W lesie znaleziono kilkadziesiąt zbiorników z chemikaliami. Kto to zrobił?
- Opublikowano: 18 Kwietnia 2025
- Autor: kbm
Nieznany sprawca porzucił kilkadziesiąt zbiorników z chemikaliami, w tym z płynami eksploatacyjnymi.
- Wczoraj (17.04) o godz. 13:44 zostaliśmy zadysponowani do lasu w pobliżu Goliszowca do zabezpieczenia miejsca gdzie zostały wywiezione zbiorników z niebezpiecznymi substancjami. Do zabezpieczenia tych substancji została wezwana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego 'Leżajsk' z JRG w Nowej Sarzynie. Był to też pierwszy wyjazd po ukończeniu kursu podstawowego druha Kacpra Skrzypka który przeszedł "chrzest bojowy"- relacjonują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipie.
Próbki substancji zostały pobrane do specjalistycznych badań. Policja poszukuje sprawcy zdarzenia.
Foto: OSP Lipa










Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz.
Dodaj swój komentarz
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.