W szpitalu obradowała Komisja Zdrowia

  • Opublikowano: 25  Czerwca  2025
  • Autor: kbm
  • Źródło: Szpital Powiatowy w SW
W szpitalu obradowała Komisja Zdrowia
  • Przejdź do komentarzy 4
  • Udostępnij

Członkowie Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej Powiatu Stalowowolskiego obradowali na terenie szpitala. Później obejrzeli najnowsze szpitalne inwestycje.

Pomysłodawcą oraz inicjatorem zorganizowania posiedzenia Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej w naszym Szpitalu był starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który chciał aby radni osobiście mogli przekonać się o ogromnej skali realizowanych w naszej lecznicy inwestycji.

Samorządowców po oddziałach oprowadziły: dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Beata Barcicka- Kłosowska, z-ca dyrektora ds. lecznictwa Magdalena Chyła- Peryt, a także starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. Radni z zainteresowaniem obejrzeli część ze zrealizowanych w ostatnich latach inwestycji, jak np. nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, w tym: tomograf, aparaty RTG oraz USG Pracownię Diagnostyki Obrazowej, nowy Oddział Kardiologiczny oraz nowy Oddział Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej, jak również uruchomioną zaledwie kilka miesięcy temu, ale niezwykle potrzebną Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Mieli też okazję przyjrzeć się z bliska również tym inwestycjom, które nie są jeszcze gotowe, ale znajdują się wciąż na etapie realizacji. A mowa tu o bardzo dużych zadaniach, jak: przebudowa pomieszczeń po starym bloku operacyjnym na potrzeby Pododdziału Neurochirurgii (całkowita wartość zadania to 5,44 mln zł, z czego 2,6 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych), a także przebudowa Oddziału Chirurgicznego Ogólnego oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych (całkowita wartość inwestycji to 15,64 mln zł, z czego 13,17 mln zł również stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych), czy też trwająca również przebudowa podjazdu dla karetek.

Radni nie ukrywali zaskoczenia skalą tego, jak wiele w naszym Szpitalu się dzieje, a także jak ogromną przemianę przeszedł w ostatnich latach i jak bardzo w tym czasie się rozwinął z korzyścią dla pacjentów.

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 5.0


Wasze komentarze (4)

Dodaj komentarz

26  Czerwca  2025  15:43:57

Nie możliwe że pozbyli się dr.n.med.Radosława Krawczykiewicza jednego z lepszych kardiologów.To kto będzie robił operacje i wszczepiał rozruszniki.

25  Czerwca  2025  18:04:03

Luna-Co mądrzejszych czyli lepszych lekarzy się eliminuje od wielu lat.Takich jak 2 urologów czy nefrologa.Jak są za mądrzy to się ich pozbywa po woli i wielu innych.

25  Czerwca  2025  17:59:01

Z tym lubieniem to jednak przesada.

25  Czerwca  2025  16:32:08

Szpital rozwija się, oddział kardiologiczny również, to dlaczego pozbywają się wykwalifikowanej kadry np. dr.n.med. Radosława Krawczykiewicza, cenionego i lubianego przez pacjentów.

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki