NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Koronavirus,
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 09:43  
Cytuj
CYTAT
Ci co przeżyją? Obecnie śmiertelność wirusa wynosi około 3 %. Czyli na stu zainfekowanych statystycznie trzech umrze....


Powiedz to Włochom, gdzie śmiertelność u nich wśród zakażonych mężczyzn wynosi 7,2 proc., a u kobiet 4,1 proc. Może liczyć nie umieją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 09:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 09:55  
Cytuj
U nas na razie jest poniżej trzech procent. Umiesz liczyć czy srakawirus zaburzył pracę twojego mózgu?



Kiedyś mądrzy ludzie się tym zajmą i wyjaśnią skąd takie różnice. W każdym razie czemu wszyscy wierzą tylko w czarny scenariusz? Co warte jest życie obsrańca, który wystraszył się zmutowanej grypy?


Dawniej mężczyzna chodził z włócznią na polowania i bronił swojej rodziny. Dzisiaj chodzi z odsłoniętymi kostkami, wrzuca selfie na fejsa czy innego instagrama, i w razie zagrożenia płacze jak nie przymierzając baba....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 10:06  
Cytuj
CYTAT
U nas na razie jest poniżej trzech procent. Umiesz liczyć czy srakawirus zaburzył pracę twojego mózgu?...


Teraz żałuję, że odpisałem. Kończę temat, obyś miał rację.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 10:12  
Cytuj
Ok. Po prostu we Włoszech stało coś czego ani ty ani ja nie rozstrzygniemy. W Hiszpanii chyba też zmierza w tym kierunku. Ale np w Niemczech jest dużo niższa umieralność. Nie panikować , stosować się do zaleceń władz i tyle. Nikt nie wie co nas czeka, niemniej tak jak już pisałem histeria i obsranie to tragiczny wybór...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 11:18  
Cytuj
Edo2 tu nie chodzi o to ile osób umrze, tylko jak to odbije się na gospodarce i naszym życiu - lepiej to już nie bedzie niż było . A co do śmiertelności , czy ty naprawdę wierzysz w te magiczne 3 % ? Myślisz że Chińczycy napisali prawdę ? Może polecam lekturę Chiny i przestrzeganie praw człowieka. Zacytuję Cie za następny miesiąc - zobaczymy kto miał rację . |

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 12:17  
Cytuj
Hej ludzie, to w końcu do czego wam ten papier toaletowy w tak dużych ilościach? Macie zamiar tak często do ubikacji chodzić czy używać go do jakichś innych celów, chusteczki do nosa, serwetki, mumifikacja zmarłych czy co? No chyba bez powodu nie kupowaliscie go aż tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 12:28  
Cytuj
CYTAT
Edo2 tu nie chodzi o to ile osób umrze, tylko jak to odbije się na gospodarce i naszym życiu - lepiej to już nie bedzie niż było . A co do śmiertelności , czy ty naprawdę wierzysz w te magiczne 3 % ? Myślisz że Chińczycy napisali prawdę ? Może polecam lekturę Chiny i przestrzeganie praw człowieka. Zacytuję Cie za następny miesiąc - zobaczymy kto miał rację . |



No i jak się okaże że jednak ja , to co mi z tego? Będziesz mi oddawał pokłony? Poczekamy zobaczymy ale obsrańcom nie zazdroszczę. Papier toaletowy robi się towarem deficytowym...


Ludzie przeżyli wojny światowe i różne inne paskudztwa. Mam nadzieję że srakawirusa też przeżyją. Ci obsrani , choć nieco lżejsi ale również...


Gospodarka też sobie poradzi. Na razie na rynkach finansowych jest panika. Przy każdym kryzysie tak jest , a potem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko mija...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 13:33  
Cytuj
witam,
jak sie ma koronowirus do organizacji wesel w kwietniu i maju?
Mam w tym czasie 3 wesela, nie chce martwic mlodych pyttajac, wiec moze ktos z Was slyszal czy lokale cos z tym robia? czy narazie czas oczekiwan na decyje?
dzieki pzdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 13 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 13:41  
Cytuj
Powinny być odwołane, jedyna najlepsza decyzja. Dopiero na takich imprezach jest ogromne ryzyko szerzenia się epidemii bo jak na weselach pewnie sporo wroci zza granicy osob i moga byc zarazone. Na 100 procent wesela w kwietniu beda odwolane, chyba ze bedzie to skromne do 50 osob. Moj np znajomy ma miec wesele w Warszawie i to w maju, i juz odwolali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 13:47  
Cytuj
mam nadzieję, że wszystkie imprezy będą odwołane włączenie z weselami, nie ma co ryzykować . . .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 13:48  
Cytuj
CYTAT
Powinny być odwołane, jedyna najlepsza decyzja. Dopiero na takich imprezach jest ogromne ryzyko szerzenia się epidemii bo jak na weselach pewnie sporo wroci zza granicy osob i moga byc zarazone. Na 100 procent wesela w kwietniu beda odwolane, chyba ze bedzie to skromne do 50 osob. Moj np znajomy ma miec wesele w Warszawie i to w maju, i juz odwolali.


powiny to wiem, bardziej chodzi czy mlodzi odwolali czy lokal sam im musial odwolac?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 14:57  
Cytuj
Edo2
Nie chciał byś być w momencie gdy w I wojnę ruscy strzelali z dział w kierunku Rozwadowa - praktycznie 100% zniszczeń , a ilu zabitych było - II wojna to był pikuś . Trochę Cię ponosła fantazja . Co do pokłonów - strasznie pewny jesteś że przeżyjesz obecną zarazę , czyżby w lesie z ziemianki odcięty od świata piszesz te posty ? Pamiętaj, w końcu z niej bedziesz musiał wrócić do miasta na zimę .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 15:33  
Cytuj
Pewny jestem tylko tego że kiedyś umrę. Nie wiem kiedy to nastąpi, ale zaryzykuję takie porównanie że równie dobrze co srakawirus może mnie zabić spadający meteoryt....

Nie twierdzę że nic mi nie grozi, ale uważam że masowa histeria , która zapanowała jest mocno przesadzona...


Człowiek który przeżyłby ostrzał artyleryjski i miał możliwość przenieść się w nasze czasy mógłby mieć ciekawe spostrzeżenia o ludziach obecnej generacji. Obawiam się że niewiele dobrego...


Najgorsze jest to pisząc te posty o srakawirusie i panice , którą spowodował zauważyłem coś znacznie gorszego. Większość z nas nie rozumie języka pisanego , nie umie czytać ze zrozumieniem. Srakawirus minie i życie wróci do normy , ale nasze społeczeństwo dalej pozostanie głupie. I ta konstatacja jest dla mnie bardzo przykra , w obliczu tej zbiorowej histerii..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 15:40  
Cytuj
aż dla 80 proc. ludzi choroba wywołana koronawirusem przebiega jak przeziębienie. Dla osób starszych może być niebezpieczna, dla obciążonych innymi chorobami również, jednak większość pacjentów przejdzie tę chorobę bezobjawowo (powiedział prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 15:42  
Cytuj
aby doszło do zarażenia, bezpośredni kontakt z chorą osobą musi wynosić przynajmniej 15 min., w odległości nie większej niż 1,5 metra (powiedział lek. med. Michał Sutkowski, Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych oraz Rzecznik Prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 15:45  
Cytuj
No i muszę pochwalić Andrzejka, bo jak go nie lubię tak chłop nie straszy i nie wzbudza masowej histerii...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 17:04  
Cytuj
Nic tylko inwestowac w dobre spolki ktore ostatnio polecialy , ewentualnie krypto walute.

I nie zdziwie sie jak euro bedzie po 5PLN , banki nagle nie beda dawac kredytow wiec nieruchomosci poleca w dol itd...

W bankach juz popaprancy wybieraja pieniadze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 1 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 17:11  
Cytuj
Dyrektor niżańskiego szpitala myśli już o otwarciu placówki, ale najpierw będzie te decyzje konsultował z Jackiem (Rally)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 17:53  
Cytuj
Niezależnie od już podjętych kroków trzeba będzie wymyśleć jakiś nowy sposób na utrzymanie czystości po defekacji, gdyż szacuje że przez następne pół roku papier toaletowy będzie dla zwykłego obywatela niedostępny. Pewnym optymizmem napawa fakt że wkrótce wiosna i będą rosły liście na drzewach.
Są też inne potencjalne rozwiązania, niektórzy wiedzą dlaczego w Indiach nie należy podawać nikomu lewej ręki. Na czas pandemii proponował bym unikać kontaktu z jakąkolwiek ręką napotkanych nam osób.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 21:22  
Cytuj
CYTAT
Dyrektor niżańskiego szpitala myśli już o otwarciu placówki, ale najpierw będzie te decyzje konsultował z Jackiem (Rally)


Jaca jeszcze się waha...

Podobno rozważa wszystkie za i przeciw i stoi w rozkroku...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 21:31  
Cytuj
Taa, Biedroń tylko czeka na takich niezdecydowanych..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 23 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2020r. 21:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dyrektor niżańskiego szpitala myśli już o otwarciu placówki, ale najpierw będzie te decyzje konsultował z Jackiem (Rally)


Jaca jeszcze się waha...

Podobno rozważa wszystkie za i przeciw i stoi w rozkroku...



Co to za Jaca?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2020r. 00:05  
Cytuj
A ja w dalszym ciągu poszukuje odpowiedzi na pytanie dlaczego ze sklepów znika papier toaletowy. Niby 21 wiek, wszyscy potrafią czytać i pisać, 8 lat obowiązkowej nauki, bardzo dużo wiemy już o wszechświecie,o ludzkim DNA, a tu takie niewytłumaczalne coś.
Tu jest próba wytłumaczenia tego

"W związku z doniesieniami o braku papieru toaletowego na portalach społecznościowych pojawiło się wiele memów, ale na pytanie, co kieruje kupującymi, nie znaleziono odpowiedzi.
Zdaniem Andy’ego Yapa, profesora zajmującego się zachowaniem organizacyjnym w singapurskiej szkole zarządzania i biznesu INSEAD, COVID-19 „zagraża naszemu poczuciu kontroli, co doprowadziło do podobnych wzorców paniki na całym świecie”. Właśnie „utrata kontroli” powoduje, że ludzie szukają „pewnych iluzorycznych modeli” i gorączkowo kupują papier toaletowy."

Mówiąc szczerze takie powszechne, irracjonalne, niewytłumaczalne zachowanie szerokich grup społecznych jest trochę przerażające. Nie wiadomo do czego do końca zdolny jest człowiek w sytuacjach zagrożenia życia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Marz 2020r. 05:14  
Cytuj
CYTAT
[cytat]

Czytanie ze zrozumieniem to strasznie skomplikowana rzecz. W dzisiejszych czasach podwójnie. Caritas nigdy nie urządzał koncertów czy medialnej szopki. A działał i niósł pomoc potrzebującym...



Wolę być pajacem niż lichwiarzem niż bezbekiem...smiech2


Czytanie ze zrozumieniem jest tak samo istotne jak pisanie ze zrozumieniem własnego tekstu.Niezależnie od czasów.zdegustowany
Mając dostęp do internetu,idiotą można zostać bez wychodzenia z domu.mlotek
Komuś postęp technologiczny i edukacja nie stanęły na drodze do zdobycia wiedzy,rozwinięcia intelektualnego.zaklopotany
Niezależnie od tego że był, jest i będzie pajacem,pozostanie też lichwiarzem,a i został "bezbekiem"-chociaż nie wiem co to znaczy.nie wiem

https://demot(...)awirusem

Caritas nie organizował koncertów, ale to nie zmienia faktu iż robi zbiórki charytatywne.
Co do działalności- cel jest szczytny.Faktycznie pomagają.
Pytanie- komu?No i ile to kosztuje,kto na tym zarabia.chytry
W ich działalność ,sporą kasę pompują rożne spółki i firmy należące do skarbu państwa.Są w końcu na to specjalne odpisy.
Osobiście jednak( to jest tylko i wyłącznie moja opinia),nie dam im nawet grosza.3m sie

https://demot(...)-walke-z

https://demot(...)na-walka

Nie mam zaufania do wszystkich organizacji wyznaniowych.Bez wyjątku.Skoro istnieje Bóg,dobry Bóg,nie będę wchodził w zakres tego co czyni.umiech
Jeśli pomagam materialnie czy fizycznie,to tylko komuś,kogo znam.

https://demot(...)cie-moga

I nie jest to 200 zł.lub buty, dla kogoś z nieistniejącego ogródka działkowego w Rozwadowie, czy ze stacji paliw w Szówsku.potluczony

PS.Gdzie jest prezesu?:szok:
https://demot(...)-ciebie-

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Marz 2020r. 09:00  
Cytuj
"Poprosiłem Boga, by zatrzymał epidemię. Zatrzymaj ją swoją ręką. O to się modliłem" - powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica".chytry

Ale znając życie, wirus wcześniej czy później zostanie opanowany.
Wątpię aby to prośby, a nie nauka miały w tym udział.
I tak klechy,przypiszą sukces sobie.good

Mam propozycję-Módlcie się, aby nigdy do czegoś podobnego nie doszło.ok
Chyba profilaktyka jest lepsza niż leczenie?co
Jestem pewien ,że jednak będzie jak zwykle-kolejne pandemie.zdegustowany

Ale to już będzie się nazywało"działanie szatana"lub 'kara za grzechy".potluczony
I kolejne modlitwy,prośby o przebaczenie win,intencje za chorych,msze, wypominki za zmarłych i ...kasa dla sutannowych.sciana

https://demot(...)nawirusa

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »