Drugoligowa Stalówka walczy o utrzymanie w grupie. Wszystko wyjaśni się już w sobotę po meczu z Hutnikiem Kraków. Tymczasem problemy z finansowaniem piłki spowodowały, że miasto chce sprzedać swoje udziały.
Rada Miejska w Stalowa Wola, podczas sesji zaplanowanej na 2 czerwca br., zajmie się projektem uchwały dotyczącym sprzedaży większości akcji miejskich w klubie Stal Stalowa Wola- Piłkarska Spółka Akcyjna. Samorząd chce znaleźć inwestora, który zapewni spółce stabilne finansowanie i długofalowy rozwój.
Zgodnie z projektem uchwały, gmina planuje zbyć 14 185 akcji klubu o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Łączna wartość nominalna pakietu wynosi 14 mln 185 tys. zł. Miasto pozostawi sobie jedną akcję, zachowując tym samym status akcjonariusza spółki.
W uzasadnieniu projektu podkreślono, że celem sprzedaży akcji jest pozyskanie inwestora zdolnego do dalszego finansowania i zarządzania klubem. Władze miasta zaznaczają jednocześnie, że mimo ograniczenia udziałów samorząd nadal będzie miał wpływ na funkcjonowanie spółki poprzez swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej.
Projekt zakłada, że sprzedaż akcji nastąpi po wcześniejszej wycenie wykonanej przez uprawnionego rzeczoznawcę. Procedura ma zostać przeprowadzona zgodnie z przepisami prawa zamówień publicznych, w trybie negocjacji poprzedzonych publicznym zaproszeniem.
Podstawą prawną planowanych działań są przepisy ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o gospodarce komunalnej oraz obowiązująca od 2015 roku uchwała Rady Miejskiej określająca zasady zbywania udziałów i akcji spółek prawa handlowego przez gminę.
Jeśli radni przyjmą uchwałę podczas czerwcowej sesji, jej wykonanie zostanie powierzone prezydentowi miasta.


Wasze komentarze (64)
~kibic
2 Czerwca 2026 13:15:37
Poddaję się i wyjeżdżam do Chorzowa. Pozdrowienia
~kibic
1 Czerwca 2026 15:37:16
Tak popełniłem błąd, myślałem, że nie dojdzie do sprzedaży klubu a jednak.
~Mikołaj
29 Maja 2026 19:59:26
czy można kupić akcję ( 1 szt.) na wolnym rynku?
~Baśka
28 Maja 2026 22:47:59
Kibice co wy na to? Czyżby wasz ukochany prezydent znudził się Stalówką? Może nie potrzebuje już waszych głosów w wyborach? Ostatnia kadencja mu leci
~Marco
28 Maja 2026 22:58:36
Idealny czas na jakieś niepopulistyczne zmiany w mieście...
~Ceebeetz
28 Maja 2026 19:56:15
Nasz najsłynniejszy w mieście Staszek z szalikiem jakiejś starej gwardii, był zawsze widoczny na pierwszych zdjęciach z danego meczu. Miała zatem miejsce niezła propaganda jego osoby. Jak jednak ludzie przejrzeli na oczy z kim mają do czynienia i stanął w ogniu ogólnej krytyki, to teraz klub stał się zbędny!
~jasio
28 Maja 2026 17:36:20
radni powinni se to kupic albo beknac za zle decyzje
~kibic
28 Maja 2026 14:43:15
Sprzedac tego wrzoda miasta za 1 pln
~Stal
28 Maja 2026 13:25:16
Prawda jest taka i to od końcówki marca pojawiały się takie informacje że Poręba się kreci wokół Stalówki i dlatego Leandro na trybunie VIP-owskiej , miał doglądać co się dzieje w klubie oraz wokół klubu. Kolejny trop agencja premium wrzos która ma także jakiś interes. Jeśli możecie to spytajcie obecnego trenera dlaczego ma kontrakt do 30 czerwca 2026 i jakie słowa padły. Ustawa dopiero wyszła teraz a już od połowy kwietnia było wiadomo że klub idzie pod sprzedaż. Czekam na lajki w dół tych co chcą upadku Stalówki ale co w tym nudnym mieście jest innego do roboty. Mecze piłkarskie to jedyne miejsce gdzie spotyka się tyle osób.
~kibic
28 Maja 2026 11:18:01
Tak jak pisałem jakiś czas temu, klub wraz z partią zmierzał nieuchronnie na dno, czyli na śmietnik historii. Trzeba pochwalić Pana Prezydenta za ten spóźniony ruch. Jako główny sponsor wykazał się dużą odpowiedzialnością. Może zahamuje to upadek naszej STALÓWKI, a może nadejdą lepsze czasy? Kto wie? Na pewno wielu kibiców powróci na stadion wolny od pisowskiej polityki. Co teraz poczną nasi kibice z młyna? Kto będzie teraz ich panem?
~kibic
28 Maja 2026 12:11:05
do kibic, ty podróbko prawdziwego ,,kibica,, to ty jesteś na śmietniku historii z twoją mentalnością. To tfussek doprowadził nas mieszkańców i STALÓWKĘ do obecnej sytuacji zabierając nam strategicznego sponsora rok temu PGE ale ty za głupi jesteś aby to wiedzieć. Gdyby wszyscy prezydenci polskich miast przestali sponsorować swoje kluby w swoim mieście to może by tych klubów piłki nożnej w POLSCE zostało z 10. Ale co leming nie mający zielonego pojęcia o piłce nożnej może o tym wiedzieć. My kibice z naszego miasta szanujemy naszego PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO bo gdyby nie on nigdy byśmy w naszym mieście 1 ligi nie oglądali.
~kibic
28 Maja 2026 12:17:53
Do prawdziwego ,,kibica,, zróbmy w mieście referendum czy mieszkańcy chcą dalej sponsorować nasz kochany klub STALÓWKĘ z podatków w budżecie miasta czy uwolnić klub i zostawić go na pastwę losu. Bo to jest bardzo ważna rzecz dla wszystkich kibiców w naszym mieście. Pieniądze powinny być tylko na zawodników pierwszej drużyny i trenera tej drużyny. A ci piłkarze co nie mają dzieci i żon to na stypendium powinni u nas kopać piłkę.
~Gość
28 Maja 2026 13:31:29
Będziesz miał platformerska politykę która doprowadza nas pod ścianę i w tedy strzelisz sobie samobója i będziesz zadowolony !
~Swój
28 Maja 2026 11:13:01
Precz z Luckiem i innymi co chcą upadłosci Stali !!!
~Adaśko
28 Maja 2026 10:52:11
Po co na bywali akcje kilka lat temu, jak teraz sprzedają. Przez kilka lat wpakowano kupę kasy. Łep do biznesu to mamy, że ho, ho.
~Oze-Sroze
28 Maja 2026 17:10:08
Kończy się kasa + klub to skaza na wizerunku prezydenta.
~Wyborca
28 Maja 2026 09:05:40
Niedlugo Lucek I Stachu beda miec stanowisko na Targu Staroci w Rozwadowie . I Tam probowac sprzedac co sie tylko da z Miasta I dorobku wczesniejszych pokolen . Mowie Wam I uprzedzam zebyscie nie byli zdziwieni. Oczywiscie na Targ Staroci przyjda wprost z pierwszej lawy Kosciola.Bo takie to faryzeusze.
~ekolog
28 Maja 2026 10:55:11
do wyborca, a w rodzinie wszyscy zdrowi psychicznie czy tylko ty chorujesz. Większych idi-otyzmów nie udało ci się wypocić. STALOWA WOLA to najlepiej rozwijające się miasto w POLSCE i cała POLSKA nam mieszkańcom zazdrości.
~Do ekolog
28 Maja 2026 11:08:00
Wroc do pracy w urzedzie albo miejskiej spolce bo za to Ci placimy a nie za wypociny w obronie Swego Pana I Dobroczyncy Lucjusza utracjusza
~Z boku
28 Maja 2026 11:18:35
A od kiedy to Stalowa jest najlepiej rozwijajacym sie miastem w Polsce? Chyba najbardziej zadłużonym to już chyba bliższe prawdy.
~Zks
28 Maja 2026 11:33:56
Stalowa Wola jest w pierwszej 10 najszybciej wyludniajacych sie Miast Polski. I to Najwieksza ZASLUGA Lucjusza Utracjusza i Pisu w STW.
~Koń
28 Maja 2026 08:27:07
Czy przypadkiem ostatnio miasto nie miało glosowac nad dofinansowaniem klubu? Co sie w tym miescie dzieje to przechodzi ludzkie pojecie.
~Wer
28 Maja 2026 05:56:51
Zaorać i wybudować aquapark dla ludzi. Będą spore zyski a ludzie będą mieli gdzie spędzać czas.....
~XYZ
27 Maja 2026 23:23:07
Klubu zaraz nie będzie, ale jest dobra wiadomość dla kibiców - będziecie mogli się na aquapark przerzucić - dla zdrowia lepiej.
~boby
27 Maja 2026 22:43:28
Oddajcie to komuś za darmo....
~Gupi
27 Maja 2026 21:54:34
Bedzie z tym Kupcem tak jak z ta slynna Fabryka Maseczek jak A.Duda tu przyjechal. Oglosili tryumf i miejsca pracy a skonczylo sie na zdjeciach , deklaracjach i biciu piany.
~boby
27 Maja 2026 21:20:30
Proszę sprzedać wszystko !!!
~Ciekawy
27 Maja 2026 18:48:25
A co będzie jeżeli nikt nie zdecyduje się na kupno klubu. Ogloszona zostanie upadłość, czy też granie wychowankami
~Kibol
27 Maja 2026 16:39:54
A moze Posel Rafal Weber co na fecie po awansie do 1 ligi pod MDK"-iem krzyczal : "Ekstraklasa , ekstraklasa " . Hahahaha
~Myślę, że
27 Maja 2026 16:26:24
Europoseł Tomasz Poręba kupi klub
~arriss
27 Maja 2026 17:34:27
Tak kupi. Razem z Obajtkiem i azjatą ze Szwajcarii co dał mu 1,8 mld hehe.
~Mój login
27 Maja 2026 16:00:58
Kupi Stachu "stara gwardia" z sodmej klasy.
~arriss
27 Maja 2026 17:36:31
Do spółki z Radą samorządowców przy rezydencie RP.
~Marcin
27 Maja 2026 15:43:26
Pomozcie Mi co kupic : zdewastowany Hotel Hutnik na ktory byly juz 2 przetargi czy Stal Stalowa Wola , klub , ktory nawet nie ma stadionie. Tak, tak , wiem , ze piniondzy ni mo w Miescie I dlugi Pisiory na 500 milionow zrobily I ciagle rosna . Chyba poczekam AZ cena bedzie symboliczna 1 zlotowkabyle tylko odciazyc Miasto. Albo poczekam jak do sprzedania bedzie ten AquaPark . Hahaha . Na Titanicu orkiestra tez graja do konca. Kto tych ludzi bez podstaw wszelakich dopuscil do zarzadzania Miastem I Jego Majatkiem Ja sie pytam ????? Lucek nie údalo Ci aie sprzedac I wykarczowac 1000 ha las to caly ten Twoj Pisowski 1 miliardowy budzet szlag trafil I wyprzedajesz co sie tylko da...
~Zdrajcy
27 Maja 2026 13:00:15
REFERENDUM odwołać kudłatego, kibice do roboty
~arriss
27 Maja 2026 12:58:22
Nawet nasza HSW olała Stalówkę, to gdzie znajdziecie inwestora? Gdzie są ci którzy odpowiadali w klubie za skuteczne poszukiwania sponsorów? NIC !!! Tylko brali pensje. Akcje powinny być za 100,00 zł a nie po 1000.
~Stalowy
27 Maja 2026 11:51:56
Staszek , Lucek co Wy robicie ?!?!? Caly Wasz kapital polityczny idzie wlasnie w pi..u Kto na Was teraz bedzie glosowac ?!?! Emeryci I rescisci a takze mlodzi ludzie tez maja juz DOSC Waszych rzadow pod znakiem TKM I obsadzania wszystkich miejsc w spolkach miejskich I urzedach swoimi rodzinami I pociotkami. Maja tez DOSC ciagle rosnacych kosztow zycia I oplat w Miescie.
~KIBIC
27 Maja 2026 12:34:19
Miasto STW ma potezne dlugi , a ZERO inwestorow. Nexilis - szkoda gadac .... Juz nawet nie ma pieniedzy na glosy wyborcze kibicow. Tak rzadzi PIS
~taka prawda
27 Maja 2026 14:04:33
Nadbereżnemu już tępe kibolstwo nie jest potrzebne a dług miasta to ponad 500 milionów.
~politolog
27 Maja 2026 15:44:22
do stalowy , gwarantuję każdemu , że przynajmniej 99 procent mieszkańców tego miasta zawsze zagłosuje na naszego obecnego prezydenta.
~politolog
27 Maja 2026 15:49:52
do stalowy, mieszkańcy naszego miasta tylkoo mają dość podnoiszenia kosztów naszego zycia przez warszawke i my tym warszawiakom już w przyszłym roku p[okażemy co o nich myślimy w czasie wyborów parlamentarnych. Co do kosztów przez władze naszego miasta to żyjemy w najtańszym mieście w POLSCE. Dlatego PiS w tym mieście będzie rządził do końca świata i jeden dzień dłużej.
wyborca
27 Maja 2026 11:43:56
No i druga kwestia. W kasie miasta prawdopodobnie kończy się budżet, a żeby kupić lepszych grajków i trenerów, to trzeba wyłożyć więcej pieniędzy. Ciekawe, ile miasto dalej będzie dokładać do interesu.
wyborca
27 Maja 2026 11:41:37
Przede wszystkim to prywatny inwestor musi mieć w tym interes. Pieniędzy dużych z tego nie będzie, tylko same koszty. Może prywatny inwestor wyciągnie klub z kryzysu, a potem będzie chciał go sprzedać, ale dziś za zdolnych kopaczy trzeba wyłożyć fortunę, więc czy to się opłaca? Marketing na obecnie mało rozpoznawalnym klubie poza najbliższą okolicą? Ale miasto nie ma wyboru. Kolejny spadek wywoła społeczne niezadowolenie, więc miasto już teraz pozbywa się problemu, przerzucając odpowiedzialność na inwestora, który ma pociągnąć Stalówkę w górę.
~Obywatel
27 Maja 2026 11:21:46
A musimy w ogole miec druzyne pilkarska? Likwidacja dalaby duze oszczednosci
~Tolek
27 Maja 2026 11:20:41
Jak tak to wygląda w Klubie ZKS STALOWA WOLA to moim zdaniem będzie porażka z Hutnikiem Kraków i kolejna porażka w barażach a to oznacza spadek do Trzeciej Ligi Nie oszukujmy się ale nikt za Frajer nie będzie grał Pozdrawiam Wiernych Kibiców
~Joker
27 Maja 2026 16:29:49
Teraz są w 3 lidze więc spadną do 4
~Madzia
27 Maja 2026 11:14:45
Są pogłoski że zainteresowana jest Firma Superior
~Leszek Ch.
27 Maja 2026 12:49:10
No szukają oszczędności gdzie się da na produkcji, potracili zamówienia i Stalówkę kupią. Jak tą firmą zarządzą jakiś fundusz co tylko patrzy na excela czy im się słupki zgadzają i kasa do nich płynie, a ty piszesz takie kocopoły. Rzucili ochłap na wiosnę w postaci około 100 k żeby się ludzie nie srali że trują środowisko, a nie dokładają do klubu i tyle.
~Łukasz P.
27 Maja 2026 15:01:09
Zaraz po tym jak zostali sponsorem Stalówki to zwolnili dwóch jej zagorzałych kibiców likwidując ich stanowiska i więcej na tym zyskali, niż włożyli w Stalówkę haha.
~jasio
27 Maja 2026 10:54:34
a sam stadion kosztował 60 melonow a oni teraz razem z wybitnymi pilkarzami i prezesami sprzedajom za 15 - to ile zysku przyniosla ta infestycja
~Maryś
27 Maja 2026 11:10:23
A ktoś mówi o sprzedaży stadionu?
~Bartek
27 Maja 2026 11:12:26
Na to wychodzi że 0
Nowylogin85
27 Maja 2026 12:27:01
Widać, że zielonego pojęcia nie masz o tym co piszesz. Piłkarska spółka akcyjna STAL, nie jest właścicielem stadionu. Stadion należy do SIR, a klub jedynie go wynajmuje.
~jasio
28 Maja 2026 17:38:06
a stadion ile przynosi zysku
~jasio
28 Maja 2026 17:42:01
ma podgrzewanom trawe to morze lepiej przeznaczyc go na siano
~jasiu
28 Maja 2026 17:43:21
e tam lepiej na trafke
~Edziu
27 Maja 2026 10:51:29
Albo jest już inwestor i trzeba tylko klepnięcia Rady Miasta, chociaż za 14 mln zł to duża sztuka znaleźć chętnego do tak małego miasteczka jak Stalowa Wola , albo to ściema żeby uwiarygodnić likwidację klubu z braku środków.
~kibic
27 Maja 2026 10:33:30
Ci co produkują wypociny o tej firmie koreańskiej , że mogła by wykupiż naszą kochaną STALÓWKĘ to niech się nie ośmieszają. Bo oni nawet jednego piłkarza nie chcieli sponsorować jego co miesięcznej wypłaty. To ja już wiele lat temu komentowałem , że wszystkie te firmy zatruwające nasze środowisko ze strefy ekonomicznej w ramach kary powinni sponsorować nasz klub STALÓWKĘ.
~kibic
27 Maja 2026 10:26:12
Ale wróćmy do moich komentarzy pod artykułem z meczu z RESOWIĄ gdzie ja komentowałem o LECHI GDAŃSK. To ja pierwszy zapowiedziaałem , że za to ,że tfussek zabrał nam strategicznego sponsora PGE do LECHI GDAŃSK [bo to jego ulubiony klub] to karma wróci i skończy się to spadkiem jego drużyny do 1 ligi a własciwie do 2 ligi. Co się stało w trójmieście tego nigdy w polskiej piłce nożnej nie było aby dwie drużyny z trójmiasta pożegnały sie w jednem roku z ekstraklasą na zawsze. Całe wybrzeże pomorskie jest w szoku ciężkim i komentatorzy wylewają tony jadu na drużynę tfusska, poczytajcie na YOU TUBE komentarze to was zatka jak to się mówi ,,zatkało kakao,,. To może być początek spadku od koryta całej tej koalicji 13 grudnia na co czekają wszyscy mądrzy POLACY. Jeszcze raz dodam naszej kochanej STALÓWKI nikt nigdy nie wykupi bo to żaden interes tylko skąd na wypłaty bym brał co miesiąc na piłkarzy i trenera pierwszej drużyny STALKÓWKI. Bo reszta działacze , rada nadzorcza w tym klubie powinna rabotać za friko [społecznie]. Jedynie też pracownicy MOSIR co na naszym CENTRUM SPORTOWYM pracują to powinni dostawać wypłatę za robotę.
~arriss
27 Maja 2026 12:43:34
Uspokój się i zażyj snusa.
~kibic
27 Maja 2026 10:11:35
Nawet jakby te wszystkie akcje kosztowały milion złotych to nikt na świecie naszej kochanej STALÓWKI nie kupi. A dlaczego bo po kupnie musi cały ten klub utrzymywać a to są potęzne koszty liczone co roku w dziesiatkach milionów złotych a dochody z tego sportu u nas w mieście to nawet pół miliona nie będzie bo z czego z biletów na 17 meczy w ciągu całego roku jak na mecze chodzi średnio 2 tysiące kibiców. Co innego taki GÓRNIK ZABRZE gdzie na stadionie jest ponad 20 tysięcy miejsc na trybunie i bilety na ekstraklasę to majatek kosztują około 50 złotych te najtańsze. To jeszcze tam taki inwestor ma szansę coś na tym zarobić , po za tym mecze transmisje w telewizji czy puchary europejskie to też dają niezły dochód takiemu PODOLSKIEMU.
~Kibic
27 Maja 2026 10:13:14
Tylko, że miasto ma już ugadanego inwestora i mówiło się o tym od miesiąca. Teraz tylko przechodzimy do finalizacji przejęcia klubu
~Gall
27 Maja 2026 09:41:01
Otoczenie biznesowe byłego europosła z lub Koreańczycy z SK bez problemu są w stanie tyle wyłożyć. Gdyby nie było ugranego inwestora nikt by nie podjął decyzji o sprzedaży tym bardziej Nadbereżny.
~arriss
27 Maja 2026 09:34:05
Już widzę jak ktoś STAL kupi za tą cenę. Podolski kupił Górnika za 4,5 mln zł a ktoś Stalówkę ma kupić za 14,2 mln. Chyba, że ktoś wygrał w EuroJackpota 500 mln i nie ma co robić z kasą.
Dodaj swój komentarz