Fontanna przy MDK zakończyła swój żywot

  • Opublikowano: 16  Czerwca  2025
  • Autor: kbm
Fontanna przy MDK zakończyła swój żywot
  • Przejdź do komentarzy 34
  • Udostępnij

Zmiany, zmiany, zmiany. Te nie ominęły fontanny na Placu Piłsudskiego. Tam w końcu wiele się wydarzy.

Z sentymentem będziemy wspominać fontannę przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Pamiętają ją dziadkowie, rodzice i najmłodsze pokolenie, bo powstała ona około 25 lat temu. Było z nią sporo zamieszania, bo lubili ją także wandale, kiedyś nawet wrzucili do niej rower miejski, kąpały się w niej dzieci, wsypywano do niej proszek do prania by spienić wodę. Nie umieliśmy uszanować tej miejskiej atrakcji. Naprawy jej i eksploatacja stały się bardzo kosztowne. Niemniej jednak fontanna była odnawiana. 2 lata temu zyskała nowe siedziska, została pięknie ozdobiona, wokół niej wyczyszczono kostkę brukową. Ale nie tryskała z niej już woda, stała się plenerowym miejscem wypoczynku.

To była bardzo stara fontanna, czas na nową i taka pojawi się w przestrzeni publicznej po renowacji Placu Piłsudskiego.

A tymczasem żegnaj stara fontanno!

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 5.0


Wasze komentarze (34)

Dodaj komentarz

24  Czerwca  2025  11:56:06

do adolfa, o czym ty gęgasz działa w naszym mieście fontanna w ROZWADOWIE, piękna i nowiutka.

23  Czerwca  2025  17:19:07

Żeby żadna fontanna w mieście nie działała, to wstyd dla urzędu miasta.

23  Czerwca  2025  13:17:50

~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony.
Chciałem cię spytać, skąd tylu id-io-tów w tym PiS-uarze jest jak ty, ale przecież za-sr-ań cu nie znasz odpowiedzi, ale muślę, że takich Jaruś stworzył by mu służyli, im większy id-iot, tym posłuszniejszy.

23  Czerwca  2025  12:19:36

~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony, a ty jak zwykle id-io-ta jesteś, nic mi nie zabiorą głąbie, oprócz tego co ty ukradniesz podatnikowi.

23  Czerwca  2025  11:38:29

do mirka vel emeryta e 2rds, za rządów PiS miałeś ch..mie złoty róg, miałeś cha..mie czapkę z piór a za nierządu koalicji 13 grudnia ostał ci tylko sznur. Ale kiedy ja cię ostrzegałem , że tak skończysz to ty mnie obrażałeś, więc teraz skorzystaj z tego sznura.

23  Czerwca  2025  10:37:52

do mirka vel emeryta e 2rds, już od lipca tego roku zabiorą ci 400 złotych z emerytury bo tak sobie na szkodę zagłosowałeś. Przed wyborami na prezydenta POLSKI jakie to mieliśmy dostać rewalaryzacje emerytur a po przegranych wyborach przez PO tym co mają duże emerytury już na 100 procent te emerytury o 400 złotych zmniejszą. Nawet ci co mają 5 tysięcy brutto to jeśli koalicja 13 grudnia będzie siedzieć przy korycie 8 lat to po 8 latach ich nierządu będziecie emeryci dostawać 1800 złotych brutto bo będą wam zabierać co roku 400 złotych dla uchodźców z AFRYKI.

20  Czerwca  2025  23:17:07

Historyczna fontanna tyle ziola spalilem siedzac w gorace letnie wieczory az zal na sama mysl ze zniknie Co roku gdy jestem z wizyta w stalowej woli wybieram sie by obudzic wspomnienia . Fontanno bedzie mi ciebie brakowac spoczywaj w spokoju

18  Czerwca  2025  22:55:32

~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony.

18  Czerwca  2025  14:38:15

Widzisz emerycie e 2rds, ja w odróżnieniu od ciebie propagandy nigdy nie słuchałem jak sie dowiesz ile już niebawem będziesz bu=lił za ogrzewanie , prąd czy gaz to nie wiem czy te tysiąc złotych więcej ci wystarczy na miesiąc w podwyżkach kosztów życia nie mówiąc o wysokich kosztach za żywność. Ale t=vn 24 ci tego nie powie bo przy korycie siedzi PO, jeżeli ci mówią, że obecnie inflacja jest na przykład 7 procentowa to naprawdę jest 14 procentowa. Po to zmienili cały układ w GUS aby POLACY prawdy nie znali.

18  Czerwca  2025  14:26:27

~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony. A du-po-wł-az-ie co PiS-iory robiły , dawały 200 zł a w inflacji zabierały 300 zł, tu przynajmniej dostaniesz 90 gr. a zabiorą 20 gr., ale przecież głąb tego nie zrozumie ze inflacja spada, aleś ty głupi, oj głupi. A z tym tysiącem miesięcznie to by trzeba PiS-uarów by taka inflacja była kr-et-yn-ie, przy średniej krajowej 8800 zł wzrost kosztów o 1000 zł to inflacja by musiała być ponad 11 % zas-ra-ńc-u, jaką ty szkołę kończyłeś, że masz tak na-sr-ane we łbie.

18  Czerwca  2025  12:13:31

Chciałem jeszcze poinformować wszystkich co pracują za najniższą krajową , w przyszlym rokku dostaniecie podwyżkę wynagrodzenia aż o 90 groszy na miesiąc a nawet gdyby to było 90 złotych to i tak za mało by było. Bo w skali roku zarobicie 10 złotych więcej niż w roku 2025. A koszty życia wam podniosą o 1000 złotych w skali miesiąca tak lemingi zagłosowaliście przeciwko sobie w wyborach do sejmu i senatu.

18  Czerwca  2025  12:09:15

Do mirka vel emeryta e 2rds, znowu masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ja komentowałem ,że KARMA wróci do hejterów i szczu=jni z tego miasta. A ty odwracasz kota ogonem i mi przysry=wasz ale to szkoła tvn24.

18  Czerwca  2025  11:38:11

~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony. Mam nadzieję, że karma wraca gnido.

18  Czerwca  2025  09:26:00

Do obiektywnie , hejterze zgłoś się do przychodni na Wysz=nskiego dostaniesz lewatywe i ci frustacja i hejt przejdą.

18  Czerwca  2025  09:23:52

do ech, lemingu czy tobie się w łepetynie pomyliło na 100 procent będziemy mieli fontanne multimedialną na placu PIŁSUDSKIEGO.

18  Czerwca  2025  09:22:07

do mirka vel emeryta e 2rds, czytanie ze zrozumieniem to za trudna rzecz dla ciebie więc po co gęgasz. Przeczytaj ten artykuł jeszcze raz i się dowierz, że 2 lata temu był robiony remont tej fontanny . A budowa od remontu się bardzo różni chyba ,że dla ciebie dziadku niczym się nie różni. Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa ja kilka lat temu podałem ci rękę na zgodę ale ty tą rękę odrzuciłeś bo wolisz szczuć i hejtować władze w naszym mieście STALOWEJ WOLI. Ale pamiętaj zgoda buduje a nie zgoda rujnuje i jeszc jedna rzecz KARMA zawsze wraca do szczujni i hejterów. To przez takich jak ty trwa wojna polsko polska.

18  Czerwca  2025  09:13:18

Miała być fontanna multimedialna, ale ostatecznie w projekcie jest basen?

18  Czerwca  2025  08:47:21

Mi ta fontanna koło ch lata, podobnie jak włodarz miasta i jego drużyna radnych. Pies ich dyrdał, przeminą wraz ze swoimi dziełami, i pamięć nich przeminie. Może znajdzie się kiedyś taki w kolejnych pokoleniach, który nasera każdemu na jego mogiłę.

17  Czerwca  2025  13:23:41

~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony. No właśnie w czasach PZPR, a dwa lata temu to rządziła gamoniu PZPR- Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej i to badziewie wybudowała i znów ob-sr-ał-eś niby niechcący Prezydenta, widzisz jakiś przewrotny gn-oj-ek.

17  Czerwca  2025  12:18:11

Takie fontanny to budowało sie w czasach PZPR a dziś się buduje fontanny multimedialne.

17  Czerwca  2025  11:54:14

Czyli miasto pozbywa się za jednym razem dwóch symboli Stalowej Woli: Hutnika i fontanny!

17  Czerwca  2025  09:12:06

YouTube: urokliwa fontanna art deco Stalowa Wola. Film robi wrażenie. Mamy mądre władze miasta.

17  Czerwca  2025  07:43:43

~Handlorz, bo widzisz, na targowiskach Handlarze handlują, z korzyścią i dla siebie i dla ludzi, dlatego ~Handlorz-owi "to sie nie podobo", rozumisz.

17  Czerwca  2025  07:39:19

We Włoszech,Hiszpanii,Francji nie wspomnę o krajach bałkańskich w każdym mieście takie targowiska są i powiedziałabym że nawet mniej cywilizowane.O nikomu do głowy nie przychodzi aby je likwidować.

17  Czerwca  2025  00:18:45

Kiedy pożegnamy syfiaste targowisko w samym centrum miasta? Jest to bowiem ewenement w skali kraju!

16  Czerwca  2025  23:25:04

Wladza ma naa zadluzac.Zamiast naprawic fontanne go zrobia taka sama moze kilka metrow dalej.Nowa bedzie wiecej kosztowac niz naprawiana.Ale wazniejsze jest zadluzenie i firma pana z pis sobie zarobi.

16  Czerwca  2025  15:59:31

Takie miasto. Nawet fontanny nie umie utrzymać. Pamiętam fontannę za Balladą. Też długo nie wytrzymała. A w Hiszpanii działają. Inna kultura. Tam Zenek nie śpiewa.

16  Czerwca  2025  14:51:03

Teraz powstanie nowa i skończy tak smo.

16  Czerwca  2025  14:08:32

Schron dobry pomysł

16  Czerwca  2025  13:31:04

~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony. Długo ta odnowiona fontanna stała, aż dwa lata.

16  Czerwca  2025  13:29:24

Niech Nadbereżny wybuduje w tym miejscu schron.

16  Czerwca  2025  13:27:24

Ogłaszam wszem , wobec i każdemu z osobna że ~ taka prawda ... jest tchórzem kradnącym nasze pieniądze z naszych podatków ! Bo czym innym jak nie złodziejstwem jest pisanie pochwalnych , wobec władz , komentarzy w godzinach pracy urzędu ?

16  Czerwca  2025  11:14:41

Mam nadzieje że te siedziska nie zostaną spalone u kogoś w piecu zimą a zostaną odnowione i zamontowane w jakimś nowym miejscu. Na szczęście w nowym miejscu powstanie taka przepiękna fontaną podobna do tej w ROZWADOWIE nazywana multimedialną. Ta nowa fontana będzie usytuowana tam gdzie teraz parkują samochody przy samych torach , po rewitalizacji tego placu PIŁSUDSKIEGO nikt go nie pozna tak się na korzyść zmieni.

16  Czerwca  2025  11:03:50

Jaka władza w mieście taka fontanna ! Poznał się boze

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki