NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Spotkanie z Iwoną Kienzler

Szczegóły imprezy
Data: 10 Paź 2012r.
Miejsce: Biblioteka Miejska
Wstęp: wolny
Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza miłośników literatury na spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler, autorką ponad 80 książek. Odbędzie się ono w Bibliotece Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 w czwartek 10 października o godzinie 18.00.

Iwona Kienzler znana pisarka i populatyzatorka historii. Pasjonuje ją życie znanych postaci, zarówno historycznych, jak i żyjących współcześnie. Swoich bohaterów przedstawia nam jako zwykłych ludzi, z ich przywarami, dziwactwami i słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając zabawnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych danej epoki.

Jest autorką m.in. takich książek jak „Kopciuszki na tronach Europy”, „Księżna Diana. Miłość, zdrada, samotność”, „Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło”, czy „Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica”. W swoim dorobku ma szereg publikacji z zakresu historii, leksykonów i słowników, reportaży z podróży oraz artykułów dotyczących spraw gospodarczych i historii Polski.


Obrazek
NawigacjaStart » Imprezy »