Podjazd dla karetek już gotowy

  • Opublikowano: 19  Listopada  2025
  • Autor: kbm
  • Źródło: Powiat Stalowowolski
Podjazd dla karetek już gotowy
  • Przejdź do komentarzy 7
  • Udostępnij

Zakończyły się prace związane z modernizacją podjazdu przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. To ważna informacja dla pacjentów, ponieważ ułatwi im dotarcie nie tylko na SOR, ale też do gabinetów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, a także na szpitalną Izbę Przyjęć.

Z powodu utrudnień związanych z przebudową podjazdu dla karetek w SP ZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, w ostatnim czasie nie można było korzystać z głównych wejść na SOR, NiŚOZ oraz Izbę Przyjęć. Aby do nich dotrzeć, trzeba było pokonać dłuższą drogę, korzystając z wejścia w pawilonie administracyjnym. Podjazd jest już jednak gotowy, a to oznacza, że pacjenci oraz pozostali interesanci znowu mogą korzystać z głównych wejść.

Efekty inwestycji obejrzeli 18 listopada starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta Stanisław Sobieraj, wraz z dyrekcją stalowowolskiego szpitala: dyrektor Beatą Barcicką- Kłosowską i jej zastępczyniami: Magdaleną Chyłą- Peryt i Jolantą Mazur.

– Jestem bardzo zadowolony z tego zadania. Podjazd już dawno wymagał solidnego remontu, przy okazji przebudowano również szatnie dla personelu. Ale to nie wszystko, przypomnę, że w ramach tej samej, dużej inwestycji, szpital zakupił już wcześniej nowe i bardzo potrzebne: tomograf i aparaty do badań USG oraz RTG, a także sporo drobniejszego sprzętu medycznego– komentuje starosta Janusz Zarzeczny.

Inwestycję zrealizowano w ramach programu Ministerstwa Zdrowia na dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych i pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR- ami. Całe przedsięwzięcie kosztowało 16,1 mln zł, z czego ponad 13 mln zł stanowiły ministerialne środki, a pozostała kwota pochodziła ze szpitalnego budżetu.

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 5.0


Wasze komentarze (7)

Dodaj komentarz

21  Listopada  2025  09:01:08

A szaman z kropidłem był ?

20  Listopada  2025  09:27:14

KPINA Z POLAKÓW !!!!

20  Listopada  2025  08:47:29

KPINA Z POLKÓW !!!!

19  Listopada  2025  23:50:51

jeeee nasi ukraińscy bracia mają się gdzie leczyć, my płacimy i kolejkę odstąpimy....

19  Listopada  2025  18:29:31

Kiedy wreszcie wymalujecie białe pasy na parkingu przed przychodnią szpitalna przy ul. Staszica żeby pacjenci mogli normalnie parkować i był tam jaki taki przypadek.

19  Listopada  2025  15:15:15

Podobno miliardowy budżet miasta a nie ma paru milionów by te ruinę przystosować do normalnych obecnie standardów.

19  Listopada  2025  11:52:42

djakuju. naszi chlopcy budut radi

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki