Skąd te huki, skąd wystrzały?

  • Opublikowano: 20  Października  2022
  • Autor: kbm
Skąd te huki, skąd wystrzały?
  • Przejdź do komentarzy 0
  • Udostępnij

Ostatnio z poligonu w Nowej Dębie słychać dość intensywne strzały. Wojsko ćwiczy i szkoli swoje umiejętności.

Kto przebywał ostatnio na tym terenie? Okazuje się, że Straż Graniczna.

- Na poligonie w Nowej Dębie funkcjonariusze SG z Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) ćwiczyli posługiwanie się karabinem szturmowym Beryl, karabinem wyborowym SWD oraz karabinem maszynowym PK. Funkcjonariusze WO(R) gdy nie wykonują zadań reprezentacyjnych, są kierowani do realizacji działań na rzecz całej formacji. Oprócz tego, iż lokalnie współdziałają z wydziałami i placówkami KarpackiOddziałSG, Policją, Służbą Leśną oraz Strażą Parków Narodowych, są również bardzo często delegowani do czasowego pełnienia służby w zakresie ochrony granic Polski, które są zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej- informuje Straż Graniczna.

Uważajcie więc na siebie, podczas grzybobrania nie zapędzajcie się w tereny poligonu dla własnego bezpieczeństwa.

Foto: Straż Graniczna

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 5.0


Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Dodaj pierwszy komentarz.

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki