NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
500+,
pl2
pl2
pl2
Posty: 227
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2020r. 16:32  
Cytuj
CYTAT
Niunia jakie masz bezrobocie w polsce ?? Ile jest tych co nie pracują a biorą ?? Parę procent raptem, reszta pracuje tak jak "chyba" ty. Też się martwię zwolnieniem, wtedy 500 się przyda.


Póki co to bezrobocie jest na poziomie około 5%, jak skoczy do ok. 8% to nawet będzie dobrze dla gospodarki. Gorzej jak będzie rosło wyżej, to dla ratowania gospodarki 500+ będzie pierwsze do likwidacji. Szkoda że wcześniej nikt nie myślał, że może nadejść kryzys. Trzeba było oszczędzać i inwestować w swój rozwój, tak żeby nie mieć problemy ze znalezieniem pracy w razie jej utraty podczas kryzysu.
Niestety wiele osób żyło ponad stan, bo skąd się wzięły choćby te chore ceny za mieszkania.
Nie ma co panikować na zapas, trzeba przeczekać do czerwca, wtedy się wyjaśni w jakim kierunku będziemy zmierzać. Nie ma co bać się o utratę pracy, bo jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, coraz więcej ludzi odchodzi na emerytury, a coraz mniej wchodzi na rynek pracy. W razie rosnącego bezrobocia, rząd powinien wprowadzić emerytury stażowe, wtedy zwolniłoby się dużo etatów. To byłyby realne działania antykryzysowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »