NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 »
Wezwali policję bo dziecko wypluło opłatek,
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 08:56  
Cytuj
CYTAT
Dzieki za odpowiedz


Jak byś zareagował, gdy by przed Twoim wyjściem do pracy pojawił się u Ciebie człowiek, pod wpływem alkoholu i po ostrej defekacji, z argumentami o koniecznej potrzebie udzielenia mu pomocy( i nie chodzi mu wcale o bułkę z żółtym serem).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 08:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 09:10  
Cytuj
Kosciol to nie miejsce pracy
Ksiadz to nie pracownik
Ksiadz nie spieszy sie z wykonaniem obowiazkow jak ja w wejsciu do pracy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 09:18  
Cytuj
Dla naprawdę dużej części takich osób przestać pić jest niemożliwe a odstawienie może być ryzykowne dla życia.

Co jeśli prosił by cię o przysługę dziabnięty jegomość w pachnącym garniturze i drogich butach? Albo syn/ojciec wracający z sylwestra?

Ogniś pito wino podczas wieczerzy i wszyscy byli zadowoleni. Jeden tylko spoleczniak podłożył im świnię i ich sprzedał.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 09:29  
Cytuj
CYTAT
Kosciol to nie miejsce pracy
Ksiadz to nie pracownik
Ksiadz nie spieszy sie z wykonaniem obowiazkow jak ja w wejsciu do pracy


Są jeszcze zobowiązania - dla Ciebie praca, której się podejmujesz a dla Księdza będzie to np : odprawianie mszy.

Domagasz się odpowiedzi od innych więc odpowiedz - Jak reagujesz ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 10:26  
Cytuj
Jakby ksiadz wyslal kogos i powiedzial że msza się spozni bo muszą spełnić przykazanie i pomóc. To chyba wierni nie obrazili by się. Msza sw to nie transmisja w kinie że bedą chcieli zwrotu za bilety.

Ja w miejscu wejscia do pracy dał bym jakies 15/20zl i doradzil o wizycie w mops i wzieciu sie za siebie typu psycholog psychiatra mops itp na wiecej rozmowy i pomocy nie mialbym czasu

Nie żadam też odpowiedzi jak mi piszesz tylko art2deco skomemtowała moj wpis jakimiś jak zwykle dziwactwami aby odwrócić uwagę od wszystkiego to zapytalem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
lod
lod
lod
Posty: 49
Dołączył: 23 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 15:02  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Co sądzisz o duchownych którzy wzywają policje a tak było w stalowej woli gdy bezdomny wszedł do kościoła i teraz gdy kobieta chciała pomocy wezwali straż ?


Może ja odpowiem.

To zależy.
Jeśliby wszedł i poprosił o ciepły posiłek, to byłoby draństwo jeśli zostałaby wezwana policja.Bywa też, że pojawiają się i żebrzą ludzie znani już otoczeniu, jako oszuści - takich interesuje tylko kasa.

Księża posiłek powinni dać każdemu, kto o to poprosi.
Chwilowy dach nad głową każdemu, kto znajdzie się w trudnej sytuacji. Powinni też pomagać w załatwieniu różnych trudnych spraw czy problemów.

Świętej pamięci ks. Warchoł pomagał. I to bardzo.

W Bazylice wchodzą, przeszkadzają ludziom w modlitwie nachalnie żebrząc kasę na alkohol. Gdy się im zwróci uwagę, robią się agresywni. Generalnie ludzie się ich boją.

Widzisz.... jak bezdomny nie pije, znajdzie miejsce w ochronce. A tam i możliwość umycia się, wyprania ubrań i ciepły posiłek. Ci co wolą alkohol - nie mają tam wstępu.
Tacy mają na wszystko i wszystkich wyje...ane. Policja im może naskoczyć, a wpier...ol dostawali tyle razy, że to też mają gdzieś.
Mieliśmy problem z takim w klatce - dopóki nie został założony domofon. Przychodził pijany około 21. Śmierdział tak, że trudno było powstrzymać odruch wymiotny i nie dało się go inaczej pozbyć, niż z pomocą policji.


Chodzę do Bazyliki zazwyczaj na 12 lub na 20 a w lecie na 10:30 (zdaje się umiech) i nigdy wewnątrz kościoła nie widziałem żadnego bezdomnego. Zresztą na zewnątrz też nie. Czasami stoi ktoś z kartką ale zawsze ubrany i wyglądający inaczej niż bezdomny czy pospolity żul. Nikt odemnie nie wołał pieniędzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 15:08  
Cytuj
Bo takie rzeczy dzieją się zazwyczaj rano na tygodniu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 15:55  
Cytuj
CYTAT
Jakby ksiadz wyslal kogos i powiedzial że msza się spozni bo muszą spełnić przykazanie i pomóc. To chyba wierni nie obrazili by się. Msza sw to nie transmisja w kinie że bedą chcieli zwrotu za bilety.

Ja w miejscu wejscia do pracy dał bym jakies 15/20zl i doradzil o wizycie w mops i wzieciu sie za siebie typu psycholog psychiatra mops itp na wiecej rozmowy i pomocy nie mialbym czasu

Nie żadam też odpowiedzi jak mi piszesz tylko art2deco skomemtowała moj wpis jakimiś jak zwykle dziwactwami aby odwrócić uwagę od wszystkiego to zapytalem



Zobacz jaki charakter ma treść tego artykułu - dziennikarz już wie jak było i chce aby inni też wiedzieli, ale tak jak on to widzi.
Przebieg tej sytuacji mógł być naganny albo wzorowy. Twoja wersja nie przekonuje mnie, bo ktoś szukający pomocy w kościele może poczekać te 30-40 min.

Alkoholicy, narkomani, ludzie z zaburzeniami psychicznymi potrzebują pomocy specjalistów i doradzanie typu "weź się za siebie" jest mało trafne.
Kiedyś w Bazylice była sytuacja, gdzie przed mszą wszedł pijany bezdomny, który był przesiąknięty smrodem własnych odchodów - chodził od ławki do ławki z wyciągniętą ręką.
Jak myślisz jakiej pomocy potrzebował ten człowiek ? Dając mu 10-20 zł w zasadzie pogłębiasz jego problem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 16:22  
Cytuj
to niech czeka 40 minut czy ja nakazuje że już ma być mu udzielona pomoc jak na pogotowiu

człowieku chodzi o to żeby wkońcu przestać się nawzajem przepędzać a pomagać

a typowi w odchodach w bazylice napewno nie dałbym 20zł bo chyba każdy wie że pomoc jest mu potrzebna inna co nie?

do faceta w stalowej kler nawet nie wyszedł zamienić słowa tylko od razu policja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 16:42  
Cytuj
Ja mam pomysł, WOŚP mogłaby zbierać na pomoc dla takich ludzi w potrzebie, lewicowej wrażliwości jest po drodze. Szefowie Wolontariatu Owsiaka mogliby wydawać ciepłe posiłki. Szpitalnictwo już się wypaliło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 16:45  
Cytuj
CYTAT
to niech czeka 40 minut czy ja nakazuje że już ma być mu udzielona pomoc jak na pogotowiu

To Twoje słowa.

Jakby ksiadz wyslal kogos i powiedzial że msza się spozni bo muszą spełnić przykazanie i pomóc. To chyba wierni nie obrazili by się. Msza sw to nie transmisja w kinie że bedą chcieli zwrotu za bilety.


CYTAT

człowieku chodzi o to żeby wkońcu przestać się nawzajem przepędzać a pomagać
a typowi w odchodach w bazylice napewno nie dałbym 20zł bo chyba każdy wie że pomoc jest mu potrzebna inna co nie?
do faceta w stalowej kler nawet nie wyszedł zamienić słowa tylko od razu policja



Wezwanie odpowiednich służb też może być udzieleniem pomocy - wszystko zależy od danej sytuacji. Nie oceniajmy pochopnie sytuacji, której nie możemy dokładniej zweryfikować.

Trochę z innej beczki ale warto posłuchać - od 16:15.

https://www.youtube.com/watch?v=pv09f0AR6wA

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 17:43  
Cytuj
No moje slowa bo wytykasz że ksiadz nie mogl nic zrobic bo msze ma odprawiać to napisalem. Dzownie sie czepiasz
Chodzi o to że księżą nie chce sie nic

Sam Mirek pisal ze na jakims spotkaniu ksiadz sie zmył zaraz i wiernych zostawił

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 17:45  
Cytuj
CYTAT
Ja mam pomysł, WOŚP mogłaby zbierać na pomoc dla takich ludzi w potrzebie, lewicowej wrażliwości jest po drodze. Szefowie Wolontariatu Owsiaka mogliby wydawać ciepłe posiłki. Szpitalnictwo już się wypaliło.


Nie ośmieszaj się bardziej niż się da ośmieszyć.

Chyba szpitale jednak ważniejsze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 19:24  
Cytuj
Tak się gorąco rozpisaliście że uznałam że kołaczący najważniejsi a działaczom WOŚP obojętne kogo wspierają. Ale mogłam źle zrozumiec wyrażaną troskę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 19:52  
Cytuj
CYTAT
Tak się gorąco rozpisaliście że uznałam że kołaczący najważniejsi a działaczom WOŚP obojętne kogo wspierają. Ale mogłam źle zrozumiec wyrażaną troskę.


Chodziło o powołanie duchownych. Żeby było takie samo do posługi Bożej jak do pieniędzy. ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 21:09  
Cytuj
Nic z tego nie rozumiem co piszesz. Pomagasz to pomagaj, chcesz prosić to pros ale nie na siłę bo odejdziesz z kwitkiem.

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/21813-protestowali-przeciw-polanskiemu-teraz-beda-sadzeni

Czekamy na następny obronny rzut "Rejtanem" budowniczego nauki polskiej nad-ministra Gowina który chociaż genderyzmu nie traktuje poważnie ( Środziny, Hartmany itp) ale sponsoruje kuźnie Nowej Lewicy na publicznych uczelniach całym rozumem.
Jej wykładowcy organizują na UJ otwarte peany o wiekopomnych zaletach tej ideologii, ale nie wolno organizować naukowego sympozjum o genderyzmie na którym dyskutujemy o naukowych podstawach jej wielkości. Masz wolność liberała, niby naukowo to wszystko wolno. Właściwie to wolno tyle samo co w dzisiejszej sztuce która nie jest już wyrazem prawdy, piękna i dobra, ale nihilistycznego buntu marginesu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 21:11  
Cytuj
Powiem wam szczerze że takie akcje ani mnie grzeją ani ziębią. Jako wieloletni ministrant miałem wątpliwą przyjemność spotykać się ze sprawami o naprawdę dużym kalibru. Takimi których nawet mało który świecki miał by się czelność dopuszczać. Może stąd się bierze moje nastawienie do tego dwulicowego środowiska.

Nie zamierzam nic z prywatnych wyciągać. Z takich zabawnych i lżejszych zdradzę przykładową anegdotkę. Otóż jeden z ministrantów podczas mszy świętej potrafił wyjść do zakrystii by się masturbować. Po zakończonym rękodziele pomagał księdzu rozdawać eucharystię.

Tak mi się skojarzyła ta zabawna historia z tematem.

Wracając do tematu. Może by tak 500+ na żula było dobrym pomysłem. Byłby z nimi spokój. Kiedy mogliby zaspokoić pierwsze potrzeby może byli by wstanie myśleć o kolejnych szczeblach z piramidy maslowa.

Przy obecnych cenach życie żula staje się coraz trudniejsze. Dlatego wychodzą jak zombi i brukają swoją obecnością święte progi kościoła.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 21:22  
Cytuj
Regresujesz,,, Naprawdę przeceniasz ludzi i nie doceniasz potęgi szatana. Powinieneś brać przykład z Niego i Jemu oddanych, upadłych nie naśladuj wiesz jak skończył Judasz. Łatwo ich rozpoznasz, mają żmijowe języki.
Bądź mądry dla samego siebie, czas na pojednanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2019r. 23:39  
Cytuj
CYTAT
nie doceniasz potęgi szatana. Powinieneś brać przykład z Niego i Jemu oddanych, upadłych

Mam brać przykład z Szatana i jemu oddanych upadłych? :szok:

Lubię cię. zarumieniony

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2019r. 00:31  
Cytuj
CYTAT
Nic z tego nie rozumiem co piszesz. Pomagasz to pomagaj, chcesz prosić to pros ale nie na siłę bo odejdziesz z kwitkiem.

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/21813-protestowali-przeciw-polanskiemu-teraz-beda-sadzeni

Czekamy na następny obronny rzut "Rejtanem" budowniczego nauki polskiej nad-ministra Gowina który chociaż genderyzmu nie traktuje poważnie ( Środziny, Hartmany itp) ale sponsoruje kuźnie Nowej Lewicy na publicznych uczelniach całym rozumem.
Jej wykładowcy organizują na UJ otwarte peany o wiekopomnych zaletach tej ideologii, ale nie wolno organizować naukowego sympozjum o genderyzmie na którym dyskutujemy o naukowych podstawach jej wielkości. Masz wolność liberała, niby naukowo to wszystko wolno. Właściwie to wolno tyle samo co w dzisiejszej sztuce która nie jest już wyrazem prawdy, piękna i dobra, ale nihilistycznego buntu marginesu.



Zapoznaj się z przykazaniami względem duszy i ciała to zrozumiesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2020r. 12:14  
Cytuj
Ksiądz Jarosław bezkarnie gwałcił Mariusza przez 9 lat. Zakazał mu mówić o tym komukolwiek. Chłopiec lojalnie milczał.

9-latek współwinny grzechu. Skandaliczne orzeczenie sądu biskupiego


https://wtv.pl/sad-biskupi-uznal-molestowanego-9-latka-wspolwinnym-030220?fbclid=IwAR1zTJ5TMYcv0Ej8zgsPOVnvVb1SIf3rhDiPAlaZeqF-E5ELp2hU9M8qxP8

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Lut 2020r. 17:29  
Cytuj
Poradzimy sobie z nimi. Oby szybciej niż Lobby poradzi sobie z nami,,, Franciszek wymienił Dziekana Kolegium Kardynalskiego. Szykują się do przyspieszenia wprowadzenia nieodwracalnych zmian po oporze w książce Benedykta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2020r. 15:24  
Cytuj

Obrazek


-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lut 2020r. 16:06  
Cytuj
Autor wymagający i wiecznie aktualny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2020r. 16:50  
Cytuj
Przeczytałem wiele książek - ta jedna wszystkie inne bije na głowę.ok

Święty Jan Paweł II Wielki - z pewnością nie był człowiekiem jednej książki...potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »