Na Wolności zielony dubelek

  • Opublikowano: 6  Listopada  2025
  • Autor: kbm
  • Źródło: Foto: UM SW
Na Wolności zielony dubelek
  • Przejdź do komentarzy 6
  • Udostępnij

Mija rok od czasu gdy miasto wzdłuż ul. Wolności posadziło 2000 bylin (niemal 50 różnych gatunków) i blisko 500 róż. Na wiosnę pojawiły się drzewa. Mamy dobre wieści…

Roślinność przetrwała zimę i pięknie się rozrosła. Ale to nie koniec zazieleniania ul. Wolności.

- Wiosną tego roku przyszedł czas na kolejny etap zmian w postaci nasadzenia drzew o kulistych koronach, nawiązujących do modernistycznego charakteru tej części miasta. Nowa zieleń szybko zyskała sympatię mieszkańców, a w odpowiedzi na liczne prośby, jeszcze w tym roku liczba młodych drzew… zostanie podwojona. Przy projektowaniu ul. Wolności inspirowaliśmy się archiwalnymi fotografiami, które pomogły przywrócić jej dawny klimat. Każdy element: lampy, nawierzchnie i zieleń, został dobrany z myślą o spójności i szacunku dla historii naszego miasta. Dziękujemy za wszystkie pozytywne reakcje i wiadomości od naszych wspaniałych mieszkańców. Razem tworzymy zielone, piękne miasto!- informuje prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Jesień to najlepsza pora na sadzenie drzew. Im więcej ich, tym piękniej, ale i korzystniej dla miasta. Podoba się Wam ul. Wolności?

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 5.0


Wasze komentarze (6)

Dodaj komentarz

7  Listopada  2025  08:01:49

Na Popiełuszki (nie Popiełużki) jest teren powiatu. Jak miasto i prezydent ma na cudzym terenie sadzić drzewa? U sąsiada też ustawiasz doniczki z paprotkami na parapetach czy raczej cię nie wpuszczą?

6  Listopada  2025  18:26:45

A gdzie są obiecane drzewa przy ul. Popiełużki?

6  Listopada  2025  18:10:57

do kika, lemi ngu PAN PREZYDENT L.NADBEREŻNY urzęduje w starej dyrekcji huty.

6  Listopada  2025  16:08:39

no to przecież tam musi być pięknie aby sobie prezydento mógł pooglądać krzaczki przez okno podczas rozmyślań co by jeszcze i gdzie powycinać

6  Listopada  2025  13:34:50

ALE ŁAPY PRECZ OD STARYCH WARTOŚCIOWYCH DRZEW !!!

6  Listopada  2025  13:10:56

Od nowych bylin nie przybędzie nowych mieszkańców.

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki