Nawozy jesienne - jakie wybrać?

Materiał zewnętrzny Image

Nawóz jesienny ma przygotować rośliny na nadejście zimy. Wzmacnia on odporność roślin i wzbogaca w niezbędne składniki pokarmowe, które pozwalają przetrwać im trudny czas. Okres jesiennego nawożenia można tak naprawdę rozpocząć już w lipcu. Tym sposobem z wyprzedzeniem przygotujemy ogród na nadejście zimy. Bez względu na to czy mamy u siebie rząd krzewów owocowych, czy roślin ozdobnych, warto pomyśleć jakie nawozy stosować jesienią. Sklep ogrodniczy online, to dobre miejsce, żeby zaopatrzyć się w odpowiednie środki.

Nawóz jesienny - jakie składniki powinien posiadać?

Nawozy jesienne, to dosyć szeroki temat, ponieważ w zależności od tego, z jakim typem rośliny mamy do czynienia, takie będą jej indywidualne potrzeby. Jesienne nawożenie powinno być bogate w składniki wzmacniające system korzeniowy i zapewniają lepsze drewnienie tkanek, a roślinom kwitnącym latem i jesienią gwarantujące obfitsze kwitnienie. Dostarczenie nawozu jesienią sprawi, że rośliny będą w lepszej kondycji wiosną oraz będą mniej podatne na różnego rodzaju choroby. Nawozy, po które sięgamy w tym okresie takie jak, chociażby nawóz do pelargonii zawierają mniej azotu, który pobudza roślinę do wzrostu.

Nawozy stosowane w okresie jesieni powinny być bogate w potas, fosfor, żelazo, magnez i siarkę. Składniki te stymulują szybsze drewnienie pędów, co z kolei chroni roślinę przed mrozem. Ten naturalny, biologiczny proces wspomagany przez dostarczane środki pozwala bez szwanku przetrwać okres chłodniejszej temperatury. Nawozy jesienne bogate w żelazo będą zapobiegały pękaniu kory. To oprócz bielenia najlepszy sposób na zimową ochronę wrażliwej kory.

Jak jeszcze przygotować ogród na zimę oprócz jesiennego nawożenia?

Nawożenie organiczne i za pomocą odpowiednich środków, które wspomagają rośliny, to bardzo ważny proces, jednak to nie wszystko, co możemy zrobić, przygotowując ogród do zimy. Płotki ogrodowe plastikowe, pozwalają na fizyczne zabezpieczenie fragmentów ogrodu, poprzez przytwierdzenie ich do podłoża. Jest to szczególnie ważne w okresie wzmożonych wiatrów i opadów atmosferycznych. Wierzchnią warstwą gleby można zabezpieczyć poprzez plandeki ogrodowe. Można w ten sposób zabezpieczyć fragmentarycznie ogród, a także rzeczy pozostawione w nim, dla których nie ma już miejsca w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Mamy wtedy gwarancję, że będą one odrodzone od działania wiatru i deszczu, a tym samym nie będą ulegać zniszczeniu i korozji. Niskie temperatury nie staną się zagrożeniem, a narzędzie i różne inne pozostawione elementy będą w takim samym stanie jak wiosną i w okresie lata.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =