Fontanna przy MDK zakończyła swój żywot
- Opublikowano: 16 Czerwca 2025
- Autor: kbm
Zmiany, zmiany, zmiany. Te nie ominęły fontanny na Placu Piłsudskiego. Tam w końcu wiele się wydarzy.
Z sentymentem będziemy wspominać fontannę przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Pamiętają ją dziadkowie, rodzice i najmłodsze pokolenie, bo powstała ona około 25 lat temu. Było z nią sporo zamieszania, bo lubili ją także wandale, kiedyś nawet wrzucili do niej rower miejski, kąpały się w niej dzieci, wsypywano do niej proszek do prania by spienić wodę. Nie umieliśmy uszanować tej miejskiej atrakcji. Naprawy jej i eksploatacja stały się bardzo kosztowne. Niemniej jednak fontanna była odnawiana. 2 lata temu zyskała nowe siedziska, została pięknie ozdobiona, wokół niej wyczyszczono kostkę brukową. Ale nie tryskała z niej już woda, stała się plenerowym miejscem wypoczynku.
To była bardzo stara fontanna, czas na nową i taka pojawi się w przestrzeni publicznej po renowacji Placu Piłsudskiego.
A tymczasem żegnaj stara fontanno!








Wasze komentarze (34)
~taka prawda
24 Czerwca 2025 11:56:06
do adolfa, o czym ty gęgasz działa w naszym mieście fontanna w ROZWADOWIE, piękna i nowiutka.
~Adolf
23 Czerwca 2025 17:19:07
Żeby żadna fontanna w mieście nie działała, to wstyd dla urzędu miasta.
~Mirek
23 Czerwca 2025 13:17:50
~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony.
Chciałem cię spytać, skąd tylu id-io-tów w tym PiS-uarze jest jak ty, ale przecież za-sr-ań cu nie znasz odpowiedzi, ale muślę, że takich Jaruś stworzył by mu służyli, im większy id-iot, tym posłuszniejszy.
~Mirek
23 Czerwca 2025 12:19:36
~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony, a ty jak zwykle id-io-ta jesteś, nic mi nie zabiorą głąbie, oprócz tego co ty ukradniesz podatnikowi.
~taka prawda
23 Czerwca 2025 11:38:29
do mirka vel emeryta e 2rds, za rządów PiS miałeś ch..mie złoty róg, miałeś cha..mie czapkę z piór a za nierządu koalicji 13 grudnia ostał ci tylko sznur. Ale kiedy ja cię ostrzegałem , że tak skończysz to ty mnie obrażałeś, więc teraz skorzystaj z tego sznura.
~taka prawda
23 Czerwca 2025 10:37:52
do mirka vel emeryta e 2rds, już od lipca tego roku zabiorą ci 400 złotych z emerytury bo tak sobie na szkodę zagłosowałeś. Przed wyborami na prezydenta POLSKI jakie to mieliśmy dostać rewalaryzacje emerytur a po przegranych wyborach przez PO tym co mają duże emerytury już na 100 procent te emerytury o 400 złotych zmniejszą. Nawet ci co mają 5 tysięcy brutto to jeśli koalicja 13 grudnia będzie siedzieć przy korycie 8 lat to po 8 latach ich nierządu będziecie emeryci dostawać 1800 złotych brutto bo będą wam zabierać co roku 400 złotych dla uchodźców z AFRYKI.
~bartek
20 Czerwca 2025 23:17:07
Historyczna fontanna tyle ziola spalilem siedzac w gorace letnie wieczory az zal na sama mysl ze zniknie Co roku gdy jestem z wizyta w stalowej woli wybieram sie by obudzic wspomnienia . Fontanno bedzie mi ciebie brakowac spoczywaj w spokoju
~Mirek
18 Czerwca 2025 22:55:32
~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony.
~taka prawda
18 Czerwca 2025 14:38:15
Widzisz emerycie e 2rds, ja w odróżnieniu od ciebie propagandy nigdy nie słuchałem jak sie dowiesz ile już niebawem będziesz bu=lił za ogrzewanie , prąd czy gaz to nie wiem czy te tysiąc złotych więcej ci wystarczy na miesiąc w podwyżkach kosztów życia nie mówiąc o wysokich kosztach za żywność. Ale t=vn 24 ci tego nie powie bo przy korycie siedzi PO, jeżeli ci mówią, że obecnie inflacja jest na przykład 7 procentowa to naprawdę jest 14 procentowa. Po to zmienili cały układ w GUS aby POLACY prawdy nie znali.
~Mirek
18 Czerwca 2025 14:26:27
~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony. A du-po-wł-az-ie co PiS-iory robiły , dawały 200 zł a w inflacji zabierały 300 zł, tu przynajmniej dostaniesz 90 gr. a zabiorą 20 gr., ale przecież głąb tego nie zrozumie ze inflacja spada, aleś ty głupi, oj głupi. A z tym tysiącem miesięcznie to by trzeba PiS-uarów by taka inflacja była kr-et-yn-ie, przy średniej krajowej 8800 zł wzrost kosztów o 1000 zł to inflacja by musiała być ponad 11 % zas-ra-ńc-u, jaką ty szkołę kończyłeś, że masz tak na-sr-ane we łbie.
~taka prawda
18 Czerwca 2025 12:13:31
Chciałem jeszcze poinformować wszystkich co pracują za najniższą krajową , w przyszlym rokku dostaniecie podwyżkę wynagrodzenia aż o 90 groszy na miesiąc a nawet gdyby to było 90 złotych to i tak za mało by było. Bo w skali roku zarobicie 10 złotych więcej niż w roku 2025. A koszty życia wam podniosą o 1000 złotych w skali miesiąca tak lemingi zagłosowaliście przeciwko sobie w wyborach do sejmu i senatu.
~taka prawda
18 Czerwca 2025 12:09:15
Do mirka vel emeryta e 2rds, znowu masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ja komentowałem ,że KARMA wróci do hejterów i szczu=jni z tego miasta. A ty odwracasz kota ogonem i mi przysry=wasz ale to szkoła tvn24.
~Mirek
18 Czerwca 2025 11:38:11
~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony. Mam nadzieję, że karma wraca gnido.
~taka prawda
18 Czerwca 2025 09:26:00
Do obiektywnie , hejterze zgłoś się do przychodni na Wysz=nskiego dostaniesz lewatywe i ci frustacja i hejt przejdą.
~taka prawda
18 Czerwca 2025 09:23:52
do ech, lemingu czy tobie się w łepetynie pomyliło na 100 procent będziemy mieli fontanne multimedialną na placu PIŁSUDSKIEGO.
~taka prawda
18 Czerwca 2025 09:22:07
do mirka vel emeryta e 2rds, czytanie ze zrozumieniem to za trudna rzecz dla ciebie więc po co gęgasz. Przeczytaj ten artykuł jeszcze raz i się dowierz, że 2 lata temu był robiony remont tej fontanny . A budowa od remontu się bardzo różni chyba ,że dla ciebie dziadku niczym się nie różni. Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa ja kilka lat temu podałem ci rękę na zgodę ale ty tą rękę odrzuciłeś bo wolisz szczuć i hejtować władze w naszym mieście STALOWEJ WOLI. Ale pamiętaj zgoda buduje a nie zgoda rujnuje i jeszc jedna rzecz KARMA zawsze wraca do szczujni i hejterów. To przez takich jak ty trwa wojna polsko polska.
~ech
18 Czerwca 2025 09:13:18
Miała być fontanna multimedialna, ale ostatecznie w projekcie jest basen?
~obiektywnie
18 Czerwca 2025 08:47:21
Mi ta fontanna koło ch lata, podobnie jak włodarz miasta i jego drużyna radnych. Pies ich dyrdał, przeminą wraz ze swoimi dziełami, i pamięć nich przeminie. Może znajdzie się kiedyś taki w kolejnych pokoleniach, który nasera każdemu na jego mogiłę.
~Mirek
17 Czerwca 2025 13:23:41
~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony. No właśnie w czasach PZPR, a dwa lata temu to rządziła gamoniu PZPR- Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej i to badziewie wybudowała i znów ob-sr-ał-eś niby niechcący Prezydenta, widzisz jakiś przewrotny gn-oj-ek.
~taka prawda
17 Czerwca 2025 12:18:11
Takie fontanny to budowało sie w czasach PZPR a dziś się buduje fontanny multimedialne.
~heh
17 Czerwca 2025 11:54:14
Czyli miasto pozbywa się za jednym razem dwóch symboli Stalowej Woli: Hutnika i fontanny!
~Polecam
17 Czerwca 2025 09:12:06
YouTube: urokliwa fontanna art deco Stalowa Wola. Film robi wrażenie. Mamy mądre władze miasta.
~Mirek
17 Czerwca 2025 07:43:43
~Handlorz, bo widzisz, na targowiskach Handlarze handlują, z korzyścią i dla siebie i dla ludzi, dlatego ~Handlorz-owi "to sie nie podobo", rozumisz.
~Piko
17 Czerwca 2025 07:39:19
We Włoszech,Hiszpanii,Francji nie wspomnę o krajach bałkańskich w każdym mieście takie targowiska są i powiedziałabym że nawet mniej cywilizowane.O nikomu do głowy nie przychodzi aby je likwidować.
~Handlorz
17 Czerwca 2025 00:18:45
Kiedy pożegnamy syfiaste targowisko w samym centrum miasta? Jest to bowiem ewenement w skali kraju!
~emeryt
16 Czerwca 2025 23:25:04
Wladza ma naa zadluzac.Zamiast naprawic fontanne go zrobia taka sama moze kilka metrow dalej.Nowa bedzie wiecej kosztowac niz naprawiana.Ale wazniejsze jest zadluzenie i firma pana z pis sobie zarobi.
~Adam
16 Czerwca 2025 15:59:31
Takie miasto. Nawet fontanny nie umie utrzymać. Pamiętam fontannę za Balladą. Też długo nie wytrzymała. A w Hiszpanii działają. Inna kultura. Tam Zenek nie śpiewa.
~Torquemada
16 Czerwca 2025 14:51:03
Teraz powstanie nowa i skończy tak smo.
~Siwy
16 Czerwca 2025 14:08:32
Schron dobry pomysł
~Mirek
16 Czerwca 2025 13:31:04
~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony. Długo ta odnowiona fontanna stała, aż dwa lata.
~Beeee
16 Czerwca 2025 13:29:24
Niech Nadbereżny wybuduje w tym miejscu schron.
~Login
16 Czerwca 2025 13:27:24
Ogłaszam wszem , wobec i każdemu z osobna że ~ taka prawda ... jest tchórzem kradnącym nasze pieniądze z naszych podatków ! Bo czym innym jak nie złodziejstwem jest pisanie pochwalnych , wobec władz , komentarzy w godzinach pracy urzędu ?
~taka prawda
16 Czerwca 2025 11:14:41
Mam nadzieje że te siedziska nie zostaną spalone u kogoś w piecu zimą a zostaną odnowione i zamontowane w jakimś nowym miejscu. Na szczęście w nowym miejscu powstanie taka przepiękna fontaną podobna do tej w ROZWADOWIE nazywana multimedialną. Ta nowa fontana będzie usytuowana tam gdzie teraz parkują samochody przy samych torach , po rewitalizacji tego placu PIŁSUDSKIEGO nikt go nie pozna tak się na korzyść zmieni.
~Logistyk
16 Czerwca 2025 11:03:50
Jaka władza w mieście taka fontanna ! Poznał się boze
Dodaj swój komentarz