NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
«« « ... 4 5 6 7
Mieszkania, Wał Wał Wał
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 20:57  
CYTAT
Jesteś poza Polską 5 lat i tracisz prawo wyborcze. Człowieku zejdź na ziemię. Co to za głupie jakieś myślenie. Że co niby, dlaczego. Ludzie wyjechali za granicę, tam ułożyli sobie życie, to po co mają wracać?

Skoro nie mają zamiaru wracać to na jakiej podstawie wybierają kto ma rządzić w kraju w którym nie mieszkają i nie zamierzają mieszkać?

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2020r. 20:57  

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 08:30  
Dokładnie

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 15:43  
Są Polakami, mają prawo głosu, czy mieszkają w Polsce, czy np. w Moskwie. Mają tutaj swoje rodziny, przyjeżdżają co jakiś czas, także z czym macie problem?

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 15:57  
CYTAT
Są Polakami, mają prawo głosu, czy mieszkają w Polsce, czy np. w Moskwie. Mają tutaj swoje rodziny, przyjeżdżają co jakiś czas, także z czym macie problem?

Może posłużę się przykładem:

Pukasz do drzwi sąsiadki i mówisz jej, że nie podoba ci się jakie ma meble w pokoju i że ma je wymienić.

Co zrobi sąsiadka? Powie:
1. "oczywiście, już wymieniam, wprawdzie ty w tym mieszkaniu nie mieszkasz i nie zamierzasz w nim zamieszkać, ale zrobię co mówisz"
czy raczej
2. "wypad sąsiad do siebie, ty tu nie mieszkasz, urządzaj sobie mieszkanie i kupuj meble tam gdzie mieszkasz".

Załapał?

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 17:52  
,,Załapać'' to możesz powiedzieć kumplom pod bloczkiem. A ten przykład oddaje właśnie twoje myślenie, czyli dno dna. Głosować nie powinni ludzie mieszkający poza Polską? Rety, ale masz gościu myślenie. Tylko pogratulować głupoty.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 23 Maja 2020r. 22:03  
Na podstawie ustawy.A pozatym o czym tu wogole pisać skoro ilość osób głosujących z zagranicy to mały maleńki promil wszystkich głosów w wyborach.Moze 1 albo 2 % nie mający wpływu na ogólny wynik wyborczy.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 09:42  
CYTAT

Nie rozumiesz. Czynsz płaci się niezależnie od tego czy mieszkanie wykupiłeś czy nie. Więc argument, że przez płacenie czynszu "wykupuje" się mieszkanie jest zły. Co innego, gdyby po wykupieniu mieszkania przestawało się płacić czynsz. Ale tak się nie dzieje. Co wykupują w takim razie osoby, które mieszkanie wykupiły a nadal płacą czynsz? Co wtedy wykupują?

Prawo własności do lokalu.

CYTAT
Definicja trolla jest zdecydowanie inna.

Teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.

CYTAT

Może posłużę się przykładem:

Pukasz do drzwi sąsiadki i mówisz jej, że nie podoba ci się jakie ma meble w pokoju i że ma je wymienić.

Co zrobi sąsiadka? Powie:
1. "oczywiście, już wymieniam, wprawdzie ty w tym mieszkaniu nie mieszkasz i nie zamierzasz w nim zamieszkać, ale zrobię co mówisz"
czy raczej
2. "wypad sąsiad do siebie, ty tu nie mieszkasz, urządzaj sobie mieszkanie i kupuj meble tam gdzie mieszkasz".

Czy "pukający" mieszkał wcześniej w tym mieszkaniu ? czy jego rodzina nadal tam mieszka i zamierza mieszkać dalej ? i czy dzieci lub wnuki "pukającego" mają zamiar się tam wprowadzić ?
Jak widzisz kiepskie to porównanie.

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 10:51  
A co ma rodzina do wyborów.
Jeśli, hipotetycznie, mieszkałem w Niemczech a tam jeszcze mieszka moja rodzina to mam prawo wybierać władze w Niemczech?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 24 Maja 2020r. 13:08  
CYTAT
A co ma rodzina do wyborów.
Jeśli, hipotetycznie, mieszkałem w Niemczech a tam jeszcze mieszka moja rodzina to mam prawo wybierać władze w Niemczech?

Jeżeli, hipotetycznie, jesteś obywatelem Niemiec to masz prawo wybierać władze w Niemczech.

Prywatna wiadomość 

«« « ... 4 5 6 7

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »