniane

Domki drewniane mogą szybko ulec zniszczeniu pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mogą się spalić lub zostać zalane.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =