NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Ile gotówki dajecie bezdomnym ?,
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 20:15  
Cytuj
@ Buczo

Trochę dostawałem od krewnych, trochę dorywczo zarabiałem, a reszta to kwestia oszczędzenia.
Nie jestem bezrobotny od zawsze.
W 2014 roku byłem na stażu w kancelarii starosty w Stalowej Woli, a rok 2018 przepracowałem przy sprzątaniu pomieszczeń biurowych w ramach zatrudnienia socjalnego.
W czerwcu 2017 roku pojechałem nawet na jeden dzień do Hamburga, a w marcu 2018 roku kupiłem nowy rower za 1200 zł (obecnie już z lekka sfatygowany).
Obecnie mam 32 lata (jeżeli to ważne).

P.S. Laptopa z którego piszę, kupiłem za 1700 zł w 2011 roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 20:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 20:40  
Cytuj
Powodzenia ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 20:50  
Cytuj
@ Buczo

Dziękuję.
Obecnie od 11 miesięcy jestem realnie bezrobotny, i... właśnie.
Nie wiadomo co dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 20:58  
Cytuj
Jak nie wiesz co dalej .
Oszczędzaj z tych oszczędności umiech no a potem to pod most w Berlinie bo tak zauważyłem że strasznie imponują ci co tam egzystują .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 21:02  
Cytuj
@ Mariusz

Ja do Berlina nie zamierzam jechać.
Właśnie dlatego że nie ma po co.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 21:25  
Cytuj
CYTAT
@ Buczo

Dziękuję.
Obecnie od 11 miesięcy jestem realnie bezrobotny, i... właśnie.
Nie wiadomo co dalej.


Jak nie wiadomo? Łap byle co aby na chwile coś skapło na konto i tyle

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 21:53  
Cytuj
@ Buczo

Właśnie nie wiadomo kiedy i co uda mi się złapać.
Dlatego napisałem że nie wiadomo co dalej.
Tutaj w Szówsku, oraz w pobliskim Jarosławiu, jest totalna zapaść na rynku pracy.
Ale wiem że są tacy, którzy mają gorzej.
Dlatego wczoraj dałem temu bezdomnemu 200 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 21:57  
Cytuj
CYTAT
Ja ich pytam czy mają terminal bo płacę kartą.


@Buczo
Wszystko idzie do przodu...potluczony

https://www.cda.pl/video/18556684

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 22:01  
Cytuj
Dlatego zapytałem ile Państwo dają.
Widzę, że zwykle do 25 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 22:04  
Cytuj
Jak to nie ma po co ??? Będziesz sobie koczował pod mostem w Berlinie i będziesz gwiazdą Youtuba 3m sie
W końcu wypłyniesz na szerokie wody i dla podobnym tobie bezrobotnym ake znanym politologom będziesz idolem i gwiazdą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 22:15  
Cytuj
@ Mariusz

Bezdomni Polacy koczujący pod mostami w Berlinie, dzielą się na dwie grupy:
- tych którzy wyjechali bez planu* - nie mając na miejscu kontaktów, nie znając języka, w myśl założenia że "jakoś to będzie";
- tych którzy wiedzieli że jadą do Berlina tylko po to, żeby być tam bezdomnymi, bo lepiej tam niż tutaj.

Ja ani nie jestem naiwny, aby wierzyć że "tam pieniądze leżą na ulicy i wystarczy chcieć po nie sięgnąć", ani nie mam zamiaru jechać 1000 kilometrów tylko po to aby zostać w Berlinie bezdomnym.

* - a potem wstyd było wracać z niczym, o ile ktoś ma do czego i za co wracać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 22:27  
Cytuj
Ty już ponoć wróciłeś z niczym z Hamburga więc może Berlińczycy poznają się na twojej fachowosci w kwestii politologii . Ewentualnie możesz dokształcać tabuny ciapatych co do broni bo w tym temacie jesteś też "znanym ale niedocenionym znawcom " . Tyle masz możliwosci rozwoju a dalej tkwisz w Polsce która cie tak niedocenia .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 22:30  
Cytuj
@ Mariusz

Kiedyś jeden facet powiedział mi tak:
"Jak tu sobie nie dasz rady, to tam też sobie nie dasz rady".

O wyjazdach zagranicę, oczywiście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 22:43  
Cytuj
Dawanie pieniędzy bezdomnym jest dla nich szkodliwe. Nie pomaga im wyjść z bezdomności ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2019r. 22:49  
Cytuj
@ czortunio

Ale pomaga przeżyć na ulicy.
Bezdomny może sobie coś kupić do picia, do jedzenia, do golenia, do oczyszczenia skóry, albo zapłacić za jeden lub dwa dni pobytu w hotelu (jeżeli ktoś da większą sumę, jak ja).
A w hotelu, wiadomo - prysznic, łóżko, telewizor.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 07:49  
Cytuj
CYTAT
@ Buczo

Trochę dostawałem od krewnych, trochę dorywczo zarabiałem, a reszta to kwestia oszczędzenia.
Nie jestem bezrobotny od zawsze.
W 2014 roku byłem na stażu w kancelarii starosty w Stalowej Woli, a rok 2018 przepracowałem przy sprzątaniu pomieszczeń biurowych w ramach zatrudnienia socjalnego.
W czerwcu 2017 roku pojechałem nawet na jeden dzień do Hamburga, a w marcu 2018 roku kupiłem nowy rower za 1200 zł (obecnie już z lekka sfatygowany).
Obecnie mam 32 lata (jeżeli to ważne).

P.S. Laptopa z którego piszę, kupiłem za 1700 zł w 2011 roku.

@go321
To niemal CV.
Cienkie...potluczony
Faktycznie dla ludzi z Twoim wykształceniem, nie ma pracy w tym kraju.placze
Wiek 32 lat i już nierób licencjonowany,na garnku państwowym,rodziców i znajomych.zdegustowany
Bardziej przypominasz jakiego afrykańczyka który w Polsce żyje z socjalu,a nie kogoś kto ma pomysł na dalsze życie.sciana
Jak sam piszesz "...pojechałem nawet na jeden dzień do Hamburga", a tam ta-dam...rowerek za 1200 zyli. Tyle za jeden dzień, zarobić można chyba tylko w go-go klubie dla peda...sorry-dla "rowerzystów".całus
Nie wiem ilu ma od Ciebie "gorzej",ale z Tobą jest "coraz gorzej".umiech
Ściemniasz facet.mlotek

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 09:36  
Cytuj
mlotekmlotek
CYTAT
albo zapłacić za jeden lub dwa dni pobytu w hotelu (jeżeli ktoś da większą sumę, jak ja).
A w hotelu, wiadomo - prysznic, łóżko, telewizor.

Z jakiej wysokości ty spadłeś na głowę? Bezdomny który dostał hajs pójdzie zaszaleć dwa dni w hotelu i znowu na ulicę mlotek
Gdzie tak dobrze ludzi poznałeś? Albo gdzie takich bezdomnych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 12:02  
Cytuj
Bezdomnym jedzenie i dach nad głową zapewnia państwo, pieniądze zbierają na używki.

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 13:07  
Cytuj
@go321
Piszesz że szukasz pracy zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami.Aktualnie(od dłuższego czasu) jesteś bezrobotny.
Trochę pomyślałem,poszukałem,pytałem kogo trzeba i coś może dla Ciebie byłoby.
Praca w filii jednej ze szkół w mieście wojewódzkim.Wynagrodzenie zbliżone do płaconego w innych tego typu prywatnych placówkach plus dodatki.
Niestety,ale konieczna jest przeprowadzka poza teren woj.podkarpackiego.Istnieje możliwość zakwaterowania do czasu zagospodarowania się wg własnych potrzeb a potem czy umowa będzie przedłużona.
Początkowo na okres próbny,a co dalej,będzie zależało jak się sprawdzisz,a szczególnie od Twojego zaangażowania, inwencji.
Dodatkowym wymogiem, co oczywiste,jest doświadczenie zawodowe najlepiej kierunkowe jako politolog min.3-4 lata.
Pasuje?

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 14:01  
Cytuj
@ jusek

Rzecz w tym, że nigdy nie pracowałem zawodowo jako politolog.
Wiem że np. polska Służba Wywiadu Wojskowego szuka politologów, więc dwa razy wysłałem do nich CV, ale bez odpowiedzi.
Straszna prawda jest taka, że wszyscy politolodzy którzy mają pracę, to politolodzy którzy są wykładowcami na uniwersytetach lub pracują dla think-tank'ów (prywatnych firm konsultingowych zajmujących się doradztwem politycznym).
Ja jestem niezależnym ekspertem, tzw. "wolnym strzelcem", i dla takich ekspertów pracy nie ma.

P.S. Pojechałem dzisiaj do sklepu po Pepsi, i zostawiłem na pobliskim przystanku autobusowym dwie sztuki bawełnianych spodni typu "bojówki", żeby znaleźli je bezdomni którzy przychodzą do sklepu żeby się ogrzać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 19:18  
Cytuj
Zostań bezdomnym , zarabiaj pieniądze na ulicy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 20:33  
Cytuj
Tymczasem w Stalowej Woli zaczyna się zima.
Idą Święta.

Jest to czas w którym bezdomni migrują z opuszczonych budynków oraz śródleśnych namiotów na klatki schodowe w blokach, gdzie mogą się ogrzać i położyć na wycieraczkach.
Pamiętajcie aby dać im ciepłej herbaty i coś do jedzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 20:36  
Cytuj
CYTAT
@ jusek

Rzecz w tym, że nigdy nie pracowałem zawodowo jako politolog.
Wiem że np. polska Służba Wywiadu Wojskowego szuka politologów, więc dwa razy wysłałem do nich CV, ale bez odpowiedzi.
Straszna prawda jest taka, że wszyscy politolodzy którzy mają pracę, to politolodzy którzy są wykładowcami na uniwersytetach lub pracują dla think-tank'ów (prywatnych firm konsultingowych zajmujących się doradztwem politycznym).
Ja jestem niezależnym ekspertem, tzw. "wolnym strzelcem", i dla takich ekspertów pracy nie ma.

P.S. Pojechałem dzisiaj do sklepu po Pepsi, i zostawiłem na pobliskim przystanku autobusowym dwie sztuki bawełnianych spodni typu "bojówki", żeby znaleźli je bezdomni którzy przychodzą do sklepu żeby się ogrzać.


do@go123
Nie pracowałeś jako politolog,to po kiego chu-chu taki kierunek wybrałeś,kończyłeś i do tej pory,pomimo braku perspektyw, nie chcesz się przekwalifikować.co

To nie Ty szukasz pracy w-nazwijmy to służbach specjalnych.To oni szukają kadry już na iniwerkach lub w prywatnych firmach.
Szukają ludzi którzy coś osiągnęli lub rokują maksymalnie duże nadzieje iż są najlepsi.chytry

Inteligencja to jest wartość dodana,brak której już na wstępie wielu potencjalnych 'miszczów" wywiadu wycina jak kombajn buraki.jezyk
Nie istnieje ktoś taki jak niezależny ekspert.

Oni nawet nie chcą Ciebie jako pracownika nieformalnej korporacji.nie wiem
Gdybym był potencjalnym pracodawcą i miał sam siebie zatrudnić,mając takie doświadczenie i podejście jak Ty -wyjebł@bym "mnie" natentychmiast(albo jeszcze prędzej).mlotek

Udajesz dobroczyńcę.Po co?
Tylko aby zaistnieć na tym Forum.ok
Nie chcę nikogo z zawodu obrażać,ale byłbyś ofermą nawet jako pomocnik na budowie(trzepanie worków po cemencie) czy wyrzucaniu gnoju z obory.zdegustowany

Przechwalasz się i sam już uwierzyłeś w swoje brednie.zaklopotany
Ta propozycja pracy to była podpucha.smiech2
Jesteś leń,nierób,cwaniak-ale...pozostańmy przy "ofermie życiowej".

Z tego wygląda,w wielu ponad 30 lat doszedłeś do posiadania starego laptopa i zjechanego roweru.Nawet nie dorobisz się minimalnej emerytury.
Zero do potęgi zero.neutralny

Spełniasz się na tym forum jako urojony megaloman,altruista,dobroczyńca,szpieg 07,przy czym nie jest to kod Bonda, tylko tyle gorzały wypijasz i potem zbawiasz wirtualnie świat.ok
Nie wyśmiewam Ciebie, tylko udzielam konstruktywnej krytyki.

PS.Masz manię ratowania bezdomnych.W sumie ministrem d/s opieki społecznej to Ty nie zostaniesz,ale potencjalnym podopiecznym-więcej niż pewne.sciana

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 21:28  
Cytuj
Po raz kolejny sam pokazuje ile jesteś wart. Samozwańczy "znany politolog"czy "ekspert". Takie tytuły osiąga się swoją pracą i oceną innych. Ty jak zwykle pikazyjesz jaki z ciebie błazen i nieroba. Jedyne co do Ciebie pasuje to bezrobotny i w tym cała twoja prawda. Fachowiec nie szuka pracy, praca szuka fachowca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lis 2019r. 22:01  
Cytuj
Bezdomni dostający złotówkę lub dwa złote wydają prawie zawsze na alkohol.Bez pieniedzy wyżebranych od ludzi nie mieli by co pić z procentami.Jedzenie można dostać za darmo ,w barach wieczorem wyrzucają co im zostało z dnia.Chyba każdy widział bezdomnych jak mieszkali w lato przy garażach na przystanku Centrum.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »