NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Światełko do nieba,
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2020r. 22:14  
Cytuj
Odrazu mówię że nie jestem ani za pisem a ni za po lewicą ani za żadnym innym wynalazkiem.
Może mi ktoś wytłumaczyć czym różnią się fajerwerki strzelane 30 grudnia i 1 stycznia od tych które strzela się w drugą niedzielę stycznia. Czy psy i koty ich nie słyszą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2020r. 22:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Sty 2020r. 22:17  
Cytuj
Co na to zwierzeta?Czy były jakies ucieczki psów dzisiaj?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2020r. 22:46  
Cytuj
Mój pies bał się dziś tak samo jak w okresie sylwestra. Dziś szybciej minęły hałasy niż w sylwestra.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sty 2020r. 22:52  
Cytuj
Dobry Wieczór Państwu;

Technicznie, różnicy nie ma żadnej.
Tyle tylko, że akcja ze światełkiem jest powiązana ze zbiórką na WOŚP.

P.S. Po osiągnięciu szczytowego poziomu 7,78 miliarda, populacja ludzka zaczęła topnieć i obecnie liczy 7,76 miliarda. Nasz gatunek najlepsze czasy ma już za sobą i została przed nim już tylko "jesień życia".
Ale ewolucja życia potrafi bardzo zaskakiwać.
Od kilku lat, wraki transatlantyku "Titanic" i pancernika "Bismarck" są rozkładane w ekspresowym tempie przez nowy gatunek bakterii żywiącej się... stalą.
A ludzkość wyprodukowała dużo stali, która po ludziach zapewne pozostanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 30 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2020r. 23:12  
Cytuj
Wiadome jest to, że lewica to hipokryci. Dlatego nie widzą nic złego w strzelaniu fajerwerkami przez WOŚP dowodzony przez lewaka Owsiaka. Im, nadzwyczajnym ludziom wolno, a nam, prawicowej hołocie nie wolno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sty 2020r. 23:30  
Cytuj
@ ZKS

Teraz już nie ma "lewicy" i "prawicy".
Teraz jest "centro-lewica" i "centro-prawica", czyli właściwie tylko centrum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4950
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 03:23  
Cytuj
CYTAT
Dobry Wieczór Państwu;



P.S. Po osiągnięciu szczytowego poziomu 7,78 miliarda, populacja ludzka zaczęła topnieć i obecnie liczy 7,76 miliarda. Nasz gatunek najlepsze czasy ma już za sobą i została przed nim już tylko "jesień życia".
Ale ewolucja życia potrafi bardzo zaskakiwać.
Od kilku lat, wraki transatlantyku "Titanic" i pancernika "Bismarck" są rozkładane w ekspresowym tempie przez nowy gatunek bakterii żywiącej się... stalą.
A ludzkość wyprodukowała dużo stali, która po ludziach zapewne pozostanie.

Ty przeżyjesz.zdegustowany
Jako Nadczłowiek,Homo Superior, Übermensch zaskoczysz ewolucję.potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4950
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 03:41  
Cytuj
W Kurvizji,przez przypadek słuchałem wywodów na temat szkodliwego wpływu fajerwerków na zwierzęta domowe.
Rady i porady pseudoekspertów,jak to biedne pieski cierpią w Sylwestra.
Dlaczego akurat to przykuło moja uwagę?
Właśnie Kurwizja organizowała największy pokaz sztucznych ogni w Polsce,w mieście Zakopane.
Hipokryzja polegała na tym,że chcieli ten pokaz urządzić na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.Nie zgodziła się jego dyrekcja i jak zwykle,musiał być na Wielkiej Krokwi(transmisji nie oglądałem).
Prawie był płacz,że musieli zrezygnować z planów.A że Park państwowy,myśleli iż komu jak komu,ale państwowej gebelsówie nie odmówią.Odmówili.placze
Faktycznie-straszenie dzikich zwierząt w Parku to "pikuś",w porównaniu ze strachem domowych kundli.sciana
Przynajmniej rano na chodnikach było mniej gówienek,bo obsrańce kiblowały w domu.ok

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 04:49  
Cytuj
Pokaz trwał 3 minuty i koniec huku. W sylwestra huk trwa paktycznie od rana do nocy w nowy rok. Ludzie z psami po prostu szli na dalszy spacer. Brawo za stalowowolski rekord.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 06:28  
Cytuj
3minutowy huk nie straszy zwierząt, całodniowy tak ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 06:51  
Cytuj
Świzdu gwizdu.... kasa z puszek poszła w p... potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 08:13  
Cytuj
piękne było światełko do nieba szkoda tylko że nie było na sylwestra fajerwerków :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
Świzdu gwizdu.... kasa z puszek poszła w p... potluczony



Nie wytrzymała pipa umiech


Brawo dla Stalowej Woli umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 10:27  
Cytuj
CYTAT
Odrazu mówię że nie jestem ani za pisem a ni za po lewicą ani za żadnym innym wynalazkiem.
Może mi ktoś wytłumaczyć czym różnią się fajerwerki strzelane 30 grudnia i 1 stycznia od tych które strzela się w drugą niedzielę stycznia. Czy psy i koty ich nie słyszą?


Różnią się po pierwsze czasem trwania (w sylwestra zaczynają strzelać od 22 , żeby dzieci jeszcze zobaczyły i strzelają do grubo po 24, gdy jeden z drugim za bardzo zaleje pałę, by w porę się zebrać na strzelanie), a po drugie, co chyba ważniejsze - tym, że światełko do nieba jest w jednym miejscu. Tak, okoliczne psy cierpią, ale te znajdujące się dalej mają spokój. A co chyba ważniejsze - dzika zwierzyna, ptaki itd. mają gdzie uciekać, bo strzela się w jednym punkcie. W sylwestra wystrzały słychać zewsząd.

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 11:14  
Cytuj
CYTAT
Różnią się po pierwsze czasem trwania (w sylwestra zaczynają strzelać od 22 , żeby dzieci jeszcze zobaczyły i strzelają do grubo po 24, gdy jeden z drugim za bardzo zaleje pałę, by w porę się zebrać na strzelanie), a po drugie, co chyba ważniejsze - tym, że światełko do nieba jest w jednym miejscu. Tak, okoliczne psy cierpią, ale te znajdujące się dalej mają spokój. A co chyba ważniejsze - dzika zwierzyna, ptaki itd. mają gdzie uciekać, bo strzela się w jednym punkcie. W sylwestra wystrzały słychać zewsząd.


Po pierwsze petycja dotyczyła rezygnacji z fajerwerków przez miasto (urząd)
Po drugie nigdy nie trwały one np od 22.00 do grubo po 24.00. Mylisz prywatne osoby z organizacją pokazu przez urząd (miejski pokaz trwał tyle samo lub 1-2 minuty dłużej co jest bez znaczenia)
Po trzecie, zawsze pokaz ten był w jednym miejscu (MDK)
Po czwarte, w otoczeniu SDK są również drzewa, które dla okolicznych ptaków stanowią przeszkodę

Reasumując zawsze musicie mieć wytłumaczenia własnych przekrętów...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 11:41  
Cytuj
CYTAT
Po pierwsze petycja dotyczyła rezygnacji z fajerwerków przez miasto (urząd)
Po drugie nigdy nie trwały one np od 22.00 do grubo po 24.00. Mylisz prywatne osoby z organizacją pokazu przez urząd (miejski pokaz trwał tyle samo lub 1-2 minuty dłużej co jest bez znaczenia)
Po trzecie, zawsze pokaz ten był w jednym miejscu (MDK)
Po czwarte, w otoczeniu SDK są również drzewa, które dla okolicznych ptaków stanowią przeszkodę

Reasumując zawsze musicie mieć wytłumaczenia własnych przekrętów...


1. Nie ważne kto odpala fajerwerki, ważne że w sylwestra strzelają wszyscy i wszędzie. Wiem, że miejskie pokazy tak naprawdę nie znaczą wiele, bo trwają krótko. Ale przykład idzie z góry, więc warto.

2. Tak, był koło MDK. Ale to nie ma znaczenia, gdy jakieś petardy wybuchają wszędzie wokół. A liczy się przykład, jak wyżej wspomniałem.

3. Tak, przy SDK są drzewa. I po wystrzałach ptaki pewnie zaczynały uciekać. Ale przez to, że nie strzelał nikt obok, miały gdzie.

4. Nic nie "musicie", bo jestem tu sam i piszę moje własne, zupełnie prywatne zdanie. good

5. Nie sądź wszystkich swoją miarą, ja nie mam żadnych przekrętów na koncie.

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 11:52  
Cytuj
proste.....kasy brak fajerwerki, dobre fajerwerki kosztują....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 11:53  
Cytuj
Może o to chodzi ,że miasto zadłużone,a rezygnacja z fajerwerków w Sylwestra to duża oszczedność. Ludziom można wmówić, że hałas w sylwestra przeszkadza zwierzętom i już można zaoszczędzić i kasę przeznaczyć na przykład na powitanie prezydenta Dudy.zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 12:04  
Cytuj
Próba usprawiedliwienia fajerwerków w związku z WOŚP, to przekręt (odwrócenie sytuacji), a że takich osób jak Ty jest więcej dlatego w liczbie mnogiej.

Już w pierwszym zdaniu negujesz sam siebie "Nie ważne kto odpala fajerwerki...Ale przykład idzie z góry, więc warto" W kolejnych to samo, wystraszone ptaki (nie negujesz strachu) miały gdzie uciekać, po mimo że sam stwierdzasz (też nie negujesz zagrożenia: drzew)że w koło są drzewa hehe Wiesz wystraszona sarna na obwodnicy też ma gdzie uciekać, a jednak pcha się pod samochód. Słyszałeś, że wystraszone zwierzęta kierują się instynktem, a nie rozumem?

Jak widać w tym jednym przypadku, wczorajszym światełku - nie warto, ani przykładu, ani troski o ptaki. Jakbym domagał się od władz miasta rezygnacji z kilku minut fajerwerków, to byłbym konsekwentny i tym bardziej w każdym innym środowisku (czas trwania jednego i drugiego zbliżony). Obłudne tłumaczenie

Reasumując, ważne, kto odpala fajerwerki, a na strach zwierząt można znaleźć usprawiedliwienie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 12:15  
Cytuj
Nasza wladza wystrzelala sie w tamtym roku za caly i ten rok... a wosp mial sponsorow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 12:55  
Cytuj
CYTAT
Świzdu gwizdu.... kasa z puszek poszła w p...
Osobiście znam takich co im ratowała życie.


Odnośnie fajerwerków. Co ja mam powiedzieć bo kiedy mam intymne chwile z partnerką w tym czasie dzwony kościelne tłuką rytm piosenki maryjnej. I to nie jest raz do roku i nie zamawiałem podkładu muzycznego. zarumieniony

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 13:16  
Cytuj
Pokaz był super.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 13:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Świzdu gwizdu.... kasa z puszek poszła w p...
Osobiście znam takich co im ratowała życie.


Odnośnie fajerwerków. Co ja mam powiedzieć bo kiedy mam intymne chwile z partnerką w tym czasie dzwony kościelne tłuką rytm piosenki maryjnej. I to nie jest raz do roku i nie zamawiałem podkładu muzycznego. zarumieniony


a nie możesz zmienić godziny intymności?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3121
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 13:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Świzdu gwizdu.... kasa z puszek poszła w p...
Osobiście znam takich co im ratowała życie.


Odnośnie fajerwerków. Co ja mam powiedzieć bo kiedy mam intymne chwile z partnerką w tym czasie dzwony kościelne tłuką rytm piosenki maryjnej. I to nie jest raz do roku i nie zamawiałem podkładu muzycznego. zarumieniony


a nie możesz zmienić godziny intymności?


Pan żartuje? U siebie jestem. To po pierwsze.
Po drugie nie jestem robotem.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Sty 2020r. 13:52  
Cytuj
CYTAT
Próba usprawiedliwienia fajerwerków w związku z WOŚP, to przekręt (odwrócenie sytuacji), a że takich osób jak Ty jest więcej dlatego w liczbie mnogiej.

Już w pierwszym zdaniu negujesz sam siebie "Nie ważne kto odpala fajerwerki...Ale przykład idzie z góry, więc warto" W kolejnych to samo, wystraszone ptaki (nie negujesz strachu) miały gdzie uciekać, po mimo że sam stwierdzasz (też nie negujesz zagrożenia: drzew)że w koło są drzewa hehe Wiesz wystraszona sarna na obwodnicy też ma gdzie uciekać, a jednak pcha się pod samochód. Słyszałeś, że wystraszone zwierzęta kierują się instynktem, a nie rozumem?

Jak widać w tym jednym przypadku, wczorajszym światełku - nie warto, ani przykładu, ani troski o ptaki. Jakbym domagał się od władz miasta rezygnacji z kilku minut fajerwerków, to byłbym konsekwentny i tym bardziej w każdym innym środowisku (czas trwania jednego i drugiego zbliżony). Obłudne tłumaczenie

Reasumując, ważne, kto odpala fajerwerki, a na strach zwierząt można znaleźć usprawiedliwienie...


A na jakiej podstawie twierdzisz, że ludzie ze sztabu WOŚP domagali się od władz miasta rezygnacji z kilku minut fajerwerków.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »