Bieżnia do domu - dlaczego warto zdecydować się na zakup?

Image

Regularna aktywność fizyczna to bardzo ważna kwestia. Kiedy jednak pogoda nie pozwala, żeby uprawiać ulubioną dyscyplinę na zewnątrz, wcale nie trzeba wybierać się na siłownię czy do klubu fitness. Dobrym rozwiązaniem jest zakup bieżni do domu. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu i jakie są zalety takiego treningu.

Czy warto zdecydować się na zakup bieżni?

Bieganie to jedna z najbardziej popularnych aktywności fizycznych. Nie wymaga zakupu, żadnego sprzętu czy akcesoriów. Potrzebna jest tylko motywacja i chęć do działania.

Bieganie wiąże się z wieloma pozytywnymi efektami. Przede wszystkim pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów, czy wyrzeźbienie sylwetki. Biegać można wszędzie, jednak jeśli ktoś zrażą się na widok deszczu, śniegu czy niskiej temperatury z pewnością powinien zdecydować się na zakup bieżni do domu. Pozwoli ona na wykonywanie regularnych treningów w bardzo komfortowych warunkach.

Dobra bieżnia do domu wcale nie musi zabierać dużo miejsca. Umożliwia ona przeprowadzanie treningów o niemal każdej porze, bez względu na warunku.

Rodzaje bieżni do domu

Na rynku dostępne są różne rodzaje bieżni idealnych do domowych warunków. Bardzo ciekawą ofertę ma firma life-fitness.pl. Dostępne są tam:

bieżnie mechaniczne - są to najtańsze modele bieżni do biegania, nie napędza ją silnik, ale praca nóg. Pracuje ona bardzo cicho, można ją stosować zarówno do biegania jak i do chodzenia.

bieżnia elektryczna - niezwykle popularny typ bieżni, napędzana jest silnikiem, dzięki czemu można zwiększyć intensywność treningu i dopasować go do kondycji i umiejętności. Jej zaletą jest także możliwość wyboru programów treningowych.

• bieżnia ciśnieniowa - jest to bardzo zaawanasowane urządzenie, które jest wyposażone w specjalną kapsułę, która poprzez podciśnienie znacznie przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Zwykle jest ona spotykana w profesjonalnych siłowniach, nie kupuje się jej do użytku własnego.

• bieżnia antygrawitacyjna - także częściej występuje w klubach fitness czy w siłowniach niż w prywatnych domach, jej cena jest dość wysoka, jednak umożliwia ona bardzo efektowne treningi.

Decydując się na zakup bieżni do domu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na dwa pierwsze modele.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bieżni do domu?

Chcąc kupić bieżnię do domu należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim znaczenie ma moc silnika. Urządzenia o najniższej mocy sprawdzą się jedynie do spokojnego truchtu i chodzenia, z kolei w przypadku bardziej intensywnych treningów warto zdecydować się na o wiele silniejszą bieżnię.

Kolejną kwestią jest rozmiar pasa biegowego. Należy go dobrać do wzrostu. Osoby wysokie powinny postawić na bieżnię o wymiarach około 165 na 60 cm, dzięki temu ich trening będzie bardziej efektowny i komfortowy.

Znaczenie ma także kolejny parametr bieżni czyli nośność. Najbardziej wytrzymałe modele, powinny wytrzymać obciążenie do 230 kg.

Dodatkowe informacje na temat bieżni do domu

Oprócz podstawowych parametrów, warto także wspomnieć o innych kwestiach dotyczących wyboru bieżni do domu. Ważne jest to, aby urządzenie pokazywało informacje na temat pokonanego dystansu, a także liczby spalonych kalorii.

Nowoczesne bieżnie mają także możliwość połączenie z urządzeniami mobilnymi, opcję mierzenia tętna, a także posiadają miejsce na bidon czy nawet masażery. Możliwości jest bardzo wiele, warto więc zwrócić na nie uwagę i podjąć przemyślaną decyzję. Bieżnie dostępne są w bardzo różnych wariantach cenowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =