NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Najgorsi pracodawcy w miescie, Ranking
Posty: 140
Dołączył: 11 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 15:49  
Cytuj
Zeby przestrzec potencjalnych pracownikow,zeby nie bylo rozczarowania,wyzysku i psychicznego dreczenia jak w jednej z sieci piekarniczych w miescie.
Mobing psychiczny jest karalny namawiam do zgloszenia córkę.
Jakie macie doswiadczenia u prywaciarza?
Czy wszedzie zero premii,swiatecznych bonusów,zaplaty za soboty,nadgodziny i socjalnego.Czy ci ludzie sa bezkarni? Mlodzi ludzie na początku drogi pracownika juz tak doswiadczeni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 15:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 16:17  
Cytuj
z tego co ja zaobserwowalem to w tym rejonie stalowa wola + 30 km jest wysyp dziadow i januszy biznesu chamstwo prostackie prymitywne podejscie ogólnie do biznesu i mentalność paprodziada zmiksowana z uralska arogancja - nie wiem ale już w innych rejonach typu Rz-ow czy Debica,Mielec Krosno wyglada to znacznie bardziej cywilizowanie i stabilnie bardziej ulozone i zdyscyplinowane wszystko - nie wiem czy to moje tylko odczucie ale moze to efekt ze stalowa jest na koncu swiata na obrzezach Podkarpacia mozna powiedziec margines cywilizacji - i to odbija sie na mentalnosci..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 479
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 16:17  
Cytuj
U prywaciarza:cwaniak:
Komuno wróć, co nie?
Heloł, posada w państwowym molochu się skończyła, czy się stoi czy się leży....
W pracy się pracuje a nie czeka na granty typu premia itp.
Nie płaci za soboty? A może grafik i umowa jest tak skonstruowana.
Jaki socjal? Masz to na co się godzisz zatrudniając się.
Nadgodziny? To po co zostawać?

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 17:29  
Cytuj
Nie osmieszaj sie,nikt noe stoi i nie lezy czekajac na premie i wyplate bo nie te czasy.Przepisy pracy wszedzie jednakowe i socjal w kazdym najmbiejszym prywatnym przedsiebiorstwie obowiazuje ! Tak samo wolna sobota ,a jak noe to wolny dzien lub kasa.Przypuszczam zes prywaciara

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 8 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 17:32  
Cytuj
London Clothing . Tam to jest dopiero hardcore jeżeli chodzi o pracę. Zero szacunku do pracownika,bo jeżeli coś się nie podoba to proszę się zwolnić... Człowiek pracuje 160gadzin miesięcznie albo i czasami więcej a oni wpisują na papierze 40h albo i mniej. Mówią ze Pierwsza umowa zlecenie na 3 miesiące, a po jej zakończeniu-stała. Jak przychodzi co do czego poraz kolejny dają zleceniowke. Na umowie 17h :szok: a na rękę dają 12,50sciana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 12 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 18:34  
Cytuj
CYTAT
London Clothing . Tam to jest dopiero hardcore jeżeli chodzi o pracę. Zero szacunku do pracownika,bo jeżeli coś się nie podoba to proszę się zwolnić... Człowiek pracuje 160gadzin miesięcznie albo i czasami więcej a oni wpisują na papierze 40h albo i mniej. Mówią ze Pierwsza umowa zlecenie na 3 miesiące, a po jej zakończeniu-stała. Jak przychodzi co do czego poraz kolejny dają zleceniowke. Na umowie 17h :szok: a na rękę dają 12,50sciana.

zgadzam się również nie polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 19:31  
Cytuj
Stella nie osmieszaj sie,do ciebie moj post ponizej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 1 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 20:22  
Cytuj
CYTAT
z tego co ja zaobserwowalem to w tym rejonie stalowa wola + 30 km jest wysyp dziadow i januszy biznesu chamstwo prostackie prymitywne podejscie ogólnie do biznesu i mentalność paprodziada zmiksowana z uralska arogancja - nie wiem ale już w innych rejonach typu Rz-ow czy Debica,Mielec Krosno wyglada to znacznie bardziej cywilizowanie i stabilnie bardziej ulozone i zdyscyplinowane wszystko - nie wiem czy to moje tylko odczucie ale moze to efekt ze stalowa jest na koncu swiata na obrzezach Podkarpacia mozna powiedziec margines cywilizacji - i to odbija sie na mentalnosci..


Strzelam , ze masz dwie lewe rece , pracowales w Stw , w 2 moze 3 firmach.
Z powodu bycia człowiekiem podwojnie leworecznym , w kazdej nie popracowales za dlugo.
Bredzisz.
Przez pryzmat kilkudziesieciu lat pracy w Stalowej Woli ,oraz mnostwa poznanych ludzi z Stw oraz okolic( w tym RT , RMI , RDE , RZ , RK ,RNI, TSA , LBL , LZ , LU ) , stwierdzam ze nasze miasto jako typowo industrialne , pomimo bycia sypialnią, jest dobre to zarabiania .
Pokrąż po parkingach w strefie , sam zobaczysz.
I nie psiocz na Stalówke , tylko sie zorganizuj, naucz, wyszkol , poszerz horyzonty , a wszedzie bedzie Ci dobrze.

A poczekaj....
Zaraz napiszesz , że sam prowadzisz buznes w STW i wiesz lepiej.
Piona

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 980
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 08:28  
Cytuj
Znajdziesz pracodawcę z takimi bonusami jak piszesz . Teraz każdy szanujący się Janusz powinien wiedzieć że za samą najniższą krajowa dobrego pracownika nie znajdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 10:09  
Cytuj
CYTAT
z tego co ja zaobserwowalem to w tym rejonie stalowa wola + 30 km jest wysyp dziadow i januszy biznesu chamstwo prostackie prymitywne podejscie ogólnie do biznesu i mentalność paprodziada zmiksowana z uralska arogancja - nie wiem ale już w innych rejonach typu Rz-ow czy Debica,Mielec Krosno wyglada to znacznie bardziej cywilizowanie i stabilnie bardziej ulozone i zdyscyplinowane wszystko - nie wiem czy to moje tylko odczucie ale moze to efekt ze stalowa jest na koncu swiata na obrzezach Podkarpacia mozna powiedziec margines cywilizacji - i to odbija sie na mentalnosci..


Zgadzam się z Tobą i nie tylko ja. Znajomi którzy pracowali w stw a potem wyrwali się na Rzeszów też tak uważają. Chamstwo, brak zasad, podejście do pracownika jak do niewolnika. Jak możecie to chrońcie dzieci przed tymi obozami pracy. Szkoda ich psychiki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 11:23  
Cytuj
I to jest po części to , dlaczego stalowa się wyludnia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 11:48  
Cytuj
Najlepsi pracownicy oceniają pracodawców good Napiszcie pare słów o sobie. Lata pracy. Doświadczenie zawodowe. Awanse w pracy. Wynagrodzenie. To wtedy ja wam napisze jak to wygląda z mojego punktu widzenia. Pozdrawiam i zapraszam do kulturalnej wymiany zdań.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 19:54  
Cytuj
CYTAT
Znajdziesz pracodawcę z takimi bonusami jak piszesz . Teraz każdy szanujący się Janusz powinien wiedzieć że za samą najniższą krajowa dobrego pracownika nie znajdzie.


Blue najgorsze jest to ze ci prywaciarze nie kumaja ze jakby nie pracownicy to oni gow...o maja,ze szacunek to podstawa.
Kolezanka opowiadala ze jeden z pracodawców w mieście jak zostaje towar na koniec dnia to kaze roznosic po innych jej sklepach dluzej czynnych,a najgorsze co robi to tnie etaty ,skraca godziny pracy i zabiera urlopy ludziom bo brakuje godzin ! Gdzie inspekcja pracy,gdzie prawo pracownika/niewolnika? W tym grajdole popularne jest "jak sie nie podoba toooo"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 06:43  
Cytuj
CYTAT
U prywaciarza:cwaniak:
Komuno wróć, co nie?
Heloł, posada w państwowym molochu się skończyła, czy się stoi czy się leży....
W pracy się pracuje a nie czeka na granty typu premia itp.
Nie płaci za soboty? A może grafik i umowa jest tak skonstruowana.
Jaki socjal? Masz to na co się godzisz zatrudniając się.
Nadgodziny? To po co zostawać?


Myślałem że ty jesteś inteligentny a ty niczym się nie różnisz od tego z cloting

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 09:29  
Cytuj
CYTAT
London Clothing . Tam to jest dopiero hardcore jeżeli chodzi o pracę. Zero szacunku do pracownika,bo jeżeli coś się nie podoba to proszę się zwolnić... Człowiek pracuje 160gadzin miesięcznie albo i czasami więcej a oni wpisują na papierze 40h albo i mniej. Mówią ze Pierwsza umowa zlecenie na 3 miesiące, a po jej zakończeniu-stała. Jak przychodzi co do czego poraz kolejny dają zleceniowke. Na umowie 17h :szok: a na rękę dają 12,50sciana.



17 zł za h to stawka brutto najniższa od 01.01.2020, a na rekę dostajesz kwotę po zdjęciu podatku i składek ZUS - stąd ta kwota. 17 zł brutto za 1 h dostajesz tylko wtedy bez potrąceń jeśli uczysz się i nie ukończyłaś 26 roku życia (wtedy jest bez podatku i bez składek ZUS). Jeżeli podpisujesz że pracujesz 40 a nie 160 to twoja wina, w ten sposób pokazujesz pracodawcy że mu wolno tak wykorzystać pracownika i robi to z innymi. Na marginesie nie ma stałych umów zleceń - stałą możesz mieć tylko umowę o pracę. Umowa zlecenie nic Ci nie gwarantuje i nie daje żadnych opraw bo nie podlegasz pod Kodeks Pracy - więc osoby które podpisują takie umowy powinny wiedzieć na co się piszą niestety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 09:36  
Cytuj
ZUS placi się zawsze. Niezależnie od wieku. Osoby ponizej 26 roku życia są zwolnieni tylko z PIT.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 10:13  
Cytuj
Coraz częściej piszecie o tym clothing. Czemu nie założycie pozwu zbiorowego??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 11:00  
Cytuj
CYTAT
ZUS placi się zawsze. Niezależnie od wieku. Osoby ponizej 26 roku życia są zwolnieni tylko z PIT.


Proszę czytać dokładnie i ze zrozumieniem. Składek ZUS i podatku nie odprowadza się wtedy jeżeli osoba się uczy i nie ukończyła 26 roku życia. Umowy nieoskładkowane dla w/w osób są od zawsze (polecam zapoznać się z przepisami)natomiast brak podatku pojawił sie końcem 2019 roku. Jedynym wyjątek pojawia sie wtedy jeśli zawiera sie umowe zlecenie ze studnetem który jest w tej samej firmie zatrudniony na umowę o pracę. Warto poczytac a nie pisać nieprawdę.

"Zleceniobiorcę należy zgłosić do ubezpieczeń społecznych i do ubezpieczenia zdrowotnego z tytułu wykonywania umowy zlecenia:

• od następnego dnia po obronie pracy dyplomowej (lub po odbyciu ostatniego egzaminu albo ostatniej praktyki przewidzianych w planie studiów); nawet jeśli student nie ukończył jeszcze 26. roku życia,

• od następnego dnia po wykreśleniu z listy studentów,

• od dnia ukończenia 26. roku życia."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 11:14  
Cytuj
Ok, przegapiłem, nie doczytałem o uczniach.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 11 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 16:29  
Cytuj
Wega i właśnie o takich pracodawcach ktorzy traktuja ludzi jak niewolników trzeba przestrzegac.Fanaberie i ciagle niezadowolenie,ciagle malo ! Zaden nie zabierze na cmentarz tego swojego na ludzkich lzach zarobku,stare pudla na emeryture,a nie dreczyc ludzi i stosowac mobing psychiczny.Mam nadzieje ze wreszcie ludzie przestana sie bac i zglosza pozew zbiorowy na tych swirow ,jak zaplaca odszkodowanie to odechce sie robic pracownikow w chu chu i dreczyc.
Tak tak do ciebie to mowie stara,przez ktora moje dziecko psyvhicznie nie wyrabialo.Chora z goraczka i propozycja urlopu bo przeciez nie na zwolnienie,na innym sklepie z jelitowka kobity.Pazerna wredna-nie polecam i sraki zycze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 8 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 18:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
London Clothing . Tam to jest dopiero hardcore jeżeli chodzi o pracę. Zero szacunku do pracownika,bo jeżeli coś się nie podoba to proszę się zwolnić... Człowiek pracuje 160gadzin miesięcznie albo i czasami więcej a oni wpisują na papierze 40h albo i mniej. Mówią ze Pierwsza umowa zlecenie na 3 miesiące, a po jej zakończeniu-stała. Jak przychodzi co do czego poraz kolejny dają zleceniowke. Na umowie 17h :szok: a na rękę dają 12,50sciana.



17 zł za h to stawka brutto najniższa od 01.01.2020, a na rekę dostajesz kwotę po zdjęciu podatku i składek ZUS - stąd ta kwota. 17 zł brutto za 1 h dostajesz tylko wtedy bez potrąceń jeśli uczysz się i nie ukończyłaś 26 roku życia (wtedy jest bez podatku i bez składek ZUS). Jeżeli podpisujesz że pracujesz 40 a nie 160 to twoja wina, w ten sposób pokazujesz pracodawcy że mu wolno tak wykorzystać pracownika i robi to z innymi. Na marginesie nie ma stałych umów zleceń - stałą możesz mieć tylko umowę o pracę. Umowa zlecenie nic Ci nie gwarantuje i nie daje żadnych opraw bo nie podlegasz pod Kodeks Pracy - więc osoby które podpisują takie umowy powinny wiedzieć na co się piszą niestety.



Ja to doskonale rozumiem. Tyle ze tam średnia wieku pracowników nie przekracza 26 lat, i co niektórzy się uczą a i tak dostawali 12,50.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 8 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 18:34  
Cytuj
CYTAT
Coraz częściej piszecie o tym clothing. Czemu nie założycie pozwu zbiorowego??


Pozew jest już złożony. Jak i również firma jest zgłoszona do wszystkich możliwych urzędów. Żeby szef poniósł konsekwencje swoich " czynów"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 19:04  
Cytuj
https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/40-stopni-na-hali-wyczerpanie-i-pampersy-polskie-szwaczki-mowia-dosc/h6evfjz

to plaga Januszy i miękkiego prawa , nadaje się do republik bananowych a nie w środku europy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 21:57  
Cytuj
Hybryda napisz o jakiego pracodemawce chodzi !
Czy stara o ktorej piszesz to Pyzarowa?
Jak tak to dziekuje za prace u nich i wspolczuje kobitkom .N8e dajcie sie ! Nagrywajcie roznowy/ mobbing psychiczny starej to wazne nadajace sie do sadu fakty,bo to ciagle malo i malo to juz zygac sie chce.Ja to mam za soba !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Maja 2020r. 13:07  
Cytuj
Cmokierstwo, lizusostwo, wazeliniarstwo, służalstwo, profesionalne i kreatywne. O tym nikt nie pisze? Ciągle poszukiwani są nowi! Jak na razie nie brakuje chętnych! Niestety wyzyskiwacze o tym doskonale wiedżą i korzystają. Wasze biadolenie ich nie wzruszy!

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »