Nie całkiem "Trzeźwy poranek" na drogach powiatu stalowowolskiego
- Opublikowano: 18 Maja 2026
- Autor: kbm
Stalowowolscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali ponad 1000 kierujących. Ilu dziś wsiadło za kółko „pod wpływem”?
Dzisiaj, stalowowolscy policjanci, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Akcja prowadzona była na terenie całego województwa podkarpackiego. Jej celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.
Stalowowolscy mundurowi skontrolowali 1010 kierujących, dwóch z nich, zdecydowało się na jazdę pomimo, że spożywali wcześniej alkohol.
59- letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego, kierujący pojazdem marki Renault, który został zatrzymany do kontroli w miejscowości Zaklików, miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem. 70- letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, który mając ponad 0,5 promila kierował rowerem w miejscowości Jastkowice, ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł.
Policja apeluje: Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.



Wasze komentarze (18)
~Aaa
20 Maja 2026 09:59:06
AKCJA ZNICZ ZNOWU UDANA
~myslacy
19 Maja 2026 09:07:16
Propaganda i nabijanie statstyk. I strzyżenie owieczek jak w niedziele
~Vivo
19 Maja 2026 05:50:13
Po hutniku biegają groźne bezpańskie psy a policja zamiast się tym zająć to stoi w krzakach i łapie kierowców ..
~Piotr
19 Maja 2026 06:57:43
Nie kierowców, tylko pijaków za kółkiem
~Obywatel RP
19 Maja 2026 00:06:54
Czyli 0,001% na 1009 kierujacych był pod wpływem, dodajmy że w jego organizmie było 0,6 i w Anglii moglby normalnie jechać a w większości normalnych krajów byłby lekko ponad granice (dopuszczalne 0,5 i zakonczenie mandatowe) Koszty akcji ogromne, poprawa bezpieczeństwa żadna
~Mono
19 Maja 2026 06:53:51
Ojej, to masz kolejną okazję do napicia się. "Na zdrowie"
~Swój
18 Maja 2026 23:35:25
Łapanka jak za okupacji !!!
~F14
19 Maja 2026 06:55:08
Cujesz się okupowany przez trzeźwych?
~Komundant
18 Maja 2026 23:28:13
Dobrze, że zjawił się podchmielony emeryt na jednośladzie. W przeciwnym wypadku, cała ta akcja zakończyłaby się jednym wielkim fiaskiem.
~Wikt
19 Maja 2026 06:57:06
Masz rację, zero pijaków za kółkiem. Ostatni złapany, pora na ce esa
~Polon
18 Maja 2026 23:23:37
Ludzie, świat się kończy! Społeczeństwo przestało konsumować!
~Ola
18 Maja 2026 17:14:52
A Pysznica znowu nie obstawiona,blad to byl !!!!!
~Biegun
18 Maja 2026 14:28:28
Ale alkokwik się niesie. Bardzo dobra akcja, wyłapywać pijaków jak najczęściej.
~JASIO
18 Maja 2026 12:33:11
TAK NAM DOBRZE ŻE DOBRZE NAM TAK
~Miłycjant
18 Maja 2026 12:07:16
Żeby propaganda sukcesu się udała, musieli złapać dziadka na rowerze po jednym piwku. Totalna żenada!
~Adam
18 Maja 2026 11:18:17
Dziadek 40 lat temu walczył o o sprawiedliwość i demokrację -a teraz ta sprawiedliwość na stare lata odwdzięczyła mu się łapanką na rowerze
~he he
18 Maja 2026 11:28:25
tak było, jest i będzie ,ten na dole poniesie zawsze najwyższe koszta .Jest potrzebny w czasie przemian jako " mieso armatnie" a potem sie nieliczy.
~Astro
19 Maja 2026 06:59:30
Golnij se, to ci ulży
Dodaj swój komentarz