Sekundniki znów będą włączone!

  • Opublikowano: 12  Maja  2026
  • Autor: kbm
Sekundniki znów będą włączone!
  • Przejdź do komentarzy 19
  • Udostępnij

Przyzwyczailiśmy się do nich, ułatwiały nam podróżowanie po mieście i zapewniały bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bo kierowcy wiedzieli ile mają czasu na przejechanie choćby skrzyżowania.

Ostatnio pojawiła się informacja, że sekundniki mają całkowicie zniknąć, a system sterowania ruchem na skrzyżowaniach zarządzanych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ma zostać zmieniony z cykli stałych na akomodacyjny (zmienny).

Na szczęście jest dobra wiadomość. Jak poinformował poseł Rafał Weber, odbył on rozmowy z Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich, co skutkowało konkretnymi zapewnieniami: po wykonaniu prac konserwacyjnych (m .im. wymiana sterowników) i naprawczych sekundniki zostaną uruchomione.

- Od 2018 roku przejazd alejami Jana Pawła II i ul. Staszica dzięki sekundnikom i zielonej fali jest płynny i bezpieczny. Przyzwyczailiśmy się do takiego systemu, jest on dla naszego miasta optymalny. Sekundniki spełniają swoją rolę, szczególnie na skrzyżowaniu przy Mostostalu, gdzie od 11 lat zainstalowane są kamery "łapiące" przejazd na czerwonym świetle. Uważam wręcz, że sekundniki powinny być na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w mieście (cała ul. KEN też)- pisze na Facebooku poseł Rafał Weber.

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 5.0


Wasze komentarze (19)

Dodaj komentarz

2  Czerwca  2026  08:52:27

Ale z czego ten wielki zachwyt. Sekundniki nad którymi tak wszyscy pieją i tak nie działają. Takie sprawy powinien załatwić starosta ewentualnie jego zastępca, a Stasiu się lansuje przy LN bo pewnie chce przejąć stołek. lans i nic więcej.

13  Maja  2026  05:25:01

Ale kur.....a sukces kto dostanie za to nagrodę premie

12  Maja  2026  21:09:35

Mój mecenas też twierdzi, że powinienem pozwać Łukaszka z RJA do sądu, ale boję się, że rozwali mi coś więcej niż mieszkanie. No i co tu robić? Przez niego nie mam już roboty, a 10k miesięcznie to było dużo kasy.

12  Maja  2026  20:34:20

Weber to robi dla PR-u najpierw poparl wyłączyć , a teraz wielkie działanie , będzie włączone , a oże jeszcze załatwi zieloną falę ? Bo Ci z Zarządu dróg nie wiedzą nawet co to jest.

12  Maja  2026  13:21:25

ciesze sie ze te senkundniki wrocily. Mala rzecz a cieszy.

12  Maja  2026  13:30:05

Mnie też ;)

12  Maja  2026  12:31:09

A po co to komu

12  Maja  2026  12:48:11

serio ????

12  Maja  2026  13:08:59

No serio ...

12  Maja  2026  13:13:50

Wieśniaki nie powinny zabierać głosu.

12  Maja  2026  13:15:41

heheh

12  Maja  2026  12:06:15

Co to będzie dalej?

12  Maja  2026  11:49:00

dno dno nod

12  Maja  2026  13:14:31

Dno to ty

12  Maja  2026  11:09:58

czy potrzeba miesięcy, może lat, aby włączyć ponownie sekundniki. jakie było uzasadnienie ich wyłączenia (dobrze, że pan Weber jeszcze działa) Czy założenie ponownie sekundników ja skrzyżowaniu JPII-KEN trzeba kilka lat. Może decyzje ma podjąć właściwy minister. Może ktoś wyżej !!!

12  Maja  2026  10:57:15

A te głupie POkemony i szKODniki z pedofili Obywatelskiej nic nie robią a jak coś zrobią to tylko żeby uprzykrzyć zniszczyć i nawet wyłączyli te sekundniki żeby szukać pieniędzy

12  Maja  2026  10:54:26

Super

12  Maja  2026  09:53:40

Super, jak widać warto było głosować na posła Webera, bo działa lokalnie.

12  Maja  2026  13:14:11

Zgadzamy się

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki