Nowalijki opanowały stalowowolski targ. Ile kosztują świeże warzywa i owoce?
- Opublikowano: 28 Maja 2026
- Autor: kbm
Na stalowowolskim targu zrobiło się już naprawdę wiosennie. Stragany uginają się od świeżych warzyw i owoców, a mieszkańcy chętnie sięgają po nowalijki. W sprzedaży od jakiegoś czasu są już krajowe truskawki, młode ziemniaki, sałata czy młoda kapusta. Nie brakuje także szczypiorku, koperku i rzodkiewki, które od lat są symbolem wiosennej kuchni.
Największym zainteresowaniem kupujących cieszą się obecnie truskawki. Za kilogram trzeba zapłacić od 18 do 20 zł. Na targu dostępne są również czereśnie, jednak ich ceny na razie są wysokie. Kilogram tych owoców kosztuje od 28 do nawet 35 zł.
Wśród sezonowych warzyw dużą popularnością cieszą się młode ziemniaki. W zależności od wielkości i jakości kosztują od 3,5 do 5 zł za kilogram. Najdrobniejsze można kupić już za około 2 zł za kilogram. Młoda kapusta sprzedawana jest po 3,5–4,5 zł za sztukę.
Kupujący chętnie sięgają także po świeże dodatki do kanapek i sałatek. Pęczek pietruszki (nać i korzeń) lub młodej marchewki kosztuje około 7 zł. Szczypiorek, koperek, natkę czy rzodkiewkę można kupić w cenach od 2 do 2,5 zł.
Na stoiskach pojawiły się także pomidory malinowe, których ceny wahają się od 10 do 12 zł za kilogram. Kalafiory kosztują obecnie od 6 do 7,5 zł za sztukę, a ogórki od 6,5 do 7 zł za kilogram.
Wysoką cenę utrzymuje borówka amerykańska. Za kilogram trzeba zapłacić około 45 zł. Nieco taniej niż jeszcze miesiąc temu można kupić sałatę, której ceny wynoszą od 3 do 4 zł za sztukę. Na targu dostępny jest również rabarbar w cenie około 12 zł za kilogram. Z niego gospodynie pieką wspaniałe ciasta. Wiosną to wyszukiwany na targu towar.
Sprzedawcy podkreślają, że wraz z początkiem czerwca wybór krajowych warzyw i owoców będzie jeszcze większy, a ceny części produktów mogą zacząć stopniowo spadać. Wszystko zależy jednak od pogody i tempa tegorocznych zbiorów. Póki co było chłodno i deszczowo, kilka upalnych dni odchodzi na razie do lamusa, bo znów dziś mamy wiatr i temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza.












Wasze komentarze (22)
~JOa
4 Czerwca 2026 15:09:58
Uwielbiam ten nasz ryneczek, dziękuję wszystkim sprzedającym, że mogę kupić zdrowiutkie, polskie warzywka. Sok z marchewki rynkowej to sok a nie jak z marketu, nawet bez koloru bełt chemiczny.
~~tomek
31 Maja 2026 08:54:31
Ja już od dawna ograniczyłem kupowanie na rynku nieraz świeższe warzywa i owoce lepiej kupić w sklepie niż wożone po kilka tygodni na rynek.
~jdbdb
29 Maja 2026 14:46:41
Płaca minimalna od nowego roku mają podnieść 50 zł także nawet na chleb nie wystarczy ale najważniejsze że władza ma wysokie zarobki
~Edziu
30 Maja 2026 16:08:11
Płaca minimalna zależy od inflacji i wzrostu płac. Jest ustawa
~ekolog
1 Czerwca 2026 11:39:10
do edzia, ty o inflacji niee masz zielonego pojęcia a co dopiero o ekonomii. Bo gdyby policzyc cenę prądu i cenę ogrzewania mieszkań to inflacje mamy grubo pnad 20 procent. A inflacja jest zależna od zadłużenia naszego kraju, im wieksze POLSKA ma długi tym wiecej za wszystko musimy bulić. Natomiast prąd i cena ogrzewania to są spółki skarbu państwa. Gdyby to elektrownia należała ddo naszego miasta to byśmy mieli najtańszy prąd w POLSCE.
~ekolog
29 Maja 2026 11:43:33
Takiej drożyzny w POLSCE jeszcze nigdy nie było jak POLSKA istnieje a mieliście sie uśmiechać co wam tfussek obiecywał to się teraz uśmiechajcie, lemingi.
~Ewka
29 Maja 2026 13:34:10
Matołku inflacja na koniec Maja 3,1% a za PiS było ponad 18% . Pazerni Rolnicy i handlarze to nie Wyborcy Tuska tylko PiS i KONFY.
~Mistz
3 Czerwca 2026 15:25:36
Tyś jest spoko masło po 0.99
Ropa 6 mleko1. 20
A za PiSu masło 12 mleko3 ropa podobnie
Dzięki Tusku że jestes
~Handlorz
28 Maja 2026 22:00:11
Ludzie zrozumcie jedną sprawę. To nie są rolnicy tylko handlarze. Większość tych cwaniaków nie płaci żadnego podatku. Mało tego. Rozbijają namioty handlowe poza placem handlowym. Tym samym nie płacą nawet za miejsce handlowe. Krótko mówiąc, szkoda słów na tą patologię!
~Mistz
3 Czerwca 2026 15:28:44
Dokładnie wieża z giełdy w Sandomierzu
Dlatego w poniedziałki ich nie ma na bazarze bo po towar latają i wszyscy jajka że szfagrowa biorą i sprzedają jako swojskie nie ma tam ani jednego rolnika to po co przepłacać jak w markecie to samo
~Mieszkaniec
28 Maja 2026 21:55:39
Już handlarze opanowali miasto, gdzie tylko się da. Na chodnikach porozrzucane palety i rozbite namioty. Temat dotyczy miejsc nieprzeznaczonych do tego celu. Namioty zostały rozbite przy pawilonach przy Okulickiego, przy pubie Czarno na Białym, przy samej Biedronce itd. Czy ktoś w końcu zrobi porządek z tym syfem w samym centrum miasta?
~Lena
29 Maja 2026 08:58:29
A kto ma zrobić z tym porządek? Policja w Stalowej Woli nie gramotna, straży miejskiej brak, a urzędasy pozamykali się w swoich biurach. Zajmują się pierdołami, a żadnego problemu nie są w stanie rozwiązać. Totalna żenada!
~Edziu
28 Maja 2026 20:42:51
Na drzewo z takimi cenami. Rolnicy niech zaczną płacić ZUS zamiast KRUS i podatek dochodowy od osób fizycznych i prawnych jak Wszyscy mali przedsiębiorcy i obywatele. Całe życie do nich dopłacamy a im ciągle mało i mało, nie opłaca się i tak dalej. Do fabryki pracować zamiast imigrantów jeżeli się rolnikowi nie opłaca. 20-25 za truskawki to może w marcu można zapłacić a nie teraz.
~Janek
28 Maja 2026 17:38:51
Te rolniki to nie wiedza ile juz wolac, ceny kosmiczne
~Borneo
28 Maja 2026 15:47:56
Złotówka zdemolowana przez popis, ceny kosmiczne, długi ciągle rpsną, a te przygłupy dalej pójdą głosować na tuska i kaczyńskiego z przystawkami.
~Ewka
28 Maja 2026 15:08:36
Banany 3 zł, pomarańcze 3,5 zł winogrona 12'zl w Biedronce. Mam gdzieś ich truskawki po 20: zł.
~Trup
28 Maja 2026 15:17:15
To wypierdalaj do tej swojej stonki po ten syf i robale ,smacznego
Nowylogin85
29 Maja 2026 10:17:07
Przykre i krótkowzroczne myślenie. W biedronce czy lidlu są owszem tańsze owoce czy warzywa. Jednak w 90 % są to produkty pochodzące z poza Polski, czy nawet z poza europy. Jasne, że ciężko o nasze krajowe pomarańcze, jednak truskawki, czy ziemnaki itp. wytwarzane i sprzedawane w Polsce, napędzają naszą rodzimą gospodarkę. Rolnik, który zarobi na swoim podwórku, naprawi auto w lokalnym warsztacie, pójdzie lokalnie do fryzjera, nawóz kupi w lokalnym sklepie - zostawiając pieniądze lokalnie, a nie tak jak w przypadku lidla czy biedronki, pieniądze uciekają za granicę. Druga sprawa to trzeba się zastanowić, czym muszą być zabezpieczone te owoce i warzywa, że nie zepsują się zanim dotrą do Polski. Często nawet takie owoce, muszą w domu leżeć jeszcze 3-4 dni, żeby były na tyle dojrzałe, by można było je ze smakiem zjeść..... Warto chyba to przemyśleć.
~Oglądacz
28 Maja 2026 14:20:13
do ~ekolog Masz oczywiście niewątpliwie rację . Pogonić tą warszawkę ! A zacząć od Nowogrodzkiej i Żoliborza !
~Swój
28 Maja 2026 12:37:17
Wczoraj w Tarnobrzegu truskawki były od 15 do 18 zł,złodzieje!
~ekolog
28 Maja 2026 12:00:26
Takiej drożyzny na naszym rynku jeszcze nigdy nie było jak STALOWA WOLA istnieje. Niedługo świeże owoce to będą takim luksusem , że nikogo na truskawki czy czereśnie nie będzie stać sobie kupić nawet pół kilo. Zostaną nam mieszkańcom POLSKI tylko ziemniaki do spożywania. Najwyższy czas pogonić tą warszawkę od koryta.
~xyz
28 Maja 2026 17:54:49
mirek tam nie narzeka , jemu wystarcza szczaw i mirabelki na kompot i pamułę.
Dodaj swój komentarz