Podjazd dla karetek już gotowy
- Opublikowano: 19 Listopada 2025
- Autor: kbm
- Źródło: Powiat Stalowowolski
Zakończyły się prace związane z modernizacją podjazdu przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. To ważna informacja dla pacjentów, ponieważ ułatwi im dotarcie nie tylko na SOR, ale też do gabinetów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, a także na szpitalną Izbę Przyjęć.
Z powodu utrudnień związanych z przebudową podjazdu dla karetek w SP ZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, w ostatnim czasie nie można było korzystać z głównych wejść na SOR, NiŚOZ oraz Izbę Przyjęć. Aby do nich dotrzeć, trzeba było pokonać dłuższą drogę, korzystając z wejścia w pawilonie administracyjnym. Podjazd jest już jednak gotowy, a to oznacza, że pacjenci oraz pozostali interesanci znowu mogą korzystać z głównych wejść.
Efekty inwestycji obejrzeli 18 listopada starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta Stanisław Sobieraj, wraz z dyrekcją stalowowolskiego szpitala: dyrektor Beatą Barcicką- Kłosowską i jej zastępczyniami: Magdaleną Chyłą- Peryt i Jolantą Mazur.
– Jestem bardzo zadowolony z tego zadania. Podjazd już dawno wymagał solidnego remontu, przy okazji przebudowano również szatnie dla personelu. Ale to nie wszystko, przypomnę, że w ramach tej samej, dużej inwestycji, szpital zakupił już wcześniej nowe i bardzo potrzebne: tomograf i aparaty do badań USG oraz RTG, a także sporo drobniejszego sprzętu medycznego– komentuje starosta Janusz Zarzeczny.
Inwestycję zrealizowano w ramach programu Ministerstwa Zdrowia na dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych i pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR- ami. Całe przedsięwzięcie kosztowało 16,1 mln zł, z czego ponad 13 mln zł stanowiły ministerialne środki, a pozostała kwota pochodziła ze szpitalnego budżetu.



Wasze komentarze (7)
~Login
21 Listopada 2025 09:01:08
A szaman z kropidłem był ?
~JASIO
20 Listopada 2025 09:27:14
KPINA Z POLAKÓW !!!!
~JASIO
20 Listopada 2025 08:47:29
KPINA Z POLKÓW !!!!
~Bebo
19 Listopada 2025 23:50:51
jeeee nasi ukraińscy bracia mają się gdzie leczyć, my płacimy i kolejkę odstąpimy....
~Dzadek
19 Listopada 2025 18:29:31
Kiedy wreszcie wymalujecie białe pasy na parkingu przed przychodnią szpitalna przy ul. Staszica żeby pacjenci mogli normalnie parkować i był tam jaki taki przypadek.
~Asad
19 Listopada 2025 15:15:15
Podobno miliardowy budżet miasta a nie ma paru milionów by te ruinę przystosować do normalnych obecnie standardów.
~Ban.de.ra
19 Listopada 2025 11:52:42
djakuju. naszi chlopcy budut radi
Dodaj swój komentarz