Cena wynajmu samochodu w Gdańsku na tydzień – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Image

Odwiedzając Trójmiasto, szkoda trwonić wiele godzin na dojazd samochodem – o wiele łatwiej i szybciej jest dostać się do Gdańska drogą lotniczą, a następnie przesiąść się do wypożyczonego samochodu, który zostanie podstawiony bezpośrednio na parking portu lotniczego.

Rezerwacja samochodu

Przed przylotem warto zapoznać się on-line z ofertą wypożyczalni i wybrać odpowiedni dla siebie samochód spośród wielu modeli posegregowanych według segmentów A, B, C lub SUV – zależnie od naszych potrzeb. Przeglądając ofertę, decydujemy o dodatkowym wyposażeniu i akcesoriach, które będą nam potrzebne na okres wynajmu. Aby dobrze rozplanować koszty, należy zorientować się, jakie ubezpieczenie obejmuje wypożyczalnia, sprawdzić ceny dodatków (jak choćby GPS czy bagażnik dachowy) oraz zdecydować na formę płatności za wynajem. Czy da się wypożyczyć auto bez karty kredytowej? Oczywiście, że tak! Taka opcja jest możliwa, a wypożyczalnie oferują kilka metod dokonania zapłaty, w tym tradycyjny przelew, a także szybki przelew internetowy poprzez odpowiedni serwis.

Wynajem krótkoterminowy

Wypożyczenie samochodu poniżej 30 dni traktuje się jako wynajem krótkookresowy, jest to więc opcja nieco droższa niż zawarcie umowy na dłuższy okres czasu. Podpisując umowę z wypożyczalnią na 7 dni, mamy za to zagwarantowane darmowe podstawienie pojazdu na wybrane na lotnisko, co pozwala nam zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Posiadanie własnej nawigacji lub korzystanie z serwisu w smartfonie pozwoli nam na dodatkową oszczędność w wynajmie auta, chociaż opłaty za dodatkowe akcesoria nie są zbyt wygórowane i lepiej razem z pojazdem z wypożyczalni carfree.pl wypożyczyć również GPS z aktualnym zestawem map.

Zwrot samochodu do wypożyczalni

Oddając samochód, pamiętajmy, by był czysty oraz zatankowany do pełna – w przeciwnym razie zostaniemy obciążeni kosztami usługi sprzątania oraz tankowania samochodu. Nie należy także postępować niezgodnie z warunkami najmu i łamać zasady zwarte w umowie – palenie w samochodzie papierosów, przewożenie zwierząt lub holowanie innych pojazdów może bardzo poważnie naruszyć nasz budżet przy zwrocie samochodu.

Często słychać opinie, że wynajem auta z wypożyczalni to drogie i nieopłacalne przedsięwzięcie. Jest to zupełnie nieprawdziwa ocena. Rosnący i rozwijający się rynek wynajmu pojazdów spowodował, że usługa jest obecnie przystępna cenowo jak i obecna w bardzo wielu lokalizacjach na terenie kraju. Podstawienie wybranego auta na parking lotniska jest standardem, co sprawia, że wygoda podróżowania znacznie się poprawia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =