NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Przystanek Historia SW

Szczegóły imprezy
Data: 9 Gru 2019r.
Miejsce: Aula Solidarności, godz. 17:00
Wstęp: wolny

Zaproszenie
Przystanek Historia i rocznica 13 grudnia

Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” zaprasza Związkowców i Sympatyków Związku na spotkania:
Przystanek Historia – 9 grudnia – godzina 17.00
Eucharystia za Ojczyznę – 13 grudnia – godzina 18.30
Eucharystia w rocznicę pacyfikacji Kopalni Wujek – 15 grudnia – godzina 11.00.
9 grudnia o godzinie 17.00 w auli imienia „Solidarności” Wydziału KUL w Stalowej Woli rozpocznie się inauguracyjne spotkanie Przystanek Historia. Wśród zaproszonych gości wykład wygłosi prezes Instytutu Pamięci Narodowej doktor Jarosław Szarek.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią Stalowej Woli i naszego Regionu na pierwsze spotkanie, rozpoczynające cykl spotkań Przystanek Historia w Stalowej Woli. Tematem przewodnim spotkania będzie historia Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” w latach 1980 – 1990.
13 grudnia o godzinie 18.30 w Bazylice Matki Bożej Królowej w Stalowej Woli będzie celebrowana Msza święta w intencji Ojczyzny, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
15 grudnia o godzinie 11.00 w kościele parafialnym w Zaleszanach celebrowana będzie Msza święta w rocznicę pacyfikacji Kopalni Wujek. Jednym z górników poległych w pacyfikacji był Zbigniew Wilk z parafii Zaleszany.
Zapraszamy Związkowców wraz z pocztami sztandarowymi NSZZ „Solidarność” do udziału w Mszach świętych, upamiętniających ofiary stanu wojennego.Obrazek


NawigacjaStart » Imprezy »