Kierował pomimo sądowego zakazu
- Opublikowano: 16 Października 2025
- Autor: kbm
- Źródło: KPP Nisko
Niżańscy policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 42- letniego mieszkańca Rzeszowa, który kierował osobową Mazdą. Jak się okazało, mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek, na jednej z niżańskich ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mazda. Za kierownicą siedział 42- letni mieszkaniec Rzeszowa. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że od maja ubiegłego roku ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany do postępowania przeprowadzonego w trybie przyspieszonym.
Mężczyzna został ukarany wysoką grzywną oraz otrzymał trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Wasze komentarze (1)
~bezbiletu
16 Października 2025 13:33:34
Za co siedzisz?
Jechałem samochodem...
Dodaj swój komentarz