NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Rezonans dla osób z klaustrofobią,
Posty: 144
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 09:59  
Cytuj
czy ktoś miałby namiar gdzie znajduje się rezonans dla osób z klaustrofobią ? np półotwarty..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 09:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 11:05  
Cytuj
Jak zamierzasz robic prywatnie to bez problemu daja dozylnie srodek uspokajjacy. Odplywasz przed samym wjazdem i „odzyskujesz swiadomosc” zaraz po. Przerabialem temat trzy razy. Bez tego nigdy w zyciu bym nie wjechal do tej dziury w ktorej masz „sufit” 20 cm nad nosemumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 20 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 11:53  
Cytuj
Kurcze jaciek gdybym wiedziała,że tak można.Ja mało z tego świata nie zeszłam ,najdłuższe minuty mojego życia.Mam ten sam problem.Nigdy,nigdy więcej!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 12:42  
Cytuj
CYTAT
Jak zamierzasz robic prywatnie to bez problemu daja dozylnie srodek uspokajjacy. Odplywasz przed samym wjazdem i „odzyskujesz swiadomosc” zaraz po. Przerabialem temat trzy razy. Bez tego nigdy w zyciu bym nie wjechal do tej dziury w ktorej masz „sufit” 20 cm nad nosemumiech



Ale jak to działa usypiają cie???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 13:00  
Cytuj
Nie, nie jest to typowe uspienie bo do czegos takiego musieliby ci zrobic dokladne badania zeby sie nie okazalo ze masz np slabe serce albo problemy z cisnieniem i sie niewybudzisz. To jest jakis lek psychotropowy czy cos takiego. Ja zawsze pamietam tylko moment jak siedze w szmacianym szlafroczku na blacie ktory wjezdza do kabiny, podchodzi lekarz, robi dozylnie zastrzyk i w zasadzie kolejne co pamietam to jak otwieram oczy w trakcie gdy juz wyjezdzam po godzinie spedzonej w srodku. Czlowiek troche chodzi zamulony, niby nie mozna caly dzien jezdzic potem autem ale ja zawsze spijam mocna kawe i normalnie wracam na hate autem. Dwa razy dostawalem zastrzyk dozylnie a raz to samo ale w formie tabletek polknietych na ok pol godz przed- efekt ten sam, urwany film, zero stresu. Oczywiscie zawsze jak sie umawiam to zaznaczam stanowczo ze bez tego nie wjade do srodka, oni kaza mi przyjechac tylko pol godziny wczesniej i nigdy nie robia problemu. Oczywiscie wszystko prywatnie- tam gdzie placisz nikt nie robi problemow ani łaski, dbaja o twoj komfort. Wydaje mi sie ze robienie rezonansu na zywca przy mocnej klaustrofobii jest dosc ryzykowne bo zawsze dostajesz do reki kabel z przyciskiem ktory w razie paniki naciskasz i konczysz badanie wyjezdzajac na zewnatrz a co za tym idzie kasa przepada a badanie niewykonane- tak jest przynajmniej tam gdzie ja robie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 16:57  
Cytuj
to fajnie że są takie możliwości, z drugiej strony świat mnie zaskakuje, rozumiem mieć klaustrofobie schodzić do ciasnego tunelu w kopalni kilometr pod ziemią gdzie wiele rzeczy może się wydarzyć, ale w szpitalu w kontrolowanych warunkach? Współczuje, dobrze, że jest chemia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 281
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 21:46  
Cytuj
A lęk przed pająkami też cię zaskakuje?
Przed stworzeniem, które ma 1-2 cm, które zabijesz kapciem?
Lęk ma to do siebie, że jest irracjonalny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 23:34  
Cytuj
Ja oczy zamknęłam i starałam się o czymś innym myśleć bo faktycznie uczucie dziwne :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 08:15  
Cytuj
Szpital w Dębicy .Rezonans otwarty,miła obsługa, polecam jeśli masz klaustrofobię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 10:13  
Cytuj
już się ogromnie ucieszyłam z tej Dębicy ale okazało się że nie robią na tym rezonansie jednej rzeczy co mam do zrobienia.. jaciek a gdzie ty konkretnie robisz z tym środkiem w strzykawce ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 10:14  
Cytuj
Lęki trzeba leczyć ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 10:21  
Cytuj
W Rzeszowie też jest bo znajoma robiła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 10:22  
Cytuj
Ja wszelkie tego typu sprawy zalatwiam w warszawie w carolina medical center. Jak masz ubezpieczenie w luxmedzie to zrobisz za free. Prywatnie to umowisz sie nawet na nastepny dzien. Kilka lat temu mialem paskudna kontuzje i operowali mnie praktycznie z dnia na dzien, zero czekania, proszenia, stekania jak w polskich szpitalach. Oczywiscie wszystko za $$$. Rezonans to koszt ok 1000zl. Z tego co wiem to u goli kosztuje cos kolo 400zl- roznica jest taka ze w carolinie rezonans trwa okolo godziny a z tego co mi kolega mowil u goli ok 20min- pytanie ktory bedzie dokladniejszy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 11:16  
Cytuj
w Rzeszowie obdzwoniłam.. Gdzie jest ze znieczuleniem czy środkiem jakimś ??? największy mają w profamilii przekrój 80 cm ale jak mam głowy to z kagańcem tego nie widzę .. a ze znieczuleniem nie robią nawet jesli robi się prywatnie..
warszawa trochę za daleko dla mnie.. jakby ktoś coś jeszcze to proszę o namiary ..może Lublin..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 11:38  
Cytuj
To ze ma 80cm srednicy wcale nie powinno cie pocieszac. Do tunelu wjezdzasz na lozku takze ostatecznie pewnie i tak wyjdzie ze bedziesz miala sufit 15-20cm nad nosemumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 11:46  
Cytuj
ja już wjechałam do tunelu u goli co ma 70 cm ale szybciej niż wjechałam musiałam wyjeżdżać .. wychodzi mi że jednak będę musiała ze znieczuleniem.. tylko szukam gdzieś bliżej ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 12:05  
Cytuj
Pytała pani w Rzeszowie o ten półotwarty?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 12:13  
Cytuj
mówiono mi że na Krakowskiej w szpitalu jest półotwarty, ale 2 razy tam dzwoniłam , oni się zarzekają tam że nie mają takiego ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 12:29  
Cytuj
Proszę zapytać w Sandomierzu na Schinzla 13, tam podobno robią w uśpieniu ,tylko nie wiem czy dorosłym też ,bo dzieciom na 100%.Tel.158323001.Ja po prostu zamykam oczy jak wjeżdżam do środka,a potem powoli otwieram żeby się przyzwyczaić.Pomaga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 25 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 13:33  
Cytuj
Wypij pół litra wódki przed i staw czoła swoim lękom. smiech2
Ps. No i spal skręta, na rozluźnienie i będzie dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2019r. 09:26  
Cytuj
w Sandomierzu pani mówi że na 100 % nie robią ze znieczuleniem bo nie mają wyposażenia do tego ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2019r. 10:32  
Cytuj
Ja z 4 lata wstecz właśnie w Rzeszowie na krakowskiej na pół otwartym robiłem.
Może już teraz nie mają ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Paź 2019r. 10:43  
Cytuj
Moze nie pytaj o „znieczulenie” tylko stricte jakies psychotropy uspokajajace. Jest jeszcze jedna opcja- idz do lekarza np rodzinnego niech przepisze ci recepte na cos mocnego, uspokajajacego i na pol godzinki przed badaniem przywalisz jakas wieksza dawke, powinno pomoc. Wczesniej potestuj w domu jaka dawka bedzie odpowiednia. W przeciwnym wypadku pozostaje jechac gdzies dalej, gdzie podchodza bardziej porfesjonalnie do ludzi z takimi problemami jak my. Ktos kto nie ma klaustrofobii nie zrozumie jakie to uczucie. Nie ma mozliwosci zeby wjechac do takiej tuby i lezec tam tyle czasu. Ja bym chyba na jakis zawal zszedl jakby mi przyszlo robic to na „trzezwo”. Ewentualnie zadzwon do caroliny do wawy, zapytaj jak wyglada tam sytuacja z tym uspokajaczem. Pamietam ze jak kiedys sie umawialem to baba normalnie mi powiedziala jak nazywa sie ten lek. Znajac nazwe bedziesz mogla pokombinowac z zalatwieniem sobie recepty i zakupem tego w postaci tabletek. Walniesz przed badaniem i po sprawie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2019r. 10:52  
Cytuj
W Sandomierzu na 100% robili dzieciom w uśpieniu przynajmniej jakieś 2 lata temu. Jak jest z dorosłymi tego nie wiem.A w Rzeszowie ten półotwarty jest w szpitalu MSWiA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 11 Paź 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2019r. 11:12  
Cytuj
Rezonans półotwarty jest mniej dokładny. Ja zawsze muszę mieć standardowy. Klaustrofobię mam ogromną. Ostatnio 2 razy zaraz po wjechaniu wyjeżdżałam. Potem wytrzymałam 40 min z wielkim trudem.
4 razy miałam operację i mniej się bałam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »