NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Świadczenia 500 + czerwiec, jak wyzej
pl2
pl2
pl2
Posty: 417
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 15:51  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 15:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 581
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 16:07  
Cytuj
CYTAT

tak ale dla ludzi pracujących a nie dla patologii (jak sie okazalo polowa dzieci nie ma w domu komputerow to gdzie sie podzialy te pieniadze? komputer majatku nie kosztuje w dzisiejszych czasach) która robi dzieciaki bo panstwo placi. dobra polityke mialo lpr gdzie przy picie mozna bylo odliczyc ulge na dzieci


Chyba nie wiesz co piszesz. Za granicą to głównie patole z tego korzystają. U nas jest dużo mniejszy procent żyjących z socjalu bo g...o za niego można kupic. Dużo jest Polaków którzy biorą kasę na dzieci i chowają się w Polsce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 16:57  
Cytuj
CYTAT
[cytat][cytat]ie wolac od panstwa bo wlasnie sie ogarnely ze dziecko kosztuje.

druga sprawa ze na to rozdawnicto musza wszyscy z nas zapierdzielac a madki 500+ siedza w domu i tylko pytaja kiedy beda przelewy - bo rate za mieszkanie albo samochod trzeba zaplacic smiech2


No, takich obywateli ma Polska, tylko potrafią innym zazdrościć. Głosujcie na Trzaskosia to w zamian socjalu dla swoich będzie socjal dla przybyszów i sporo rozrywki w postaci piromanii jako bywa na zapdzie jewropy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 21 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 17:16  
Cytuj
CYTAT

No, takich obywateli ma Polska, tylko potrafią innym zazdrościć. Głosujcie na Trzaskosia to w zamian socjalu dla swoich będzie socjal dla przybyszów i sporo rozrywki w postaci piromanii jako bywa na zapdzie jewropy


zazdroscic madką+ wogole mozna ? chyba sprytu jak wy..ć innych bo przeciez nie nieporadnosci i zerowania na innych ktorzy musza na nich robic. bo przeciez przelew sie nalezy.jak cie na cos nie stac to tego nie miej i nie wyciagaj reki po pieniadze bo ci braklo przez to ze nie myslisz. oczywiscie nie tyczy sie to wszystkich ale sporej czesci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 18:23  
Cytuj
zazdroscic madką+ wogole mozna ? chyba sprytu jak wy..ć innych bo przeciez nie nieporadnosci i zerowania na innych ktorzy musza na nich robic. bo przeciez przelew sie nalezy.jak cie na cos nie stac to tego nie miej i nie wyciagaj reki po pieniadze bo ci braklo przez to ze nie myslisz. oczywiscie nie tyczy sie to wszystkich ale sporej czesci.[/cytat

...chyba rozmawialiśmy o socjalu dotyczącego dzieci czyli w Pl tzw 500+ a ty chyba mówisz o pomocy z MOPS a to dwie różne rzeczy.Jak komuś zazdrościsz to sam idź do takiej instytucji i wyciagaj rękę ,cygani tam nie mają skrupułów i jakoś nikt im nie dogaduje.Powtarzam 500+ to normalny socjal na dzieci....naprawdę tego niektórzy nie pojmują hehehe,taki sam jak w wielu innych cywilizowanych krajach .Ktoś kto wyżej pisał,że w innych krajach korzystają z tych pieniędzy "patole"to chyba nosa nie wyłonił poza swoje osiedle.Powtarzam...to są pieniądze na dzieci i bierze je każdy czy bogaty czy biedny i wydaje jak uważa....w większości na kształcenie dzieci lub ich lepszy byt ,margines był,jest i będzie i nikt tego nie zmieni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 19 Cze 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 20:15  
Cytuj
ja tam się cieszę, że mogę finansować 500+ sama pracuję ale fajnie, że moje podatki idą dla matek niepracujących teraz i nigdy, takich co mają 8 dzieci niesprawnych intelektualnie... nie bez powodu zresztą... cieszy mnie też to, że dostaną kolejne 500+ na wczasy zamiast mnie! ktoś w sumie musi na to robić!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 20:35  
Cytuj
Tak,tak,oczywiście tak jest jak mowiszmlotekMyślisz,że gdyby nie 500+ to zarobisz więcej?Oczywiście,że nie no ale zawsze można tak mysleccool girlPracując na umowę sponsorujemy wiele rzeczy czy się na to zgadzamy czy nie,łącznie z imprezami polityków.Nie godzisz sie?No to chyba praca na czarno jedynym wyjściem.Wogole co za pojęcie durne ,że to jest sponsorowanie matek aby nie pracowały.nie wiem.Jakoś takich nie znam no ale mozeee.moze.,w takim razie gratuluję umiejętności rozporządzania domowymi finansami za 500 zł.Ja potrzebuje znacznie więcej aby utrzymać rodzinę no ale jak tak mówisz to pewnie tak jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 19 Cze 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 20:42  
Cytuj
myślę, że moja matka nie miała 500+ na mnie i mnie wychowała. Co w ogóle za kraj, że płaci się za wychowanie swoich dzieci? i co za kraj, że ludzie, co dzieci nie mają od Państwa nic nie dostają? i co za kraj że finansuje płodzenie w ogóle? a czym bardziej ktoś niewładny na umyśle tym lepiej??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 19 Cze 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 20:44  
Cytuj
a Ty kora gdzie pracujesz?? czy lepiej pytać gdzie paznokcie za 500+ robisz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 21:08  
Cytuj
@ciekawa

Ci co nie mają dzieci wracają z pracy i mogą odpocząć, ci co mają dzieci idą do domu na drugi etat.

Ci co nie mają dzieci całe pieniążki mogą wydawać na siebie, ci co mają dzieci musza myśleć żeby im na wszystkie potrzeby starczyło. A wychowanie dziecka też kosztuje.


I kogo rząd ma wspierać??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2020r. 21:11  
Cytuj
Oj ciekawa ciekawa.Pracuje na 3 zmiany jeśli ci to wystarczy jeśli nie to może na priv żeby zaspokoić twoją ciekawość.Paznokcie potrafię sobie obciąć za darmo jeśli o to ci cchodzi hahah.A 500+ nie biorę....już to było pisane.Ciekawa dlaczego?pewnie tak....więc odpowiadam.Mak ten komfort .że mogę brać socjal z Polski lub z innego krajunie wiem.Wybór padł na to drugie,wiesz dlaczego? A wy nadal tkwijcie sobie w przekonaniu,że Polska to taki rozdający kraj na prawo i lewo.Z pracy bierzesz socjal?Nie ...nie bierz czasem tego bo to rozdawnictwo.Nie rozumiecie,że się błaznicie po prostu?Jak mantrę powtarzacie...matki nie pracujące tylko żerują na mnie a Polska rozdaje moje pieniądze...to się kupy nie trzyma.zaklopotanyNo ale jeśli trzeba tłumaczyć tak proste rzeczy to chyba rozmawia się z przedszkolakami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 980
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2020r. 09:42  
Cytuj
Nie całe 10% bezrobotnych z tego może połowa bierze 500+ a wy się ich czepiacie jakby to była główna grupa otrzymująca świadczenia. Najwięcej osób które dostają kasę to pracujący chyba że ktoś ma własne wyliczenia. Do tej grupy należą też pewnie wszyscy wyborcy opozycji. Ktoś dobrze napisał na górze że jak w domu pojawia się nowy człowiek to automatycznie wydatki ida do góry i pomoc jest potrzebna. Chyba że ktoś uważa że mamy się nie rozmnażać to wtedy nie mamy o czym gadać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2020r. 11:14  
Cytuj
CYTAT
myślę, że moja matka nie miała 500+ na mnie i mnie wychowała. Co w ogóle za kraj, że płaci się za wychowanie swoich dzieci? i co za kraj, że ludzie, co dzieci nie mają od Państwa nic nie dostają? i co za kraj że finansuje płodzenie w ogóle? a czym bardziej ktoś niewładny na umyśle tym lepiej??


nie byłbym taki pewny że jesteś władna na umyśle skoro nie potrafisz zrozumieć że dzieci to skarb dla państwa. Uważasz że lepiej będzie jak ten socjal państwo da przyjezdnym z obcej kultury żeby się rozmnażali u nas. Gratuluję inteligencji.

Moja matka też nie miała 500+ i wychowała nas kilkoro i zapewniła wykształcenie, nie powiem że bez pomocy państwa bo szkoły były bezpłatne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2020r. 11:40  
Cytuj
Myslisz,że sam/a odkładasz sobie na swoją emeryturę odprowadzając składki?No to jesteś w błędzie....utrzymujesz obecnych emerytów.Pokolenie dzieci i młodych ludzi,właśnie to na które ci strasznie żal tych 500zl będzie utrzymywało ciebie na emeryturze.Chyba,że wolisz utrzymywać emigrantów,wystawne życie polityków itd to już wiesz jak nasz głosować.W każdym bądź razie i tak będziesz utrzymywać w pewnym sensie kogoś...kogo?Wybór należy do każdego z nas i was.To takie proste a wy dalej się kłóćcie o partie i inne duperele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2020r. 12:06  
Cytuj
masz świętą rację koraa2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 980
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2020r. 16:34  
Cytuj
Brawo dla tej pani.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Cze 2020r. 16:48  
Cytuj
CYTAT
Myslisz,że sam/a odkładasz sobie na swoją emeryturę odprowadzając składki?No to jesteś w błędzie....utrzymujesz obecnych emerytów.Pokolenie dzieci i młodych ludzi,właśnie to na które ci strasznie żal tych 500zl będzie utrzymywało ciebie na emeryturze.Chyba,że wolisz utrzymywać emigrantów,wystawne życie polityków itd to już wiesz jak nasz głosować.W każdym bądź razie i tak będziesz utrzymywać w pewnym sensie kogoś...kogo?Wybór należy do każdego z nas i was.To takie proste a wy dalej się kłóćcie o partie i inne duperele.


Bez 500 plus by mnie nie utrzymywali na emeryturze?nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2020r. 20:05  
Cytuj
Egoizm bardzo brzydka cechą,mama nie mówiła?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 417
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2020r. 20:56  
Cytuj
CYTAT


Bez 500 plus by mnie nie utrzymywali na emeryturze?nie wiem


Bez 500 plus rodziłoby się mniej dzieci, w dodatku młodzi dalej wyjeżdżali b za granicę i tam by już zostali. Tak więc kto miałby robić na Twoją emeryturę?? Czego ty nie rozumiesz??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Cze 2020r. 07:49  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Bez 500 plus by mnie nie utrzymywali na emeryturze?nie wiem


Bez 500 plus rodziłoby się mniej dzieci, w dodatku młodzi dalej wyjeżdżali b za granicę i tam by już zostali. Tak więc kto miałby robić na Twoją emeryturę?? Czego ty nie rozumiesz??


Do tej pory jak nie było 500 jakoś dało rade utrzymać emerytów nie wiem
Czyli przyznajesz że ludzie robią dzieci dla kasy good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2020r. 08:55  
Cytuj
Chyba szkoda gadać z tobą na ten temat,widać że kompletnie nie masz o tym pojęcia.Tak,masz rację.Ludzie robią dzieci dla kasy,dla tego majątku 500+,opływają przez to w ogromnym bogactwie i dostatku,przy tym siedzą na d...ach przed blokiem bo ani myślą iść do pracy....Koniec tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Cze 2020r. 10:44  
Cytuj
Pierwsza rzecz: solidarność pokoleniowa istnieje od zawsze i wszędzie, nic nowego. Osoby podlegające ubezpieczeniu w ZUS odkładają na indywidualnym koncie, ale to - ponieważ istnieje dość krótko po zmianie systemu emerytalnego- działa na razie na niekorzyść tych pracowników.
Problemem są grupy nie płacące tych składek, a korzystajace potem z wypłat (mundurowi, rolnicy itd.), które otrzymują emerytury na podstawie ostatniego wynagrodzenia.

Co do 500+, to od samego poczatku wiadomo, że nastawiony był na skutek polityczny i to się udało.
Co samego działania to już niekoniecznie, bo oceny nie są takie dobre i dzieci wcale więcej się nie rodzi

https://ibs.o(...)ina-500/


Poza tym, co do imigrantów (nie emigrantów) to akurat wbrew pozorom stanowią oni coraz poważniejszą grupę płacącą składkki, więc na tą chwilę też finansują naszych emerytów - tylko należy pamietać, że za ileś lat oni też przyjdą do Zus po swoje(choćby bardzo małe) emerytury.

https://www.banki(...)079.html


CYTAT
Myslisz,że sam/a odkładasz sobie na swoją emeryturę odprowadzając składki?No to jesteś w błędzie....utrzymujesz obecnych emerytów.Pokolenie dzieci i młodych ludzi,właśnie to na które ci strasznie żal tych 500zl będzie utrzymywało ciebie na emeryturze.Chyba,że wolisz utrzymywać emigrantów,wystawne życie polityków itd to już wiesz jak nasz głosować.W każdym bądź razie i tak będziesz utrzymywać w pewnym sensie kogoś...kogo?Wybór należy do każdego z nas i was.To takie proste a wy dalej się kłóćcie o partie i inne duperele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Cze 2020r. 12:50  
Cytuj
CYTAT
Chyba szkoda gadać z tobą na ten temat,widać że kompletnie nie masz o tym pojęcia.Tak,masz rację.Ludzie robią dzieci dla kasy,dla tego majątku 500+,opływają przez to w ogromnym bogactwie i dostatku,przy tym siedzą na d...ach przed blokiem bo ani myślą iść do pracy....Koniec tematu.


Tak napisał pl2 good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 257
Dołączył: 20 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2020r. 13:05  
Cytuj
zaklopotany
CYTAT
myślę, że moja matka nie miała 500+ na mnie i mnie wychowała. Co w ogóle za kraj, że płaci się za wychowanie swoich dzieci? i co za kraj, że ludzie, co dzieci nie mają od Państwa nic nie dostają? i co za kraj że finansuje płodzenie w ogóle? a czym bardziej ktoś niewładny na umyśle tym lepiej??
zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 417
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2020r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Chyba szkoda gadać z tobą na ten temat,widać że kompletnie nie masz o tym pojęcia.Tak,masz rację.Ludzie robią dzieci dla kasy,dla tego majątku 500+,opływają przez to w ogromnym bogactwie i dostatku,przy tym siedzą na d...ach przed blokiem bo ani myślą iść do pracy....Koniec tematu.


Tak napisał pl2 good


Widzę że dalej nie rozumiesz co napisałem, alemlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »