NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Odsłonięcie Obelisku Cmentarz

Szczegóły imprezy
Data: 17 Cze 2018r.
Miejsce: Cmentarz Komunalny
Wstęp: wolny
Stalowa Wola uczci zamordowanych w Katyniu oficerów Wojska i funkcjonariuszy Policji

Prawie 80 lat temu w Katyniu, Charkowie, Twerze zginęło wielu polskich bohaterów. Byli wśród nich między innymi oficerowie Wojska Polskiego - wybitni dowódcy i stratedzy czy funkcjonariusze Policji Państwowej. Stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny i intelektualny. Stalowa Wola nie zapomina o nich i wystawia im dziś pomnik, by przyszłe pokolenia też pamiętały.

Uroczyste odsłonięcie obelisku poświęconego ofiarom z 1940 roku odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku. Obchody rozpoczną się o godzinie 10.30 Mszą świętą w intencji pomordowanych w Kościele Trójcy Przenajświętszej (ul. Ofiar Katynia 57 w Stalowej Woli). Po eucharystii na Cmentarzu Komunalnym przy asyście kompanii wojska, sztandarów i orkiestry nastąpi odsłonięcie obelisku.
Ceremonia rozpocznie się wciągnięciem flagi na maszt przy dźwiękach Hymnu Polski, później odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie pomnika, a następnie apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców.

Na obelisku zostało upamiętnionych 26 oficerów Wojska Polskiego i 17 funkcjonariuszy Policji Państwowej. Inicjatorem przedsięwzięcia był radny miejski Zbigniew Paszkiewicz, przewodniczący Koła Związku Sybiraków w Stalowej Woli. Na uroczystości zaprasza Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.


Obrazek


NawigacjaStart » Imprezy »