Kolejne autobusy elektryczne coraz bliżej

  • Opublikowano: 2  Czerwca  2026
  • Autor: kbm
Kolejne autobusy elektryczne coraz bliżej
  • Przejdź do komentarzy 18
  • Udostępnij

Dwóch producentów miejskich autobusów elektrycznych wyraziło gotowość wyprodukowania pięciu nowych pojazdów dla miasta Stalowej Woli.

Pierwsza część zadania dotyczy dostawy dwóch autobusów elektrycznych jednoczłonowych. Man Truck & Bus Polska Sp. z o.o. chce wykonać zadanie za 7 475 940 zł, a Solaris Bus & Coach za 6 826 500 zł. Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to 8 364 000 zł.

W drugiej części zadania planowany jest zakup trzech autobusów przegubowych. Dostarczyć je są gotowe także ci sami producenci: Man Truck & Bus Polska za 14 224 950 zł oraz Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. za 13 239 720 zł. Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to 14 022 000 zł.

– Konsekwentne poszerzanie floty autobusów elektrycznych w Stalowej Woli jest jednym z priorytetów budowania miasta ekologicznego i nowoczesnego. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z tej formy przemieszczania się, ponieważ transport publiczny w naszym mieście jest komfortowy, nowoczesny i bezpłatny dla mieszkańców. Nowością będą pierwsze w historii Stalowej Woli elektryczne autobusy przegubowe, które znacząco zwiększą możliwości przewozowe komunikacji miejskiej. Już za chwilę na ulice wyjedzie pięć kolejnych nowych autobusów elektrycznych, a po realizacji tego zadania Stalowa Wola będzie dysponowała flotą 30 autobusów elektrycznych, w tym trzema autobusami przegubowymi. Tak wysoki udział zeroemisyjnych środków transportu w całym taborze komunikacji miejskiej stawia Stalową Wolę w ścisłej czołówce najbardziej proekologicznych i nowoczesnych samorządów w Polsce– zaznacza Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta Stalowej Woli.

Zadanie ma być realizowane w ramach unijnego projektu pod nazwą „Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I”.

Termin dostarczenia autobusów wynosi 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. Trwa analizowanie ofert.

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 4.0


Wasze komentarze (18)

Dodaj komentarz

4  Czerwca  2026  00:21:18

Szkoda, że jeszcze nie piętrowe!

3  Czerwca  2026  10:09:23

OZE sroze i Wóngiel Panie przywieźli. Polityka PiS i Czarnka Dzbana. Prąd z węgla super czysty prąd.

2  Czerwca  2026  18:15:30

Nie lepiej pójść w wegiel i ropę jak namawia prezydentura hamerykańska? Powrót parowozów np.

2  Czerwca  2026  21:41:02

kolego parowozy są mniej trujące od dizli. Jedynie popiołu więcej A poza ty spoko.

2  Czerwca  2026  16:15:49

Proponuje istniejące autobusy sprzedać, na ich miejsce kupić przegubowe, może wtedy pasażerowie zajmą miejsca siedzące

2  Czerwca  2026  15:50:04

No w stalowej potrzeba przegobowcow na juz. Te tysiące stojące na przystankach i czekające na autobus przegubowy????????????????. Za te 14mln to gdyby dobrze poszukał znalazłby spokojnie conajmniej 14 busów z 10miejscami siedzącym i reszta do stania. Wtedy mozna by je puścić na ulicę co 15 min. , a nie co godzinę.albo dłużej. Nawet ja bym sie raz na.jakis czas skusił. No.ale jak.mam czekać godzinę na przegubowca to odpalam samochód i jadę. Trochę pomyślunku Lucek a nie tylko jak podpowiedzielismy ci ze autobusy elektryczne to przyszłość, od razu podchwyciles. Wiec pochwyć i to

2  Czerwca  2026  15:40:05

Po Stalowej jeździ 6 Autosanów- gruchoty.

2  Czerwca  2026  13:32:03

Nie lepiej przeznaczyc te pieniadze na zakup nowych aut na parafie...

2  Czerwca  2026  13:30:21

Przegubowe do takiej metropolii i to niemieckie Stachu to podpisywał?

2  Czerwca  2026  11:41:00

Proponuje uruchomić autobusy przegubowe na linie nr 20 (kierunek hala targowa - działki). będzie w należyty sposób wykorzystana. Miejsca siedzące będą zajęte prze elektorat emerytów i rencistów

2  Czerwca  2026  11:15:53

A później za te długi przyjdą ci co mówili nasze kamienice, wasze ulice. I bydło w ramach pocieszenia będzie jeździło zbiorkomem na trasie kołchoz wynajmowanie mieszkanie od koszerholdingów.

2  Czerwca  2026  11:09:20

przegubowe autobusy. Tymi nie ma komu jeździć wożą powietrze

2  Czerwca  2026  09:05:00

Niemieckie autobusy w pisoskim miescie ?Ktos w pisie zwariowal?

2  Czerwca  2026  11:12:12

jakby były polskie to by jeździły polskie. Osobowe też niemieckie. Nieudaczniki po 89 roku zniszczyli wszystko co polskie bo to komunistyczne. Od pegeerów począwszy na elektrowni atomowej skończywszy.

2  Czerwca  2026  14:29:06

Ktoś kopertę wziął. Są polskie z Sanoka

2  Czerwca  2026  08:48:47

Dlaczego nasi włodarze nie kupują autobusów z SANOKA ??? PO RZESZOWIE mogą jeździć autobusy wyprodukowane w SANOKU

2  Czerwca  2026  12:07:23

Przeguby to nie wypal na takie małe miasto !!!!

2  Czerwca  2026  14:30:36

A jak myślisz? Ktoś zapłacił za taki wynik przetargu a ktoś inny zarobił

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki