Chwała UPA - ktoś zniszczył farbą pomnik w Domostawie takim napisem
- Opublikowano: 7 Sierpnia 2025
- Autor: kbm
Pomnik upamiętniający Rzeź Wołyńską to dla nas miejsce szczególnie ważne. Ten akt wandalizmu to cios w serce Polaków, to dewastacja, która szczególnie szokuje.
Ktoś zdewastował pomnik w Domostawie. Na płycie pojawił się napis: Chwała UPA. Wobec tego, co zrobiono Polakom tam, na Wołyniu, w jaki sposób bandy UPA traktowały naszych rodaków, jest to skandal na skalę międzynarodową.
Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawców. Teren objęty jest monitoringiem, tak więc na pewno ułatwi to sprawę funkcjonariuszom.



Wasze komentarze (34)
~Kubi
13 Sierpnia 2025 21:26:47
Już wiadomo, 17 letni ukr który po Wrocławiu malował flagi upa i naziolskie symbole. DEPORTOWAĆ! Najlepiej odrazu na front.
~Mieszkaniec
12 Sierpnia 2025 17:51:39
Czyli to prowokacja Rosji i Tuska.
~Pingwin
12 Sierpnia 2025 01:08:05
I co, złapali?
~Maras
11 Sierpnia 2025 23:41:09
Prowokacja czy nie , ale faktem jest jak latwo dajecie sie manilulowac ...
~Jan
11 Sierpnia 2025 14:35:59
To nie jest żadna prowokocja Rosji, tylko trzeba wreszcie jasno sobie powiedzieć, że mentalność Ukraińców od czasów wojny się nie zmieniła i ich największymi bohaterami są nadal najwięksi kaci Polaków.
~Mieszkaniec
10 Sierpnia 2025 12:13:43
Ludzie to prowokacja Rosji, ale Ukraińców ściągnęliśmy w 90 %, tych bogatych a biedota walczy.
~mirko
9 Sierpnia 2025 14:17:11
Farbą nie można zniszczy przedmiotu z żelaza.. Zniszczenie byłoby gdy został odpalony ładunek wybuchowy, czy jakimś kilofem był rozbity cokół.
~Beeer
9 Sierpnia 2025 07:30:51
Chwała UPA... Super, należałoby chyba podziękować Dudzie temu co to ze łzami w oczach zapewniał o oddaniu Polski w sprawy i interesy Ukrainy i za ich obecność w Polsce. Kiedy konflikt przycichnie, a tak zapewnie będzie bandy banderowców prosto z frontu przyjadą do Polski do swoich małżonek i najduchów i nie bynajmniej, aby je zabrać do Ukrainy, ale aby z nimi pasożytować na organizmie polskiego obywatela. Zasmakujecie braterstwa z banderowcami, aż wam bokiem ono wyjdzie.
~taka prawda
8 Sierpnia 2025 13:04:37
Odkąd PiS na czele z tym zaprzańcem Dudą zaczął w imieniu Polaków „zapraszać" te hołotę banderowską do Polski, zaczęły się niepokoje i zagrożenia. Do tego jeszcze mnóstwo agentów banderowskich na szczeblach władzy w Polsce i w administracji, Polacy we własnym kraju są osaczeni przez banderowców z Kijowa.
~Jarzębina
8 Sierpnia 2025 12:26:49
Ani Rosja ani Ukraina to działanie z premedytacją rudego i jego kliki.Wykorzstal zaprzysiężenie Prezydenta, wiedział,że wszystko na Warszawę się kieruje....Monitoring perfekcyjne "nie zadziałał" o resztę nie trudno przy takich jego służbach z kierwinskim na czele
~Jarzębina
8 Sierpnia 2025 12:26:45
Ani Rosja ani Ukraina to działanie z premedytacją rudego i jego kliki.Wykorzstal zaprzysiężenie Prezydenta, wiedział,że wszystko na Warszawę się kieruje....Monitoring perfekcyjne "nie zadziałał" o resztę nie trudno przy takich jego służbach z kierwinskim na czele
~Do edek
8 Sierpnia 2025 11:30:45
Głupiec to cię zrobił i do tego pisowski.A matka nie skorzystała z prawa do aborcji.
~Aamon
8 Sierpnia 2025 10:58:10
Nie ma błędu... Jesteście cykory i bawicie się w cenzorów jak komuchy... Ruskich się boicie i ruki po szwach trzymacie
~JASIO
8 Sierpnia 2025 10:51:38
MY ZA WAS WALCZYĆ NIE BEDZIEMY
DOŚĆ UKRO ŚCIEMY
~JASIO
8 Sierpnia 2025 10:01:11
GÓ..O SPROWADZILI I ŚMIERDZI
~JASIO
8 Sierpnia 2025 10:00:05
GÓ..O SPROWDZILI I ŚMIERDZI
~Edek
8 Sierpnia 2025 09:22:30
Prowokacja ze strony Rosji i Putina a głupcy na Ukrainę zrzucają winę. O to chodziło Putinowi
~Nbvcc
8 Sierpnia 2025 08:35:16
Andrzej Duda, mąż opacznoscoiwy Banderowskiej Ukrainy wpuścił do Polski tabuny banderowców pod hasłem Polacy zapraszają... Stalowowolski kudłaty banderowców cicho i subtelnie robi to samo...
~dziadek
8 Sierpnia 2025 07:43:59
Słudzy narodu ukraińskiego mają tyle do gadania co żymianie za czasów rządów słynnego akwarelisty - gościa z wąsikiem.
~Marek
8 Sierpnia 2025 00:07:30
Gdzie byl Bąkiewicz to jest problem emigracji
~emeryt
7 Sierpnia 2025 22:37:50
Kilka milionow ukraincow w Polsce wiec maja ludzi do niszczenia pomnikow.
~siwy
7 Sierpnia 2025 22:04:12
coś czuje ze za tym stoi Moskwa by nas skłócić
~Taka prawda
7 Sierpnia 2025 22:03:00
Tak, tak, na pewno znajdą, wierzę w to jak w udawanie że to nie prowokacja. Pewnie znajdą jak tych czterech łepków co pobazgrali bloki.
~Rochu
7 Sierpnia 2025 19:41:39
to była kwestia czasu kiedy jakiś upainiec to zrobi
mirek777
7 Sierpnia 2025 18:15:27
łapy połamać publicznie....
~dojna zmiana+
7 Sierpnia 2025 18:15:17
Przestań pierd...art2deco.To twoi bracia to zrobili.A zmył bym to mordą tego kto ich tu sprowadził czyli kaczora.
~Anka
7 Sierpnia 2025 17:53:17
Jestem zbulwersowana bo moja dalsza rodzina ucierpiała na Wołyniu.I wiem że jak świat światem Ukrainiec nie będzie dla polaka bratem.Ale są tacy cą chcą Polaków skłócić.
~Józek
7 Sierpnia 2025 17:47:30
Stachu- masz rację zamęt musi być.Tak było z pomnikiem Jana PawłaII oblanego farbą i też kamery były.Nie znajdą bo to prowokacja.
~Tygrees 23
7 Sierpnia 2025 16:34:55
Putin im dobrze robi,xd
~sasz98
7 Sierpnia 2025 16:17:54
Amerykanie zarzadzaja Polska,a zniszczenie pomnika to oddolna inicjatywa ukraincow .My wypominamy ich zbrodnie ,oni niszcza pomniki naszej pamieci.
art2deco
7 Sierpnia 2025 16:03:24
Niemcy, Brytyjczycy, Rosjanie. Wielu jest zainteresowanych prowokacją tego typu.
~emeryt
7 Sierpnia 2025 15:28:07
Jak to byli ukraincy to nawet nie beda ich szukac.Ukraincy podpalaja wiele budynkow w Polsce .Podpalili kupcom hale na Marwilskiej w Warszawie, a policja i wladze sprawe tuszuja.Jest z gory prikaz zeby nie ujawniac przestepstw ukraincow bo polacy maja ich polubic.Mamy polubic ukraincow po to zeby razem z nimi bic rosjan.
~Adam
7 Sierpnia 2025 15:20:51
Patopatrota pomazał farbą w celu siania zamętu i strachu. Wierzę, że w Stalowej mieszkają mądre osoby i nikt tego fakenewsa nie będzie rozpowszechniał.
~Rusyn
7 Sierpnia 2025 15:17:36
Wiadomo że to biedne ukry uciekające przed wojną w swoich maybachach
Dodaj swój komentarz