Żłobek na wagę złota, czyli… inwestycja przy Leśnej dwa razy droższa niż zakładano

  • Opublikowano: 1  Lipca  2025
  • Autor: kbm
Żłobek na wagę złota, czyli… inwestycja przy Leśnej dwa razy droższa niż zakładano
  • Przejdź do komentarzy 13
  • Udostępnij

Przy ul. Leśnej w Stalowej Woli ma powstać żłobek. To odpowiedź miasta na potrzeby rodzin, które wkrótce zamieszkają na nowym osiedlu. Przeszkodą w realizacji tych planów są jednak wysokie koszty zadania. Drugi przetarg pokazuje, że żłobek może kosztować 2 razy tyle niż początkowo zakładano.

W ramach pierwszego przetargu, który został unieważniony ze względu na zbyt wysokie propozycje cenowe, wpłynęło 7 ofert. Miasto planowało przeznaczyć na ten cel, przy wsparciu finansowym z programu „Aktywny Maluch 2022- 2029”, prawie 3,4 mln zł. Tymczasem najtańsza oferta, złożona przez firmę z Rzeszowa, opiewała na 7,9 mln zł. Pozostałe propozycje wyglądały następująco: 8,13 mln zł (Lublin), 8,35 mln zł (Jeżowe), 8,54 mln zł (Sarzyna), 9,35 mln zł (Nisko), 9,98 mln zł (Staszów), 9,9 mln zł (Stalowa Wola).

W ostatnim dniu czerwca nastąpiło otwarcie ofert w drugim przetargu na budowę Żłobka Miejskiego nr 4 w Stalowej Woli. Tym razem wpłynęło 6 ofert na kwoty: 7,68 mln zł (Biała Niża), 7,75 mln zł (Lublin), 8,35 mln zł (Cmolas), 9,49 mln zł (Kosowa), 7,88 mln zł (Kraków), 8,19 mln zł (Sarzyna). Trwa analiza wszystkich propozycji. Gdyby miasto powierzyło zadanie wykonawcy, który zaproponował najniższą cenę, trzeba by było dopłacić do zadania około 4,3 mln zł.

W ramach planowanej inwestycji ma zostać utworzony nowoczesny, parterowy obiekt, który jest dostosowany do dzisiejszych standardów. Znajdzie się w nim m.in. kuchnia z pełnym zapleczem, wentylacja mechaniczna, klimatyzacja, odzysk ciepła oraz ogrzewanie podłogowe zasilane z węzła cieplnego, wspomaganego pompą ciepła. Budynek ma być w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Żłobek będzie miał 2 trakty oddzielone szatnią. W części południowej powstaną 3 sale dla dzieci, każda z własną toaletą (przystosowaną również dla dzieci z niepełnosprawnością), natryskiem i magazynem sprzętu. Zaplanowano również pomieszczenia dla personelu, w tym zaplecze socjalne, gabinet lekarski, sekretariat i pokój dyrektora, a także pokój karmienia i pralnię.

Całkowita kubatura budynku wyniesie 3051 m³. Powierzchnia zabudowy to 678 m², użytkowa 562,86 m², a tarasu 65,94 m². Obiekt będzie miał wymiary 22 na 42,5 metra i wysokość 4,4 metra. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

Foto: UM Stalowa Wola

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 5.0


Wasze komentarze (13)

Dodaj komentarz

5  Lipca  2025  18:00:42

Jak się zaniża kwoty inwestycji, by wcisnąć je do budżetu i co roku chwalić się tym samym, to takie właśnie są efekty. A potem jeden urzedas z drugim dostanie za taką wycenę przetargu jeszcze premię.

2  Lipca  2025  12:11:47

Po co te zlobki.......

2  Lipca  2025  11:38:05

~taka prawda vel itd. to teraz ukrywasz się pod nickiem " ~do ponizej", no, ale nic dziwnego, przecież jest ich jeszcze z 50.

2  Lipca  2025  11:30:49

Niedaleko stoi pusty budynek KUL... Nie taniej go przystosować ?

2  Lipca  2025  09:53:47

Zrozumiałem tylko to był taki sarkazm.

2  Lipca  2025  09:11:01

Zabrać pseudopiłkarzom i będzie na żłobek. Btw. Gdzie zdjęcie głównego planisty nad papierami z ołówkiem za uchem

2  Lipca  2025  08:49:25

~do ponizej, oj , widzę że nie zrozumiałeś "prztyku" od ~Madzia i ~Madzia ma rację, będzie wymówka dlaczego nie, takie to proste, niech gawiedź i cieszy i smuci.

1  Lipca  2025  21:47:14

I klimatyzacja i ogrzewanie podłogowe, a gdzie "ptasie mleczko dla wszystkich"?
Tak się wydaje nie swoje pieniądze.

1  Lipca  2025  18:01:01

Na co ci ten aquapark?Chyba żeby generował koszty jak PCPN!W Wągrowcu w Wielkoplsce też powstało takie coś i poczytaj w internecie ile miasto dokłada do tego interesu.

1  Lipca  2025  17:37:06

Przecież to było normalne tak samo będzie z Aquaparkiem hehehe

1  Lipca  2025  16:27:57

Miasto celowo zaniżyło wycenę bo kasa świeci pustką i wiedzą, że nie są w stanie zapłacić. Teraz będą mówić, że za wysokie oferty i już mają pswudowytłumaczenie braku wykonania. A gawiedź dalej idzie za ignorantem.

1  Lipca  2025  14:35:15

Najważniejsze, że będzie aquapark i kosmodrom.

1  Lipca  2025  13:38:57

A gdzie to osiedle się znajduje że wkrótce bedą zasiedlenia?

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki