NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 ... » »»
Rafał Trzaskowski,
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2020r. 06:20  
Cytuj
CYTAT
@cdn..

"padło na zapaść w lotnictwie to się odwlekło"

Odwlekło?

Teraz nie kupują, bo pewnie czekają aż akcje pójdą w górę, żeby było drożej?


turystyka w pandemii to śliski biznes na parę lat gdy musiałbyś spłacić długi turystycznej linii wycenionej przed kryzysem...



Terms of the deal were not disclosed but as part of the takeover PGL had promised to repay a €380m bridging loan granted by German authorities in September 2019 to give Condor a chance to find a buyer.

Many carriers worldwide have in effect grounded their fleets, while global airline trade body Iata warned last week that any recovery in travel demand was likely to take longer than in the aftermath of previous economic or health shocks.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2020r. 06:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Cze 2020r. 06:22  
Cytuj
No i obiecał milion aut elektryczny uśmiech nie mogę się doczekać by jeździć polskim samochodem na prąd.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2020r. 08:03  
Cytuj
CYTAT
No do podaj proszę jakieś argumenty, może mnie przekonasz? Powiedz, za co należy mu Wawel i określenie "mąż stanu"? Konkretnie.


Kilroy

Przygotowując argumentację - poczytałem trochę.
Będzie gównoburza. Mam to gdzieś. Nie zamierzam się tłumaczyć, ani kontynuować dyskusji o Śp. prof. Lechu Kaczyńskim.

Odpowiadam z grzeczności, choć pod koniec swojej ostatniej wypowiedzi, twoja kultura zaczęła zanikać

CYTAT
Oj, jakiś Ty biedny, okulary musisz nosić.


Nie komentuję pozostałych naszych pod tematów, bo to by było już tylko głupie kręcenie się w kółko. Przedstawiłem swoje argumenty.




1977-80 – współpraca z KOR (Komitet Obrony Robotników)
1980 – udział w sierpniowym strajku – następnie był jednym z ekspertów prawnych NSZZ „Solidarność”
- współpraca z bolkiem - zapewne wtedy nie było jasne, że to szpicel UB
- po wprowadzeniu stanu wojennego internowany na 11 miesięcy (nie było wódy i pomarańczy jak u bolka)
- przygotowywał do obrony opozycjonistów wzywanych na przesłuchania
- uczestniczył w 1988 w strajku w Stoczni Gdańskiej, i w obradach Okrągłego Stołu
- od lutego 1992 do 1995 – prezes NIK
- wykładowca, pracownik naukowy
- od 2000 r. minister sprawiedliwości
- od 2002 r – prezydent Warszawy – za jego kadencji znacznie wzrosły środki na oświatę, bezpieczeństwo, kulturę i opiekę społeczną. Dzięki niemu powstało Muzeum Powstania Warszawskiego
- dzięki niemu powstał w Warszawie zespół, który obliczył straty wojenne stolicy.
- od 23 10 2005 – Prezydent RP
- 19 września 2006 roku wystąpił na forum Debaty Generalnej 61. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, poruszając kwestię reformy ONZ oraz globalnej solidarności państw, jako odpowiedzi na negatywne skutki globalizacji.
- w 2006 roku miał odwagę zerwać szczyt Trójkąta Weimarskiego, po tym, jak został obrażony w niemieckiej gazecie
- poparcie dla wejścia Ukrainy i Gruzji do NATO
- sierpień 2008 r. – wykazał się ogromną odwagą i determinacją – wraz z prezydentami Ukrainy, Litwy, Estonii i premierem Łotwy – uratowali Gruzję, przed aneksją ze strony Rosji.
- do ciekawe – do mało wspominanego zdarzenia doszło wówczas w Tbilisi:
„Był tam również prezydent Francji. Lech Kaczyński podszedł do niego i powiedział: "musimy porozmawiać". Sarkozy odpowiedział, że tak, ale bez tych małych. Tak określił nas, czyli przywódców państw bałtyckich. Na to prezydent Polski odparł, że w ogóle nie dojdzie do spotkania. To był znak, że Lech Kaczyński jest człowiekiem z zasadami”

- zawsze zachowywał się godnie. Nigdy nie skompromitował naszego kraju – pomimo sporu kompetencyjnego o prowadzenie polityki zagranicznej i gigantyczny przemysł opluwania go i wyśmiewania.
- miesiącami zwlekał z podpisaniem Traktatu Lizbońskiego – straszono go nawet Trybunałem Stanu.
„Polska w istocie wywalczyła wszystko, co chciała - powiedział w Lizbonie, mając na myśli kwestię energetyki, przepisy, które gwarantują pewien zakres suwerenności państw narodowych oraz fakt, że UE nie będzie miała symboli charakterystycznych dla państwa.”
- nie było na niego teczek – jego działalność opozycyjna była czysta – przez co nie można było go szantażować i sterować nim.
- trzeba pamiętać, że był Prezydentem RP, gdzie przez większość kadencji, rząd i powiązane z rządem media były mu wrogo nastawione. A mimo cały czas sprawował godnie i niewzruszenie swój urząd.
- przywiązany do tradycji i wartości narodowych, odważny.
- Ważnym rozdziałem prezydentury Lecha Kaczyńskiego była polityka historyczna, polityka orderowa oraz ułaskawieniowa – miał swoje zasady i przekonania.

Oceniam go za całość – nie tylko za prezydenturę. Czytałem jego biografie wyprodukowane w mediach głównego ścieku – więc oszczędź sobie. Przedstawiłem Ci konkretne dokonania tego człowieka. Mamy prawo do swoich opinii. Dla mnie to mąż stanu. I tyle. Dalszą dyskusję na jego temat uważam za bezcelową. Miałbym się kopać z produktami mediów głównego ścieku? Szkalowano go na ogromną skalę, polowano na jakiekolwiek wpadki – a jeśli wypadł dobrze, pomijano milczeniem jego udział w jakimś wydarzeniu.
Pamiętajmy też, jaka jest rola Prezydenta RP i jakie ma uprawnienia.

Co 5 lat mamy szopkę obietnic, podczas gdy wiadomo, ile może Prezydent. Sztuką jest więc korzystanie ze swoich uprawnień dla dobra kraju. On to właśnie robił – mimo przemysłu pogardy, ohydnych ataków i maksymalnego utrudniania mu sprawowania swojej funkcji, przez chorego z nienawiści tuska, zdradka i im podobnych.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2020r. 23:34  
Cytuj
@cdn..

"turystyka w pandemii to śliski biznes na parę lat gdy musiałbyś spłacić długi turystycznej linii wycenionej przed kryzysem..."

Ja to wiem. Ale widzę, że ty tego nie ogarniasz i piszesz o jakimś odwlekaniu zakupu, a może nie być co kupować i może nie mieć KTO kupować.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2020r. 23:55  
Cytuj
@miruś

"- Radom był niewypałem - to wcale nie znaczy, że CPK będzie niewypałem. Inna skala, i inna infrastruktura towarzysząca. Inne zaplecze logistyczne.

- Czemu plujemy na Niemcy? Bo pieniądz ma narodowość, bo dyktują ceny, blokując w ten sposób rozwój naszych przedsiębiorstw z branży metalowej. Bo hegemonia jednego kraju nie jest dobra, bo bogacą się oni, a my dostajemy ochłapy."


Miruś pisze o CPK i pluciu na Niemcy. A także wkleja durne memy z Trzaskowskim i Berlinem, ewentualnie Niemcami.



Co w tym czasie robi powstały z kolan PIS?

Zleca drukowanie kart do głosowania w wyborach prezydenckich niemieckiej firmie.


Pluj na Niemcy miruś, ale bez nich byś nawet wyborów nie miał.

Bo ci nieudacznicy z PISu nawet takiej prostej rzeczy jak wydruk kart do głosowania nie potrafią zrobić bez pomocy Niemców.

To jak oni chcą z nimi w czymkolwiek konkurować?


Chyba tylko w rozdawaniu pieniędzy są lepsi.

I w cofaniu Polski w rozwoju.


P.S. Może z tym cofaniem w rozwoju przesadziłem.

Bo może i w rankingu innowacyjności lecimy w dół, ale przecież Duda wczoraj z dumą mówił o Google i Microsoft.


Google i Microsoft.

Google i Microsoft.

Google i Microsoft.


Moim zdaniem, gdyby LGBT było firmą to nazywałoby się Google Microsoft.


Ale Duda jest na tak ok.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 00:12  
Cytuj
CYTAT
@cdn..

"turystyka w pandemii to śliski biznes na parę lat gdy musiałbyś spłacić długi turystycznej linii wycenionej przed kryzysem..."

Ja to wiem. Ale widzę, że ty tego nie ogarniasz i piszesz o jakimś odwlekaniu zakupu, a może nie być co kupować i może nie mieć KTO kupować.




ktoś musi kupić chyba ze zwiną z 5000 pracowników, wycofano się bo diametralnie zmieniły się możliwości biznesowe ok pamiętasz szejka i naszą stocznie?

może pójdzie za mniej bo jest atrakcyjna dla nas ze względu na CPK

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 01:12  
Cytuj
@cdn..

Ale ty pier...sz.

Najpierw "odwlecze się".

Potem "śliski temat".

Teraz "jednak atrakcyjne, bo CPK".


I tak pier..sz i pier..sz.


Przecież ty nawet nie wiesz co to za linia, jakie mają samoloty i które z nich będą się nadawały do użytku za 20 lat.

Bo niby otwarcie CPK ma być w 2030, ale chyba nikt normalny nie wierzy, że w Polsce coś zbudowano na czas.


Chyba tylko I Maszt Patriotyczny Lucka.

Ale wszyscy wiemy jak to się skończyło.


P.S.

Napisz cdn.. proszę dlaczego to jest "atrakcyjne"? I uzasadnij.

Albo po raz kolejny zrób z siebie przygłupa.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 11:07  
Cytuj
CYTAT
No i obiecał milion aut elektryczny uśmiech nie mogę się doczekać by jeździć polskim samochodem na prąd.


28 lipca będzie prezentacja pierwszych dwóch prototypów polskich samochodów elektrycznych, więc bądź cierpliwy, może już w 2022 roku (albo w 2023) będzie mógł jeździć takim samochodem. Budowa takiego samego musi trochę potrwać...
PS. jak Trzaskowski wygra wybory, to będziesz mógł sobie pojeździć na koziegood. Trzaskoś i jego proekologiczny programjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 13:05  
Cytuj
@pl2

"28 lipca będzie prezentacja pierwszych dwóch prototypów polskich samochodów elektrycznych, więc bądź cierpliwy"

Jaja sobie robisz chłopie.


W dzisiejszych czasach jak masz dostęp do internetu i youtube'a to sobie taki "prototyp" sam pospawasz w garażu w pół roku. Najwyżej weźmiesz mirka-inżyniera do pomocy. Dasz mu wino to Ci będzie blachy podtrzymywał.


Porównaj sobie tych dwóch panów.

Numer 1.

James Dyson, którego majątek w 2020 szacowany był na 80 miliardów złotych postanowił wydać 2 465 000 000 zł na budowę elektrycznego auta.

Po wydaniu tej kwoty i zbudowaniu prototypu uznał, że "to nie ma szans się sprzedać" i olał sprawę.


Przeje...ł dwa i pół miliarda złotych, ale nic nam do tego, bo to jego kasa.


Numer 2.

Jacek Sasin.

Nie wiem jaki koleś ma majątek, ale wiem, że potrafi kupić makulaturę za 70 000 000 złotych, więc mam niejasne przeczucie, że na robieniu biznesów zna się gorzej od Jamesa Dysona.
Ewentualnie jest dobry w wyprowadzaniu kasy z budżetu państwa. Ale od ustalenia tego są odpowiednie służby.

Tenże Sasin, do spóły z niejakim Morawieckim postawili sobie taki sam cel jak James Dyson.

Z tym, że Dyson skupił się na jednym modelu. Cienias. Sasin i spóła robią od razu pięć.

Oczywiście Sasin jak zwykle nie ma zaufania do naszym polskich, NARODOWYCH osiągnięć i dlatego projektem obok polskiej EMGP zajmują się między innymi Torino Design z Włoch i EDAG Engineering ze Szwajcarii.


"Spółka EMP szacowała, że budowa prototypu, fabryki oraz wejście na rynek miałoby kosztować ok. miliard euro, czyli ok. 4 mld zł."

Dyson 2,5 miliarda. Sasin 4 miliardy. Z tym, że w przypadku Dysona 2,5 miliarda to koszt zrobienia prototypu. W przypadku Sasina 2 miliardy to koszt budowy fabryki. Do tego dochodzi "wejście na rynek" czyli grube miliony na wypromowanie tego "cudu". Czyli Sasin ma dużo poniżej 2 miliardów złotych na zrobienie czegoś na co Dyson wydał 2,5 i co okazało się niewypałem. Na dodatek Dyson pracował nad 1 autem, podczas gdy Sasin pracuje nad 5 (!).


Tak na marginesie pl2. Auta mają schodzić z taśmy za 2-3 lata, a nie ma nawet jeszcze fabryki. Kojarzysz szwalnię i miliony maseczek w Stalowej Woli do końca czerwca? To zapomnij o jakichś polskich autach elektrycznych w 2022 czy 2023.


Tutaj masz jeszcze info na temat tego, kiedy pojeździsz sobie autkiem Sasina:

"Wedle ostatnich zapowiedzi Zaremby, prototyp miał zostać zaprezentowany do czerwca 2020 roku. To już zresztą kolejny termin, bo w 2017 r. Zaremba twierdził w rozmowie z BI Polska, że prototyp pojawi się w 2018 r., a "krótkie serie produkcyjne" wyjadą na ulice w 2019 r. Rok później prezes EMP zapowiadał prototyp na 2019 r."

Widać, że koleś jest dobry w zapowiedziach. A pelikany w łykaniu.


Co Sasin sądzi o przyszłości aut elektrycznych w Polsce?

"Jak tłumaczył, w obecnych czasach "niesłychanie trudno" jest wejść z nowym produktem na rynek, a polskie e-auto jest tego przykładem."

Czyli Sasin wie to co wie Dyson. I to co wie każdy kto nie jest pelikanem.


Te auta albo wcale nie powstaną.

Albo będzie to badziew, którego nikt nie kupi.

Albo będzie to tani badziew, który będzie można kupić tak jak rower. Taki "maluch" na baterie z opływową karoserią.

Ale na to się raczej nie zanosi, bo Sasin mówi o 50-60 tysiącach. Czyli taki wypasiony rower.


Jest 2020. pl2 jesteś na forum od 2013. Do 2023 czas szybko zleci.

Sprawdź sobie w 2023 czy masz większą szansę jechać porządnym autem elektrycznym polskiej produkcji czy popier...ć na kozie.


P.S. Wiesz, gdzie się sprawdzają takie Sasinowe przedsięwzięcia?

Przy produkcji makulatury. W niemieckiej firmie.

Albo w wojsku.

Bo jak trzeba to w wojsku tak się rozpisuje przetarg, żeby tylko polski produkt mógł wygrać. I wtedy każdy badziew przejdzie. Możesz sobie wymyślić koparko-myśliwiec do przewożenia czołgów i dasz radę to sprzedać.


P.S. 2.

Może i jakiś Polak pokocha PIS za 500+. Ale żaden Polak nie da sobie wcisnąć szajsu. Dlatego pl2, kupuj siodło. I do zobaczenia w 2023.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
@cdn..

Ale ty pier...sz.
Najpierw "odwlecze się".
Potem "śliski temat".
Teraz "jednak atrakcyjne, bo CPK".
I tak pier..sz i pier..sz.
Albo po raz kolejny zrób z siebie przygłupa.




od kiedy zostałeś oddelegowany wypełniłeś forumową próżnie przygłupa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 13:19  
Cytuj
@cdn..

"od kiedy zostałeś oddelegowany wypełniłeś forumową próżnie przygłupa"


Jakiej próżni przygłupie?

Nawet kiedy art2deco zabrakło, byłeś ty, miruś i Edzio na licznych kontach.


Może kiedyś była tutaj próżnia, ale trzy przygłupy są na forum od bardzo dawna i nikt o tym nie pamięta.


Nie skupiaj się na tym, że nazwałem cię przygłupem.

Pokaż, że nie jesteś.

Najprościej będzie to zrobić odpowiadając:

"Napisz cdn.. proszę dlaczego to jest "atrakcyjne"? I uzasadnij."


Ale co ty wolisz zrobić?

Posklejać kilka rzeczy razem i udawać, że to cytat.

To nie cytat przygłupie. To manipulacja.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 13:45  
Cytuj
CYTAT
@pl2

"28 lipca będzie prezentacja pierwszych dwóch prototypów polskich samochodów elektrycznych, więc bądź cierpliwy"

Jaja sobie robisz chłopie.


W dzisiejszych czasach jak masz dostęp do internetu i youtube'a to sobie taki "prototyp" sam pospawasz w garażu w pół roku. Najwyżej weźmiesz mirka-inżyniera do pomocy. Dasz mu wino to Ci będzie blachy podtrzymywał.


Porównaj sobie tych dwóch panów.

Numer 1.

James Dyson, którego majątek w 2020 szacowany był na 80 miliardów złotych postanowił wydać 2 465 000 000 zł na budowę elektrycznego auta.

Po wydaniu tej kwoty i zbudowaniu prototypu uznał, że "to nie ma szans się sprzedać" i olał sprawę.


Przeje...ł dwa i pół miliarda złotych, ale nic nam do tego, bo to jego kasa.


Numer 2.

Jacek Sasin.

Nie wiem jaki koleś ma majątek, ale wiem, że potrafi kupić makulaturę za 70 000 000 złotych, więc mam niejasne przeczucie, że na robieniu biznesów zna się gorzej od Jamesa Dysona.
Ewentualnie jest dobry w wyprowadzaniu kasy z budżetu państwa. Ale od ustalenia tego są odpowiednie służby.

Tenże Sasin, do spóły z niejakim Morawieckim postawili sobie taki sam cel jak James Dyson.

Z tym, że Dyson skupił się na jednym modelu. Cienias. Sasin i spóła robią od razu pięć.

Oczywiście Sasin jak zwykle nie ma zaufania do naszym polskich, NARODOWYCH osiągnięć i dlatego projektem obok polskiej EMGP zajmują się między innymi Torino Design z Włoch i EDAG Engineering ze Szwajcarii.


"Spółka EMP szacowała, że budowa prototypu, fabryki oraz wejście na rynek miałoby kosztować ok. miliard euro, czyli ok. 4 mld zł."

Dyson 2,5 miliarda. Sasin 4 miliardy. Z tym, że w przypadku Dysona 2,5 miliarda to koszt zrobienia prototypu. W przypadku Sasina 2 miliardy to koszt budowy fabryki. Do tego dochodzi "wejście na rynek" czyli grube miliony na wypromowanie tego "cudu". Czyli Sasin ma dużo poniżej 2 miliardów złotych na zrobienie czegoś na co Dyson wydał 2,5 i co okazało się niewypałem. Na dodatek Dyson pracował nad 1 autem, podczas gdy Sasin pracuje nad 5 (!).


Tak na marginesie pl2. Auta mają schodzić z taśmy za 2-3 lata, a nie ma nawet jeszcze fabryki. Kojarzysz szwalnię i miliony maseczek w Stalowej Woli do końca czerwca? To zapomnij o jakichś polskich autach elektrycznych w 2022 czy 2023.


Tutaj masz jeszcze info na temat tego, kiedy pojeździsz sobie autkiem Sasina:

"Wedle ostatnich zapowiedzi Zaremby, prototyp miał zostać zaprezentowany do czerwca 2020 roku. To już zresztą kolejny termin, bo w 2017 r. Zaremba twierdził w rozmowie z BI Polska, że prototyp pojawi się w 2018 r., a "krótkie serie produkcyjne" wyjadą na ulice w 2019 r. Rok później prezes EMP zapowiadał prototyp na 2019 r."

Widać, że koleś jest dobry w zapowiedziach. A pelikany w łykaniu.


Co Sasin sądzi o przyszłości aut elektrycznych w Polsce?

"Jak tłumaczył, w obecnych czasach "niesłychanie trudno" jest wejść z nowym produktem na rynek, a polskie e-auto jest tego przykładem."

Czyli Sasin wie to co wie Dyson. I to co wie każdy kto nie jest pelikanem.


Te auta albo wcale nie powstaną.

Albo będzie to badziew, którego nikt nie kupi.

Albo będzie to tani badziew, który będzie można kupić tak jak rower. Taki "maluch" na baterie z opływową karoserią.

Ale na to się raczej nie zanosi, bo Sasin mówi o 50-60 tysiącach. Czyli taki wypasiony rower.


Jest 2020. pl2 jesteś na forum od 2013. Do 2023 czas szybko zleci.

Sprawdź sobie w 2023 czy masz większą szansę jechać porządnym autem elektrycznym polskiej produkcji czy popier...ć na kozie.


P.S. Wiesz, gdzie się sprawdzają takie Sasinowe przedsięwzięcia?

Przy produkcji makulatury. W niemieckiej firmie.

Albo w wojsku.

Bo jak trzeba to w wojsku tak się rozpisuje przetarg, żeby tylko polski produkt mógł wygrać. I wtedy każdy badziew przejdzie. Możesz sobie wymyślić koparko-myśliwiec do przewożenia czołgów i dasz radę to sprzedać.


P.S. 2.

Może i jakiś Polak pokocha PIS za 500+. Ale żaden Polak nie da sobie wcisnąć szajsu. Dlatego pl2, kupuj siodło. I do zobaczenia w 2023.











Nie mam czasu na taki słowotok, ale poszukaj sobie artykułu o samochodzie elektrycznym z Polski. Tam znajdziesz odpowiedzi. Samochody elektryczne to przyszłość. Piszesz m.in. o budowie fabryk, a w pierwszym lepszym artykule będziesz miał to wyjaśnione. Bijesz pianę na forum, jakby Ci za to płaciligood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 13:51  
Cytuj
CYTAT
@cdn..

"od kiedy zostałeś oddelegowany wypełniłeś forumową próżnie dyżurnego przygłupa"


Jakiej próżni przygłupie?

Nawet kiedy art2deco zabrakło, byłeś ty, miruś i Edzio na licznych kontach.


Może kiedyś była tutaj próżnia, ale trzy przygłupy są na forum od bardzo dawna i nikt o tym nie pamięta.



na przykład jakie konta posiadam przygłupie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 14:36  
Cytuj
@cdn..

Napisałem:

"Nawet kiedy art2deco zabrakło, byłeś ty, miruś i Edzio na licznych kontach."

cdn.. napisał:

"na przykład jakie konta posiadam przygłupie?"


cdn..

Sformułowanie "byłeś ty, miruś i Edzio na licznych kontach." oznacza, że Edzio miał/ma liczne konta.

Gdybyś nie był przygłupem to byś ogarnął bez tłumaczenia.


Znowu miałeś szansę się wykazać i napisać dlaczego zakup LOTu miałby być atrakcyjny w przyszłości. Z uzasadnieniem.


Ale ty wolałeś zrobić z siebie przygłupa.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 14:47  
Cytuj
@pl2

"Nie mam czasu na taki słowotok, ale poszukaj sobie artykułu o samochodzie elektrycznym z Polski. Tam znajdziesz odpowiedzi. Samochody elektryczne to przyszłość. Piszesz m.in. o budowie fabryk, a w pierwszym lepszym artykule będziesz miał to wyjaśnione. Bijesz pianę na forum, jakby Ci za to płaciligood"

No to poszukałem i znalazłem.

I nawet wkleiłem cytat:


"Wedle ostatnich zapowiedzi Zaremby, prototyp miał zostać zaprezentowany do czerwca 2020 roku. To już zresztą kolejny termin, bo w 2017 r. Zaremba twierdził w rozmowie z BI Polska, że prototyp pojawi się w 2018 r., a "krótkie serie produkcyjne" wyjadą na ulice w 2019 r. Rok później prezes EMP zapowiadał prototyp na 2019 r."


Widziałeś gdzieś ten prototyp? Bo to już dwa lata minęły.


Te "krótkie serie produkcyjne" co jeździły po ulicach w 2019 były zrobione w tej fabryce o której nawet nie wiadomo kiedy powstanie?

Widziałeś gdzieś te "krótkie serie produkcyjne"?



Na początku myślałem, że to "pl" w Twoim niku to od "Polska", ale wygląda na to, że to od słowa "pelikan".




Krótka wersja posta dla pl2 (żeby się nie zmęczył czytaniem):

pl2 - zainwestuj w kozę.



P.S.

PIS w dobie koronawirusa, mając gotową halę, przy ogromnym zapotrzebowaniu nie był w stanie otworzyć hucznie zapowiadanej szwalni maseczek, ale da radę stworzyć "trochę" bardziej skomplikowany samochód elektryczny, który będzie mógł konkurować z Teslą czy inną Toyotą.

zaklopotany


Ale każdy ma wierzyć w co chce. Na tym polega wiara.

pl2 - jak ci się podoba prototyp z 2018?


P.S. 2

Wiesz pl2 dlaczego tak łatwo Ci łykać bajki PISu?

Bo Ty wierzysz, że "Samochody elektryczne to przyszłość.".

A samochody elektryczne to teraźniejszość.

Tylko Ty się jeszcze nie zczaiłeś.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 16:13  
Cytuj
good
CYTAT



"Wedle ostatnich zapowiedzi Zaremby, prototyp miał zostać zaprezentowany do czerwca 2020 roku. To już zresztą kolejny termin, bo w 2017 r. Zaremba twierdził w rozmowie z BI Polska, że prototyp pojawi się w 2018 r., a "krótkie serie produkcyjne" wyjadą na ulice w 2019 r. Rok później prezes EMP zapowiadał prototyp na 2019 r."


Tu masz pierwszy lepszy (tzn. pierwszy artykuł który wyskakuje w wyszukiwarce:
https://moto.(...)oly.html
28 lipca 2020 roku poznamy 2 prototypy:
" Spółka ElectroMobility Poland ogłosiła, że 28 lipca 2020 r. pokaże prototypy dwóch modeli samochodów elektrycznych. Również za miesiąc okaże się, jak się będą nazywały. (...)/Firma ElectroMobility zapowiada prezentację prototypów od wielu lat. Pierwszy miał być gotowy już w 2016 r. Jednak trudno mieć do jej władz o to pretensje. Rozpoczynanie produkcji samochodów od zera nie jest łatwym zadaniem i niemal wszyscy producenci aut elektrycznych, włącznie z Teslą i Volkswagenem, zaliczają opóźnienia."

To jest artykuł z dziś, ale widzę że lubisz wklejać starsze artykuły, żeby poprzeć swoje słowotoki.


CYTAT

Na początku myślałem, że to "pl" w Twoim niku to od "Polska", ale wygląda na to, że to od słowa "pelikan".


Widzę że w dyskusji zawsze musisz obrażać innych, jak brakuje ci argumentów.

CYTAT
pl2 - zainwestuj w kozę.


W kozy zainwestował twój guru Trzaskowski, taki to był jego program ekologiczny dla miasta Warszawygoodgoodgood. A ty dalej wierzysz w jego bajki.


CYTAT


Bo Ty wierzysz, że "Samochody elektryczne to przyszłość.".

A samochody elektryczne to teraźniejszość.

Tylko Ty się jeszcze nie zczaiłeś.


Widzę że nie rozumiesz co się do ciebie pisze. No tak, na ulicach Polski pełno jeździ elektrycznych samochodów zagranicznych firm. Ale betonsciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 18:50  
Cytuj
CYTAT
Tu masz pierwszy lepszy (tzn. pierwszy artykuł który wyskakuje w wyszukiwarce:
https://moto.(...)oly.html
28 lipca 2020 roku poznamy 2 prototypy:
" Spółka ElectroMobility Poland ogłosiła, że 28 lipca 2020 r. pokaże prototypy dwóch modeli samochodów elektrycznych. Również za miesiąc okaże się, jak się będą nazywały. (...)/Firma ElectroMobility zapowiada prezentację prototypów od wielu lat. Pierwszy miał być gotowy już w 2016 r. Jednak trudno mieć do jej władz o to pretensje. Rozpoczynanie produkcji samochodów od zera nie jest łatwym zadaniem i niemal wszyscy producenci aut elektrycznych, włącznie z Teslą i Volkswagenem, zaliczają opóźnienia."


Jest kampania wyborcza i najlepszy moment na taką prezentację smiech2

PIS od kilku lat promu nie może wybudować a ty marzysz o elektrycznych samochodach umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 19:07  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Tu masz pierwszy lepszy (tzn. pierwszy artykuł który wyskakuje w wyszukiwarce:
https://moto.(...)oly.html
28 lipca 2020 roku poznamy 2 prototypy:
" Spółka ElectroMobility Poland ogłosiła, że 28 lipca 2020 r. pokaże prototypy dwóch modeli samochodów elektrycznych. Również za miesiąc okaże się, jak się będą nazywały. (...)/Firma ElectroMobility zapowiada prezentację prototypów od wielu lat. Pierwszy miał być gotowy już w 2016 r. Jednak trudno mieć do jej władz o to pretensje. Rozpoczynanie produkcji samochodów od zera nie jest łatwym zadaniem i niemal wszyscy producenci aut elektrycznych, włącznie z Teslą i Volkswagenem, zaliczają opóźnienia."


Jest kampania wyborcza i najlepszy moment na taką prezentację smiech2

PIS od kilku lat promu nie może wybudować a ty marzysz o elektrycznych samochodach umiech


PO przez 10 lat nic nie mogło wybudowaćjezyk. Po co tam przekop Mierzeji, przecież lepiej polegać na Rosji. Po co nam lotnisko, przecież mamy lotnisko w Berliniegood.
Kolego wcześniej mocno skrytykowałeś rozdawnictwo, widzę że wolisz brak rozdawnictwa, ale za to rosnące podatki i rosnące ceny w sklepach.
PS. Ostatni dzień kampanii i zaczyna robić się nerwowo, Trzaskowski zaczyna obiecywać gruszki na wierzbie:
https://www.money(...)01a.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 20:10  
Cytuj
@pl2

Jeśli w 2015 kolesie dopiero podjęli temat i mówią ci, że prototyp będzie już w 2016 to znaczy, że to są jakieś pajace i mogą ci wszystko obiecać.

I spóźnili się ile?

Raptem 4 lata.

I akurat dzisiaj, w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą ogłosili triumfalnie prezentację prototypów.

Przypadek?

Na pewno good.


Kolesie żyją z PISu to powiedzą wszystko co PIS im każe.


Ale zaczekajmy do 28 lipca.



"Rozpoczynanie produkcji samochodów od zera nie jest łatwym zadaniem i niemal wszyscy producenci aut elektrycznych, włącznie z Teslą i Volkswagenem, zaliczają opóźnienia."

Fajny cytat. Okazuje się, że ta firma, która nie wyprodukowała jeszcze ani jednego prototypu już rywalizuje z Teslą i Volkswagenem.

Jestem dumny z Sasina.


Mój argument jest taki, że to ściema od przynajmniej 4 lat (bo pierwszy prototyp miał być w 2016).


Sasin mówi coś o 50-60 tysiącach złotych.

Na rynku samochody od 85 tysięcy w górę. Wyjątek Renault Twizy. Cena porównywalna do cen Sasinowych. Ale wrzućcie w wyszukiwarkę Renault Twizy.

Czyli Sasin robi nie tylko 5 rodzajów, ale jeszcze zaje...e tanio.

Bo niby czemu nie? Nie ma fabryki, nie ma żadnej sprzedaży, nie ma dochodów, nie ma marki, nie ma doświadczenia.

Dlaczego jego samochody nie miałyby być średnio o połowę tańsze niż samochody amatorów z Tesli czy Volkswagena?


Jest tu jakiś pelikan, który to łyknie?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 21:08  
Cytuj
goodgood
CYTAT
@pl2

Jeśli w 2015 kolesie dopiero podjęli temat i mówią ci, że prototyp będzie już w 2016 to znaczy, że to są jakieś pajace i mogą ci wszystko obiecać.

I spóźnili się ile?

Raptem 4 lata.

I akurat dzisiaj, w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą ogłosili triumfalnie prezentację prototypów.

Przypadek?

Na pewno good.


Kolesie żyją z PISu to powiedzą wszystko co PIS im każe.


Ale zaczekajmy do 28 lipca.



"Rozpoczynanie produkcji samochodów od zera nie jest łatwym zadaniem i niemal wszyscy producenci aut elektrycznych, włącznie z Teslą i Volkswagenem, zaliczają opóźnienia."

Fajny cytat. Okazuje się, że ta firma, która nie wyprodukowała jeszcze ani jednego prototypu już rywalizuje z Teslą i Volkswagenem.

Jestem dumny z Sasina.


Mój argument jest taki, że to ściema od przynajmniej 4 lat (bo pierwszy prototyp miał być w 2016).


Sasin mówi coś o 50-60 tysiącach złotych.

Na rynku samochody od 85 tysięcy w górę. Wyjątek Renault Twizy. Cena porównywalna do cen Sasinowych. Ale wrzućcie w wyszukiwarkę Renault Twizy.

Czyli Sasin robi nie tylko 5 rodzajów, ale jeszcze zaje...e tanio.

Bo niby czemu nie? Nie ma fabryki, nie ma żadnej sprzedaży, nie ma dochodów, nie ma marki, nie ma doświadczenia.

Dlaczego jego samochody nie miałyby być średnio o połowę tańsze niż samochody amatorów z Tesli czy Volkswagena?


Jest tu jakiś pelikan, który to łyknie?





Właśnie się zesrałeś na forumgood. Wiem że rozpoczynanie produkcji czegokolwiek nie jest łatwym zadaniem. Ale lepiej coś zacząć i polec niż nic nie robić. Pelikan czy leming, to określenie dla ludzi popierających POgood, ale ty jako zagorzały troll próbujesz to odrzucićmlotek. Wymyślasz jakieś bzdury, napisz coś o programie Trzaskowskiego. Przecież on chce wprowadzić program proekologiczny, taki sam jak wprowadził w Warszawie, czyli kozy na każdej posesjigood Czekasz już na swoją kozę od Trzaskowskiego??

CYTAT
Bo niby czemu nie? Nie ma fabryki, nie ma żadnej sprzedaży, nie ma dochodów, nie ma marki, nie ma doświadczenia.

Nie ma fabryki, nie ma niczego. Ale to takiego typowe polskie myślenie. Skoro za PO nie dało się tego zbudować, to i za PIS tego nie zrobi. Lepiej dać sobie spokój i kupować samochody od Niemiec. Bo jesteśmy gorsi od innych, wieź człowieku daj sobie spokój, bo się kompromitujesz. Ptak który sra w swoje gniazdo, długo nie pożyje, taka jest prawda...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 21:35  
Cytuj
CYTAT
@cdn..

Napisałem:

"Nawet kiedy art2deco zabrakło, byłeś ty, miruś i Edzio na licznych kontach."

cdn.. napisał:

"na przykład jakie konta posiadam przygłupie?"


cdn..

Sformułowanie "byłeś ty, miruś i Edzio na licznych kontach." oznacza, że Edzio miał/ma liczne konta.



tłumaczysz przygłupi wpis...

@pl2 - nie mecz się z tym... czego nie napisałeś cool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2020r. 21:50  
Cytuj
@pl2

"Właśnie się zesrałeś na forumgood"

Czyli zczaiłeś, że łykasz jak pelikan i zabolało.

Dobrze.


"Wiem że rozpoczynanie produkcji czegokolwiek nie jest łatwym zadaniem. Ale lepiej coś zacząć i polec niż nic nie robić."

No i Sasin tak poległ z pakietami wyborczymi za 70 baniek.

I Lucek z przedszkolem z basenem.


Czy ja wiem czy to lepiej?


Trzaskowski na hodowli kóz to się zna jak Sasin z Morawieckim na produkcji samochodów elektrycznych.


"Nie ma fabryki, nie ma niczego. Ale to takiego typowe polskie myślenie. Skoro za PO nie dało się tego zbudować, to i za PIS tego nie zrobi. Lepiej dać sobie spokój i kupować samochody od Niemiec."

Za dwa dni wybory.

Będziesz głosował na kartach zrobionych przez Niemców. Bo w Polsce PIS żadna polska firma nie jest tego w stanie zrobić.


"Bo jesteśmy gorsi od innych, wieź człowieku daj sobie spokój, bo się kompromitujesz."

Kto się kompromituje?

Ja?

Czy ty z tym swoim Sasinem?


"Ptak który sra w swoje gniazdo, długo nie pożyje, taka jest prawda..."

I Sasin sra w gniazdo, dając zarobić niemieckiej firmie na polskich wyborach.

WSTYD.



"Jak pisze Onet, Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, która dotychczas - do majowych wyborów, które się nie odbyły i zostały uznane za nieważne - zajmowała się drukiem kart na wybory w Polsce, nie była w stanie podjąć się wydrukowania 30 mln kart na nadchodzące wybory."


Ale pelikany dalej będą bredzić o tym jak to Sasin Teslę i Volkswagena zaora.

I to za pół ceny.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2020r. 22:12  
Cytuj
goodgoodgood
CYTAT

Będziesz głosował na kartach zrobionych przez Niemców. Bo w Polsce PIS żadna polska firma nie jest tego w stanie zrobić.


"Bo jesteśmy gorsi od innych, wieź człowieku daj sobie spokój, bo się kompromitujesz."

Kto się kompromituje?

Ja?

Czy ty z tym swoim Sasinem?


"Ptak który sra w swoje gniazdo, długo nie pożyje, taka jest prawda..."

I Sasin sra w gniazdo, dając zarobić niemieckiej firmie na polskich wyborach.



"drukiem zajmuje się spółka Samindruk z Brodnicy, kontrolowana przez niemiecką firmę Gather Druck und Vertrieb GmbH."

Hmm, co ty p#%#@lisz. Karty zostaną wyprodukowane w Polsce, przez Polaków, a nie jak piszesz zrobione przez Niemców. Fakt, że firma jest wykupiona i kontrolowana przez Niemców, ale została sprzedana w ręce niemieckie za czasów PO. Ale tego nie napisze taki leming jak tyjezyk. Jeszcze parę lat PO i wszystko zostałoby sprzedane w obce ręce, tylko zastanawiam gdzie się podziały te pieniądze ze sprzedaży polskich firm? Przecież wtedy nie było rozdawnictwa, a mimo to pieniądze jakoś się rozpłynęły, a dług publiczny rósł. goodgoodgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Cze 2020r. 09:31  
Cytuj
Idziemy na wybory.
Nie siedź domu, maseczka, długopis i na wybory.
Zmiany muszą być... MUSZA...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2020r. 07:58  
Cytuj
Obrazek

No akurat on ekspertem od prowadzenia kampanii nie był nigdy.
Zrozumiałbym, gdyby wypowiadali się jego "spin - doctors"... Ale on? :szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »