NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Spotkanie autorskie z K. Kwasiżurem

Szczegóły imprezy
Data: 27 Cze 2019r.
Miejsce: Biblioteka Miejska
Wstęp: wolny
Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zapraszają na spotkanie autorskie z Krzysztofem Kwasiżurem. Literat pragnie zaprezentować czytelnikom „Wrzosowisko. Poemat podkarpacki”. Spotkanie odbędzie 27 czerwca, o godzinie 18.00, w sali bankietowej (II piętro) budynku biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

- Przygotowując się do pisania niniejszego poematu, a także w trakcie jego pisania skrupulatnie sprawdzałem realia historyczne, geograficzne i przeniosłem je do poematu „Wrzosowisko”. Jednak nie zmienia to faktu, iż legenda o niebieskiej wstążce i zatopionym w bagnie mieście z którego przyszła pomoc dla wioski – to jedynie legenda, którą usłyszałem w dzieciństwie. W kwestii technicznej – nie chciałem pisać klasycznego, typowego poematu w realiach Podkarpackich, a uważając, że formuła poematu nieco się zestarzała i chcąc jednocześnie zachować „tchnienie wieków” jakie poemat daje – opracowałem własny sposób rymowania (bliżej mu do prozy, niż poezji) i własny system narracji – czytamy w posłowiu do poematu.

Krzysztof Kwasiżur urodził się w Przemyślu, a mieszka w Furmanach koło Sandomierza. Poeta młodego pokolenia, prozaik, krytyk literacki, felietonista i autor tekstów wielu piosenek. Autor czterech komików poezji, licznych publikacji w czasopismach społeczno – kulturalnych i literackich. Pomysłodawca i redaktor naczelny „Przemyskiej Loży Artystycznej” – czasopisma i Spółdzielni Artystycznej. Członek RSTK w Przemyślu oraz SL „Witryna” w Stalowej Woli. „Wrzosowisko” wydało wydawnictwo „Pisarze.pl”, zaś ilustracjami wzbogacił je Grzegorz Kijanka.

Obrazek


NawigacjaStart » Imprezy »