SAFE: 60 mld zł dla Huty Stalowa Wola
- Opublikowano: 30 Maja 2026
- Autor: kbm
- Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej
- To wielki dzień dla Polski, dla państwa polskiego, dla Wojska Polskiego oraz dla wszystkich, którym bliskie jest dobro i pomyślność naszej ojczyzny. Nad tym programem pracowaliśmy miesiącami. Mówimy o 60 mld zł i podpisanych kontraktach dla Huty Stalowa Wola, pozostałych spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz setek tysięcy kooperantów w całym kraju. 60 mld zł w jeden dzień – powiedział wicepremier W. Kosiniak-Kamysz po podpisaniu umów na nowy sprzęt dla Wojska Polskiego.
W sobotę, 30 maja br. na terenie Huty Stalowa Wola, w obecności Władysława Kosiniaka-Kamysza, wicepremiera-ministra obrony narodowej oraz Magdaleny Sobkowiak-Czarneckiej, Pełnomocnika Rządu ds. Instrumentu na rzecz Zwiększenia Bezpieczeństwa Europy podpisano kolejne umowy w ramach programu SAFE.
- W tym całym procesie szukania wielkiej drużyny, do której zaprosiliśmy wszystkich, poszliśmy z ustawą do Sejmu. Nie musieliśmy, ale chcieliśmy zaprosić wszystkich, bo to program narodowy, patriotyczny, a nie program jednej partii. Huta Stalowa Wola jest symbolem. Centralny Okręg Przemysłowy, Podkarpacie, nowy Centralny Okręg Przemysłowy 2.0. Dzisiaj na Podkarpaciu powstaje nowa infrastruktura przemysłowa. Budujemy potężne i stabilne zatrudnienie oraz rozwój regionu. I chcę powiedzieć bardzo wyraźnie: dzisiaj liczy się odwaga. Odwaga do podejmowania decyzji, podpisywania umów, brania odpowiedzialności. Polska nie ma czasu do stracenia, bo zagrożenie jest realne. Dlatego nie mamy po co czekać na zyski, które się nie pojawiły w narodowym banku. Musimy korzystać z tego, co wynegocjowaliśmy w Unii Europejskiej. Do tej wielkiej drużyny zaprosiliśmy absolutnie wszystkich- zaznaczył szef MON.
Sześć umów o rekordowej wartości blisko 60 mld zł podpisanych dziś obejmuje m. in. zakup 146 bojowych wozów piechoty Borsuk, 96 haubic samobieżnych 155mm Krab, 64 samobieżnych moździerzy kołowych 120mm Rak na podwoziu KTO Rosomak, 1000 wozów amunicyjnych, dowodzenia i łączności dla artylerii rakietowej Homar-K, setki sprzętu towarzyszącego dla haubic K9PL oraz wozy dowodzenia na podwoziach Waran.
- Te 60 mld zł to tyle, ile sześć krajów w sumie dostaje w UE. Te kraje razem dostają tyle z SAFE, ile my dzisiaj zostawiamy w rękach Stalowej Woli. I tak wygląda też skuteczność w polityce krajowej. Bo przez ostatnie pół roku wielu było tych, którzy mocno trzymali kciuki, żeby ten projekt nie wyszedł. Panie prezydencie, rozmawiałam z panem przez wiele godzin o mechanizmie SAFE. Z pana doradcami. I co? Ja mówiłam prawdę. Wszystko się zgadza: polskie firmy, wielkie umowy i wielka modernizacja polskiej armii. Pieniądze, które zostają w Polsce. A będzie ich więcej, bo będą jeszcze umowy z innymi państwami, które też będą wydawały pieniądze w Polsce - zaznaczyła po podpisaniu umowy ministra Magdalena Sobkowiak-Czarnecka.
- Program SAFE jest symbolem niezależności i siły produkcyjnej. Napisany został w Polsce, a nie w Brukseli pod dyktando. Podkreślam, ten program jest pisany pod dyktando Sztabu Generalnego WP i dowódców Wojska Polskiego. Oni są z tego dumni i mówią o tym otwarcie. Dziś, 30 maja jest dniem historycznym, ale też dniem rozliczenia z kłamstwami na temat SAFE- mówił w trakcie konferencji szef MON.
• Umowa z konsorcjum w składzie: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. oraz Huta Stalowa Wola, na dostawę 146 bojowych wozów piechoty BORSUK. Wartość zamówienia wynosi ok. 7,5 mld zł netto.
BWP BORSUK, który został oparty na uniwersalnej modułowej platformie gąsienicowej (UMPG), wyposażony jest w zdalnie sterowany system wieżowy (ZSSW-30). Załogę stanowi 3 żołnierzy: dowódca, operator uzbrojenia oraz kierowca. Pojazd jest przeznaczony do transportu 6 żołnierzy w rejon pola walki, przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu ochrony, jak również do realizacji zadań związanych ze wsparciem pododdziałów piechoty przy wykorzystaniu broni pokładowej. Pojazd, przy wykorzystaniu pokładowego systemu uzbrojenia, posiada możliwość zwalczania piechoty, pojazdów opancerzonych, celów powietrznych oraz innych obiektów wykorzystywanych przez przeciwnika, w każdych warunkach atmosferycznych i o każdej porze dnia. Pojazd charakteryzuje się wysoką mobilnością i zdolnością do pokonywania przeszkód terenowych, w tym przeszkód wodnych
• Umowa z konsorcjum w składzie Huta Stalowa Wola S.A. oraz Teldat Sp. z o.o. Sp.k., na dostawę kilkudziesięciu sztuk wozów dowodzenia 4x4 na podwoziu transportera opancerzonego WARAN. Wartość zamówienia wynosi ponad 2,6 mld złotych netto.
Wóz Dowodzenia na podwoziu 4x4 przeznaczony będzie do zapewnienia łączności, a także wspomagania informatycznego procesów informacyjno-decyzyjnych realizowanych w systemie dowodzenia, na szczeblu batalionu/kompanii pododdziałów wojsk pancernych, zmechanizowanych i zmotoryzowanych, pododdziałów specjalistycznych (logistycznych, inżynieryjnych, rozpoznawczych, aeromobilnych i innych).
• Umowa z Hutą Stalowa Wola S.A na dostawy 4 dywizjonowych modułów (dmo) ogniowych REGINA. Wartość zamówienia wynosi ok. 7,9 mld zł netto.
Dywizjonowy moduł ogniowy 155 mm haubic samobieżnych KRAB przeznaczony jest do realizacji wsparcia ogniowego na szczeblu brygady oraz dywizji. W skład jednego DMO REGINA wchodzą 24 egz. 155 mm haubic samobieżnych KRAB oraz 18 wozów dowodzenia i logistyki (2 wozy dowódczo-sztabowe, 9 wozów dowódczych, 6 wozów amunicyjnych i 1 warsztat remontu uzbrojenia i elektroniki).
• Umowa z konsorcjum w składzie: Huta Stalowa Wola S.A. oraz Rosomak S.A. na 8 modułów ogniowych moździerzy RAK. Wartość zamówienia wynosi ok. 3,8 mld zł netto.
Moduł ogniowy RAK w docelowej konfiguracji składa się z ośmiu 120 mm samobieżnych moździerzy kołowych, czterech artyleryjskich wozów dowodzenia (AWD) na podwoziu KTO ROSOMAK, dwóch artyleryjskich wozów rozpoznawczych (AWR) oraz pojazdów zabezpieczenia logistycznego, tj.: trzech artyleryjskich wozów amunicyjnych (AWA) i jednego Artyleryjskiego Wozu Remontu Uzbrojenia (AWRU). Warto zaznaczyć, że pozyskiwane moździerze otrzymają zmodernizowany automat ładowania, co wpłynie na zwiększenie ich szybkostrzelności.
• Umowa z konsorcjum, w składzie: PGZ S.A., HSW S.A. oraz Rosomak S.A., na sprzęt towarzyszący dla 6 dywizyjnych modułów ogniowych wyposażonych w haubice K9PL. Wartość zamówienia ok. 7,6 mld zł netto.
W ramach umowy dostarczone zostaną wozy dowodzenia, amunicyjne, artyleryjskie, Warsztaty Remontu Uzbrojenia i Elektroniki, Wozy Zabezpieczenia Technicznego oraz samochody dużej ładowności.
• Umowa z konsorcjum PGZ WWR w składzie: PGZ S.A., Jelcz Sp. z o.o., Rosomak S.A., HSW S.A., Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A., PIT-Radwar S.A. na sprzęt towarzyszący do wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych HOMAR-K. Wartość zamówienia wynosi ok 19 mld zł.
Na mocy przedmiotowej umowy do Sił Zbrojnych RP zostanie dostarczonych tysiąc pojazdów, w tym: artyleryjskie wozy amunicyjne, wozy dowodzenia, mobilne Węzły Teleinformatyczne, Mobilne Moduły Stanowisk Dowodzenia, samochody osobowo-ciężarowe wysokiej mobilności, samochody średniej ładowności wysokiej mobilności, ciężkie Kołowe Pojazdy Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, warsztaty remontu uzbrojenia i elektroniki.












Wasze komentarze (92)
~ekolog
3 Czerwca 2026 14:06:21
A ja się martwię co się stało z emerytem e2rds vel mirek bo od 3 tygodni milczy albo produkuje wypociny pod innym nickiem.
~emeryt
3 Czerwca 2026 15:09:12
pozdrawiam serdecznie ekologa i milego dnia jestem zyje
~Sebq
3 Czerwca 2026 07:27:08
HSW nie jest w stanie tyle wyprodukować,powstaną nowe etaty dla pasożytów cwaniaczki przy korytacha podziela sie pieniedzmi a przyszle pokolenia beda splacac
~kibic
2 Czerwca 2026 05:45:56
Czy Stalowa Wola to, tylko i wyłącznie, ciemny pisowski lud?
~Emigrant
3 Czerwca 2026 07:31:38
Mlodzi wyjezdzaja,pozostaja i ujadaja wyznawcy sekty i TV Republika
~kibic
3 Czerwca 2026 14:03:00
Widzisz pseudo kibicu ty ani o piłce noznej nie masz zielonego pojęcia ani o polityce a tym bardziej o zwykłym życiu. Mieszkańcy STALOWEJ WOLI to już za nierządu PZPR w latach 70 [ kiedy przy korycie siedział Gierek] wyjeżdżali za granice zwłaszcza za ocean aby zarobić kokosy. Ale przy okazji nauczyli się myślenia politycznego na czym polega prawdziwy kapitalizm. To mieszkańcy STALOWEJ WOLI mogą uczyć resztę POLAKÓW na czym polega prawdziwe życie i kogo POLACY mają zawsze popierać. A dlaczego bo pobyt za granicą przez 2 lata to tak jak by taka osoba UNIWERSYTET skończyła bo to prawdziwa nauka prawdziwego życia ale jak ty w doopie byłeś i tylko czarne goowno widziałeś to co ty o prawdziwym życiu wiesz. Znam berdzo wielu mieszkańców co nawet 30 lat mieszkali w STANACH ZJEDNOCZONYCH i to są mędrcy narodu.
~Ada
1 Czerwca 2026 19:24:15
Dobrze ze Pisiory nie dziela bo czarna mafia by sie oglowiła
~STW
1 Czerwca 2026 16:20:48
Do "BTW", pragnę pospieszyć tobie z odpowiedzią na postawione pytanie... Otóż dokładnie to pan Błaszczak zarówno w Korei Południowej jak nieco później w USA. Zaciągał nie pytając nikogo o zdanie. Potem wyszło że w Korei to było 6,5% a w USA 5,5%. Nie martw się bowiem masz już odpowiedź na nurtujące ciebie pytanie.
~Login
1 Czerwca 2026 16:31:30
No i wiadomo jaki procent a Safe dalej nie wiadomo. Komu ty oczy myślisz.
~BTW
1 Czerwca 2026 20:57:48
~STW nie zrozumiałeś postu, mogę ułatwić , - jest tego w necie - oglądnij, przeanalizuj i wyciągnij wnioski. You Tube Ctrl+C Ctrl+V np. CO SKRYWA PROGRAM SAFE? | ZNÓW CHCĄ TO ZROBIĆ | ADAMCZYK ANALIZUJE , Program Safe Tuska vs Safe 0% Nawrockiego i Glapińskiego! O Co Chodzi? Który Lepszy? - Analiza Ator PS. mam życzenie oby to przysłowie dotyczyło jak najmniejszej liczby rodaków.
~tkacz
2 Czerwca 2026 05:41:10
"LONGIN" - to samo przez się mówi o ilorazie inteligencji. Mocno zbliżony do zera.
~Login
2 Czerwca 2026 15:59:54
tkacz a ty chociaż znasz swój iloraz? Badałeś go? Wątpię.
~Waw
1 Czerwca 2026 12:37:48
Skonczy sie kasa bedzie placz bo zwolnienia a splacac bedzie trzeba.Okradanie Polski i Polakow ciag dalszy
~tkacz
1 Czerwca 2026 13:53:43
Cymbał to właściwie nic nie powiedzieć
~Wkurzony
1 Czerwca 2026 22:32:16
W...j rusko.pisowdka szmato
~Mlody
1 Czerwca 2026 12:33:21
Oby nie ale nadleci kilka dronow zamieni w zlom te Kraby Borsuki itd a pokolenia beda splacaly
~BTW
1 Czerwca 2026 15:53:20
Kto bierze pożyczkę nie znając wszystkich warunków spłaty, ten co już dawno sobie przysłowie kupił że przed i po szkodzie głupi.
~Wkurzony
1 Czerwca 2026 22:34:07
Fo pracy pisowski urzedniczyno, Lucek juz niedlugo poleci szkoda sie podlizywac
~Rajmund
1 Czerwca 2026 11:37:27
Poniedziałek, nowy tydzień, normalni ludzie zajęci są pracą, a na StalowymMieście odżyli urzędnicy miejscy, którzy zaczynają szczekać. Ile premii macie za to szczekanie, teraz to chyba 0, bo miasto wyprzedaje co się da.
~Bartek
1 Czerwca 2026 12:31:16
Siedzą sobie w oknach, uktyte bezrobocie znajomosci i nepotyzm zadnegk fachu i tak ujadaja patrzac na zegarek kiedy 15.Grożą jeszcze nieroby strajkami...
~Rekin
1 Czerwca 2026 10:48:13
Ile listów z przeprosinami napisał LN do Donalda Tuska i czy Wam to PiS-owcy nie przeszkadza, że Wasz prezydent miasta błaga o spotkanie niemieckiego agenta?
~Janusz
1 Czerwca 2026 10:16:56
jest kasa fajnie, ale to pozyczka nie darowizna, bedziemy to latami splacac. Czy naprawde bylo to nam potrzebne? Swoja droga tusk sie nawet nie zjawił?
~jan
1 Czerwca 2026 10:22:33
do janusz, nie latami tylko całemu wiekowi jak dobrze pójdzie bo jak ktokolwiek bierze pożyczkę to ile wtedy uśmiechu a jak przychodzi spłata to tylko płacz jeden wielki. Jeżeli zachodnia EUROPA chce abyśmy ich bronili od wschodu to niech nam dadzą dotacje na uzbrojenie.
~jan
1 Czerwca 2026 10:28:47
do janusz, dodam jeszcze ,że NIEMCY chcą abyśmy ich wzbogacili tą lichwiarską pożyczką i kupili u nich jeszcze broń a ta broń ma ratować niemieckie interesy w POLSCE bo na POLAKCH im wcale nie zleży. Zobacz ile w POLSCE jest hipermarketów niemieckich choćby u nas KAUFLAND.
jasio
1 Czerwca 2026 14:18:45
Teraz zauważasz pożyczkę? A nadbereżny jak zadłużał miasto na inwestycje pokrywane pożyczkami, które zamiast zysków przynoszą obecnie koszty gdzie wtedy byłeś ?
~Wkurzony
1 Czerwca 2026 22:38:52
Twój Błaszczak zadluzyl nas na ponad 300mld. I zeby było wesoło to podpisał umowy na ktore nie mial finansowania. I wszystkie pieniądze...WSZYSTKIE CO DO CRNTA WYDAL W KOREI I USA BEZ OFFSETU I NIE MOWIAC O JAKIEJS KOOPERACJI. A TErAZ DALO SIE? DALO ! Tylko trzeba handlować z glowa I twardo stojąc na ziemi a nie na kolanach, błagałam zeby cos skapnęła pod stołem. PIS DO PAKI. ZLODZIEJE I RUSKIE PACHOLKI
~ekolog
1 Czerwca 2026 09:48:06
Na por-talu INTERIA napiasali , że huta STALOWA WOLA z tej lichwiarskiej pożyczki SYFA podpisze kontrakt na 60 miliardów złotych a na por-talu STALÓWKA net. wypocili że umowa będzie na 20 miliardów złotych dla huty to niech któryś troll wypoci całą prawdę bo tylko prawda intersuje mieszkańców tego miasta. Bo ja wiem , że nawet 100 milinów nigdy huta nie pożyczy bo nie jest w stanie więcej zrobić a odda warszawce miliardy złotych za tą pożyczkę. Ja osobiście bym się cieszył jakby to była dotacja dla naszej huty i mielibyśmy wolną rękę co do czasu wykonania tej umowy.
~ekolog
1 Czerwca 2026 09:39:19
Przyjechał tygrysek do STALOWEJ WOLI licząc na jakiś lans a tu jak zwykle całkowita klapa .A najbardziej mnie śmieszy , że na konkurencyjnym portalu w naszym mieście napisali , że podpiszze umowę na 20 miliardów złotych z hutą a na tym portalu , że na 60 miliardów złotych klamstwo na pierwszy rzut oka. Natomiast prawda będzie taka , że pożyczą nam hucie 100 milionów a oddamy przynajmniej miliard złotych i jeszcze w ramach pożyczki cały ten sprzęt pójdzie do warszawki za darmo i nic nasze miasto z tego nie będzie miało. Pracownicy huty dalej za grosze będą zapi-rniczać dlatego jak widzicie na tych zdjęciach nikt z pracowników z tego lansu się nie cieszy bo nie było słowa na tym spędzie o podwyżkach dla robotników a tylko to nas interesuje. Ten SYF [pożyczka lichwiarska] ma określony czas na wykonanie kontraktu i jak sie nie wyrobimy to jeszcze huta wielkie kary zapłaci za brak terminów umowy. A jeszcze kontraktów które w czasie władzy PiS podpisała huta nie jesteśmy w stanie wykonać bo wszystkiego brakuje od robotnika do materiałów.
~Andrzej
1 Czerwca 2026 10:16:00
dokładnie, tak jak piszesz mogą nas zrobić i to jest najpewniejszy scenariusz, bo ciężko jest uwierzyć komuś kto nigdy nie pomógł naszemu miastu ani jego ekipa partyjna, a do tego tak bardzo opluwali często nasz region polski pod płaszczykiem ,że tu niby jest bastion pisu. taki tutaj jest bastion pisu ,że jak nas znowu oszukacie to będzie bastion pisu do kwadratu i jeszcze większy podział na polskę A i B. nie jestem wcale za pisem tak w czambuł, ale czasem rację mają ,ten temat jest trudny do rozstrzygnięcia ,bo liczą się szczere intencje, które łatwo jest im aktorom politycznym zagrać. jeżeli tak bardzo chcą nam pomóc, tak twierdzą, to dlaczego w wielu innych kwestiach okazują się takimi nieudacznikami? a weźmy np. ten system kaucyjny, niby taki prosty ,żeby nie powiedzieć prostacki ,bo są w nim maszyny ,automaty butelkomaty. no i właśnie jak myślicie dlaczego jest afera z tym związana ,że jak nie będziemy brać udziału w tym systemie to będziemy płacili większe koszty związane z wywozem śmieci? i teraz jest tak ,że zarówno jedna strona nas w ten sposób szantażuje jak i druga, czyli ta firma która odbiera te butelki za pomocą butelkomatów jak i MZK które teraz straciło część przychodów i podnosi nam opłaty z tego tytułu. a jak myślicie dlaczego najpierw komisarze europejscy przyklepali ustawę czy uchwałę o tym żeby korki przy tych butelkach były przytwierdzone do tych butelek tak żeby nie było łatwo ich oderwać ? taki zbieg okoliczności? nie! to była sprytnie zaplanowana akcja lobbowana przy pomocy komisarzy europejskich ,to była część tego planu ,który dziś widzimy jak działa. czyli konkurencja dla MZK i wyższe opłaty za wywóz śmieci. do tego dojdzie jeszcze wyższy koszt np. czyszczenia czy też odśnieżania dróg itp. co nam dopiszą do rachunków pod inną nazwą. więc jak ktoś myśli ,że tusk i jego ekipa tak bardzo chcą wam pomóc to jest to mega naiwność. już raz daliście się nabrać w ostatnich paru latach na pieniądze z funduszu odbudowy po covidzie19 ,niech każdy sprawdzi dobrze portfele i konta w bankach czy aby tak mu strasznie dużo przybyło z KPO. z tymi butelkami to mam pomysł, żeby te korki jednak odrywać i zbierać dla MZK a butelki oddawać do butelkomatu ,to by było i sprawiedliwsze i szczególnie dla nas samych ekonomiczne ,bo może z czasem jakbyśmy się nauczyli tego robić to zatrzymałoby ten proces podwyżek za wywóz śmieci, który tak naprawdę dopiero jest przed nami ,dopiero możemy dostać po kieszeni jak tak nie będziemy robili jak piszę. natomiast jak już ktoś mnie ocenił po tej mojej opinii że ze mnie to taki pisiak ,to powiem wam tak ,że jestem za odwołaniem pana prezydenta L.N. ale w innych kwestiach ,tematach niż te o których tutaj pisałem.
~Oze-Sroze
1 Czerwca 2026 10:42:40
Zapierniczają za takie grosze, że jak były dni otwarte HSW dla nowych pracowników to kilkaset osób zostało odprawionych z kwitkiem, bo zabrakło dla nich czasu, aby złożyli swoje CV.
~Przeciwnik
1 Czerwca 2026 07:53:22
Kurde, jak nie Tusk ze swoimi kolesiami zadłuża Polskę, sprzedaje w ciul co się tylko da, to PiS kradnie i dyktaturę sobie urządza. I tak źle i tak do d00py. Kiedy w końcu będzie rząd który jest normalny, o ile taki istnieje?
~jan
1 Czerwca 2026 10:04:37
do przeciwnik , aby taki rząd powstał gdziekolewiek na świecie to w tym kraju by musieli być polityczyny niezależne od reszty świata. A takiego kraju na świecie nie ma nawet STANY ZJEDNOCZONE sa bardzo zależne od drugich krajów i muszą sie słuchać co im dyktuje reszta świata. Natomiast PiS w czasie swojej władzy nawet złotówki nikomu nie ukradał to są zwyczajne pomówienia tfusska bo liczy, że trolle i szczujnia na te pomowienia się nabierze. Dodam jeszcze że hejterzy młodzi nie mający zielonego pojęcia o polityce to się dają nabrać na każde kłamstwo o partii PiS. Politykom PiS to się należy największy szacunek bo jak przy korycie siedzieli ci z PO i PSL w latach 2007 do 2015 to najniższy zarobek był 1200 złotych [na rękę] ale w 2015 roku a jak PiS doszedł do władzy to POLACY zarabiający zanjniższą krajową zarabiali 3600 złotych. [na rękę 200 procent więcej niż w roku 2015]. Natomiast obecnie polityczyny kolicji 13 grudnia powiedzieli , że żadnych podwyżek zarobków w czasie ich nierządu nie będzie a wręcz obniżki zarobków.[tak jak to sie dzieje teraz na WĘGRZECH].
~Von Baton
31 Maja 2026 17:49:35
Skoro taki wspaniały ten SAFE to dlaczego rudy nie podpisał tylko wystawił tygryska ...
~Jakub
1 Czerwca 2026 07:08:35
A dlatego , żeby taki jak ty pisuar mógł zadać to pytanie.
~wyborca
31 Maja 2026 16:58:32
Proponowałbym natychmiastowe referendum o odwołanie pisowskiego aparatczyka ze stanowiska prezydenta miasta.Przecież on już dawno sprzedał sie pisowi,partii złodziei i sprzedawczyków. Ilu ich już uciekło z zagrabionymi pieniędzmi.Jak oni ośmielają się mówić o patriotyżmie.
~Pavulon
31 Maja 2026 17:32:55
Proponował bym ci zwiększyć dawkę leków, bo widać coraz gorzej z tobą osiołku.
~ekolog
1 Czerwca 2026 10:18:14
do wyborca ty o polityce nie masz zielonego pojęcia o czym świadczą twoje wypociny idi-tyczne. Gdyby gdziekolwiek zginęła jedna złotowka to najpierw by siedziała w więzieniu każda księgowa bo wszędzie gdzie są pieniądze tam tam jest księgowość. Ci doi sprzedawczyków to polecam ci ksiażkę PANA CENCKIEWICZ ,,RESET,, to się dowiesz kto ruskim agentom POLAKÓW sprzedał. Pan ZIOBRO to grosza nie ma i nigdy nie miał na jego pobyt w USA to składają się widzowie telewizji REPUBLIKA, to samo z PANEM ROMANOWSKIM. Tacy naiwniacy polityczni jak ty to o ppolityce zawsze powinni milczeć bo sie na polityce nie znasz i nie masz o niej żadnego pojęcia. A referendum na temat naszego PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO to by było wyrzucenie pieniędzy do spalenia bo nawet 100 osób takiegi referendum w naszym mieście nigdy nie poprze. Bo to najlepszy prezydent STALOWEJ WOLI w dziejach tego miasta.
~Aaa
31 Maja 2026 10:51:21
A czy zwiekszy sie zatrudnienie?
~Krol
31 Maja 2026 10:41:00
No i co nadbereżny? Ja ci w mordzie? Stalowiaki powinni cię wykopać że stalówki w du.e
~grhe
31 Maja 2026 14:43:11
ty normalny?
~ekolog
1 Czerwca 2026 10:41:42
Ty kroll, masz zaproszenie do przychodni na WYSZYŃSKIEGO i udzielimy ci pomocy. Lemingu nazwisko zawsze pisze się z dużej litery ale ty do szkoły podstwowej analfabeto nie chodziłes i o tym nie wiesz. Poza tym PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY nie jest twoim kolegą i pisz o nim z największym szacunkiem.
~krol
1 Czerwca 2026 10:59:12
ekolog, nadbereżny piszę z małej litery celowo bo nie mam za grosz szacunku dla osoby popierającej jawnie skurwiałą partię złodziei zjednoczonych przy korycie. Dla własnych korzyści nadbereżny poświęcił dobrobyt i rozwój miasta. Całe szczęście ,że nadbereżny nie jest moim kolegą bo chyba musiałbym po stalowej kanałami chodzić. A co do pożyczki SAFE to ciesz się ,że Polska się zbroi pomimo spłat jakie nas czekają . Wolisz aby twoje dzieci były gwałcone w dxxpę przez ruskie bydło ??
~ekolog
1 Czerwca 2026 14:17:16
do kroll, hejterze gdyby zginęła jedna złotówka w czasie władzy PiS to księgowa by pierwsza siedziała w więzieniu ale ani jedna nigdy nie miała postawionych żadnych zarzutów czyli nie było w POLSCE w czasie władzy PiS kradzieży. Ale ty za głupi jesteś aby wiedzieć jak działa księgowość tylko robią z ciebie takie tvn24 czy tvp info pożytecznego idi-tę. STALOWA WOLA nigdy wcześniej się lepiej nie rozwijała jak w czasie władzy PANA PREZYDENTA L . NADBEREŻNEGO ale ty gów-no wiesz bo jesteś tylko zwykłym lemingiem.
~leonid
1 Czerwca 2026 23:14:18
Jak go tak kochasz to zrób mu loda.
~Jack
31 Maja 2026 10:03:15
A Futasie widać wstydu nie mają… ten jego babochłop pcha się do zdjęć wszędzie… a on pewnie się wahał bo tu dobrze by było a w sumie strach żeby LN nie widział…
~yogi
31 Maja 2026 09:26:51
podpisali Sade a dalej nie wiedzą na jaki procent ,zgroza kto tym krajem rządzi
~Robin
31 Maja 2026 09:44:44
Jeden z bogatszych ludzi w tym kraju, a w przyszłości pewnie najbogatszy czyli Robert Dobrzycki w wywiadzie u Stanowskiego powiedział, że na takim oprocentowaniu około 3-4% na inwestycje to by brał kredyt z zamkniętymi oczami, ale co on się zna w sumie. Znawcy życia po gimnazjach, zawodówkach i WSE lepiej wiedzą.
~Marek
31 Maja 2026 11:03:16
Warunki kredytowe od miesiecy są dostępne dla każdego nie tak jak w przypadku kredytów zaciąganych przez Błaszczaka na znacznie większe oprocentowanie.
~Majka
31 Maja 2026 11:24:01
Jesteś matołek i prostak jak można nie wiedzieć kto w kraju rządzi do wieczorowki predziutko poprawić wiedzę
~Iks
31 Maja 2026 12:40:28
Jaki ty jesteś głupiutki, zresztą jak wszyscy w tej waszej partyjce
~Mathew
31 Maja 2026 17:25:08
Przestań Yogi oglądać faszystowską tv republika
SAFE jest na 3,5 %, a Pisiory podpisali w Korei kontrakty na 6 %. SAFE to 80-90 % dla Naszych firm z Polski, a PISowska umowa w Korei = 0% dla Polski i to jeszcze 0% offsetu.
~ekolog
1 Czerwca 2026 10:47:48
Ale bardzo wiele krajów którym tą lichwiarska pożyczkę NIEMCY wciskali to mądre władze w tych krajach odmówili ,lemingu to pomyśl dlaczego.Każda pożyczka to nie ma nic gorszego na świecie zwłaszca dla następnych pokoleń.
~Daniell
31 Maja 2026 08:37:17
Za półtora roku jak opozycja wygra wybory,kasa będzie wstrzymana lub będzie drogą przetargową pomiędzy UE a nowym rządem
~Miodnik
31 Maja 2026 12:27:27
Ale czaisz ze te przelewy za 5 miesięcy będą już w calosci wydane, za poltora roku juz nie bedzie nawet co blokować?
~Oko
1 Czerwca 2026 05:50:15
I bardzo dobrze , bo PiS należy tępić jak zarazę największą.
~Kasia
31 Maja 2026 08:04:49
Sid
~tkacz
31 Maja 2026 07:53:04
NADBEREŻNY - PRECZ ZE STALOWEJ WOLI!!!
~Haha
31 Maja 2026 07:59:43
Proszę wziąć leki.....
~I git
31 Maja 2026 10:10:33
Pan Lucek to nsjlepszy prezydent.Panie Lucku moze pan ogladnie fotorelacje i dobrze bo widzi tam pan tuch co w d panu wlaza a tu sie pchaja.Czy oni farbowani czy falszywi
~Gamoń
31 Maja 2026 07:49:06
Popieram tom ómowę, bo tak mi powiedzieli w tefałenie i wyborczej.
~kibic
31 Maja 2026 07:55:05
Gamoń, to to samo co przygłup?
~Stalowiak
31 Maja 2026 07:46:42
Ej PiSiorki podajcie jakie jest zadłużenie Stalowej Woli? Nadbereżny podaj kwotę.
~jaga
30 Maja 2026 21:57:02
Dziwię bardzo, że odnosicie się do jakiegoś dupka z pytaniami jak się on teraz czuje? A kim on jest w sumie rzeczy by go wymieniać? Samozwańczy lider, urzędniczyna który na wskutek nieumiejętnego postępowania wprowadza miasto w spiralę długów ma cokolwiek do powiedzenia w Hucie? Nie bądźcie dziećmi. On swoje powiedział ile wiedział. Jego od huty trzeba trzymać na krótkiej smyczy i z daleka. Martwiąc się o spłatę długu na rzecz UE najpierw niech ci zmartwieni odpowiedzą sobie na pytania : na jaki procent zaciągał kredyt komercyjny p. Błaszczak w Korei Południowej?, to samo dotyczy zamówień w USA i na końcu ile ty, ja, on, ona, my, wy i oni będą spłacać kredyty w mieście które zaciągnął i nadal zaciąga p. Nadbereżny nie pytając nikogo o zdanie? Gdy będziesz znać odpowiedź to łatwiej zaśniesz i się wyśpisz. W sumie to kim jest te Nadbrzeżny???
~Erikson
31 Maja 2026 07:42:35
jaga znasz dokładne warunki finansowe tego dziadostwa safe? Jak nie, zapoznaj się.
~stanislaw
30 Maja 2026 21:17:35
TO PEWNIE BARDZO ZLE panie nadberezny
~mathew
31 Maja 2026 17:32:37
Erikson glabie, poczytaj to się dowiesz ale może jednak elektorat pisowsko- faszstoski nie posądzajmy o takie umiejętności
~stanislaw
30 Maja 2026 21:17:30
TO PEWNIE BARDZO ZLE panie nadberezny
~Miodnik
30 Maja 2026 20:51:14
PANIE LUCJUSZU, CZEKAMY NA KOMENTARZ. CZY TO DOBRZE DLA MIASTA?
~Nostredamus
30 Maja 2026 19:53:55
To dobra informacja dla HSW , miasta , regionu i kraju. A ci , którym że złości wyskoczył guul niech napiją się Relanium . To dotyczy też prezydencika miasta , który dla interesu partyjnego gotów by doprowadzić HSW do upadku. Tak bo filozofia obecnie Kaczyńskiego to im gorzej tym lepiej.
~Ewka
30 Maja 2026 21:04:27
Miasto już doprowadził do ruiny finansowej
~Stalówka
30 Maja 2026 19:38:07
Ty od Jeżowego to …e w bok cwoku jeden puste słowa popierasz nie ma jeszcze pieniędzy a ty się cieszysz jak rudy donek powinieneś razem z Władkiem i tym upośledzonym od finansów spłacać kredyt
~Mieszkaniec
30 Maja 2026 17:58:54
Podkarpacie przeprasza za tępogłowych pisiorów. Szczególnie tych z Jeżowego.
~Dawid
31 Maja 2026 07:51:55
Nie przepraszaj tylko wracaj do rozwożenia gnojówki bo do tego masz powołanie.
~Erikson
30 Maja 2026 16:59:45
Pięknie zadłużyli Polskę. Jak tego kosiniaka mogli wpuścić do Huty i rękę podawać...
~Lolo
30 Maja 2026 17:42:38
Ty myślisz coś? Zapytaj się błaszczaka na ile nas zadłużył
~Stalowiak
30 Maja 2026 17:49:08
Wypad ruski trollu!!
~Mieszkaniec
30 Maja 2026 17:50:30
Paszoł won sabako !!
~Luu
30 Maja 2026 16:02:35
Czyli powstaną nowe hale , linie produkcyjne i setki nowych miejsc pracy?
~Bartek
30 Maja 2026 15:11:42
Pieniądze pójdą na nagrody i nowe stanowiska dla rodzin a za 3 lata HSW będzie zwalniać ludzi, ponieważ nikt od nas tego nie kupi co tam będzie produkowane.
~Edziu
30 Maja 2026 16:05:44
W TV Republika Bananowa mówili czy sam do tego doszedłeś.
~Ryk 12
30 Maja 2026 14:58:47
Ludzie dziady przyjmijcie do roboty
~Lider
30 Maja 2026 14:41:29
Referendum za odwołaniem pisiskiego tłustego kota nadbereznego za nie zgładzaniem się na Safe..Precz z pisowcami
~Dawid
31 Maja 2026 07:55:17
Na spokojnie weź leki, puknij się dwa razy w swój pusty łeb to może poczujesz się lepiej. Jak nie pomoże, to zwiększaj systematycznie dawkę.
~Tadek
30 Maja 2026 14:39:00
No coz...zdjecie do rozliczen w przyszlosci.
~Dudek
30 Maja 2026 14:33:45
A gdzie jest zakuty łep nie zdorzyl na spotkanie
~jana
30 Maja 2026 15:59:05
o płezydenta pytasz ? A to nie , nie ta impreza , nie ten poziom . Jutro będzie się lansował ( jak co roku ) w parku wodnym . klapeczki i majteczki już gotowe . I wiaderko i łopatka i do piaskownicy i ładny uśmiech i będzie bal .
~Jacek
30 Maja 2026 16:21:45
Te Dudek z pisaniem u ciebie kiepsko. Czy ty nie jesteś reliktem powojennego analfabetyzmu a może zamiast do szkoły na wagary chodziłeś.
~Oze- Sroze
31 Maja 2026 00:05:11
A może ze Stachem Sobiedajem kiblował w 7 klasie.
~Edziu
30 Maja 2026 14:22:13
Głupota PiS poraża mózg i kończyny. ..Upadła Wola dawniej Stalowa Wola pod nierządem PiS i Nadbereźnego może się odrodzi.
Dobrze że zdrajców Polski i Stalowej Woli z PiS nie zaprosili
W USA kredyt ponad 200 mld zł na 5% a w Korei 75 mld zł na 6.5%.
To nie przeszkadza PiS. Cała produkcja za granicą prawie.
SAFE z UE 3,3% a 90% produkcji w Polsce
~papaweł
30 Maja 2026 14:00:45
60 mld to nowomowa. Ile ludzie z tego dostaną. To jest ważne.
~nikt
30 Maja 2026 14:30:35
Za robotę się weź to dostaniesz kasę.
~Jerzy
30 Maja 2026 13:54:05
Pożyjemy zobaczymy czy rzeczywiście tak będzie , bo jak na razie wszystko to puste obietnice .
Dodaj swój komentarz