NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Podsumowanie rządów PiS - Czas refleksji,
Posty: 3120
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 14:39  
Cytuj
Nie ściema tylo dla ciebie czarna magia. Myślisz że Jarosław z własnej kieszeni tobie sypie. Nie przyjmujesz innej wersji bo tak ci jest łatwiej żyć. Nie chcesz wiedzieć że sąsiad którym gardzisz finansuje twój dobrobyt. Po prostu ci się należy a reszta jest bez znaczenia.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 14:39  
Cytuj

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 14:42  
Cytuj
a co z ludzmi ktorzy nie maja dzieci nie sa jeszcze na emeryturze tylko ciezko i uczciwie pracuja?? im sie nic nie nalezy ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 14:52  
Cytuj
Po wypowiedziach niektórych można by odnieść wrażenie, że PiS trzeba odsunąć od władzy, żeby zniknęły podatki - czyli żeby fiskus przestał sięgać do naszych kieszeni.

Czyli bzdura nad bzdury.

Zawsze nas będą łupić. Ale nie każda ekipa rządząca część pieniędzy oddaje.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 14:54  
Cytuj
Czas na reflekseje to będą mieli totalniacy po o 13 pazdziernika, jak dostaną łomot od wyborców, wtedy zacznie się wycie na tym forum, teraz to tylko zwykłe ujadanie przeciwników normalnego życie i tych prostaków zmanipulowanych przez lewackie media lub rodziców zindoktrynowanych jeszcze za czasów PRL.
Nie dziwi was to rze ludzie powiązani z władzą PZPR, celebryci którzy kiedyś na tej władzy się bujali, resortowe dzieci i dzieci tych najniżej ostawionych działaczy PZPR ( zwykłych członków) są teraz przeciwko PIS?
Bo to wszystko zwykli zakłamani komuniści, którzy teraz udają demokratów i sieją w społeczeństwie nienawiść między ludzką oraz opluwają wartości rodzinne i kościół katolicki.
Z lewicowej mąki chleba nie będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 15:24  
Cytuj

Obrazek



Nie moge uwierzyc ze Ferma chce to odgrzewać, totalny amok.
Nic nie jest cieńsze od połajanki Tuska rękami ratlerka libertaska Jażdżewskiego ale i to chyba jeszcze przed nami cool girl


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 15:48  
Cytuj
"Nie dziwi was to rze ludzie powiązani,,," dziwi, dziwi @Lisa szczególnie to "rze", aż dziwne,że @mirek777 tego nie zauważył.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 16:46  
Cytuj
A zauważyli koledzy "wykrztałciuchów" w poscie 14 @Faithfull, wątek Prawo i Sprawiedliwość?umiech

"Edo 2 podejrzewam ,że Rajmund tak walczył w powstaniu jak jego dzieci strajkowały... Co przemawia na to że stary Kaczyński był aparatczykiem? L O G I K A... władzuchna likwidowała AK-owców, a wykrztałciuchów gnoìła... angaż bliźniaków był takim przypadkiem jak wygrana Bolka w lotto... "

@Progres

Żadnym sąsiadem nie gardzę, ja pracuję, żona pracuje, ja zarabiam więcej niż średnia krajowa, więc podatków trochę płacimy i nikt nas nie utrzymuje. Więc wytłumacz to sobie jakoś inaczej, jeśli ci się to w głowie pomieściumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3120
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 18:40  
Cytuj
@ferbi w takim razie wyjaśnij po co ci socjal bo nie rozumiem? Napisz też proszę kto powinien go finansować i dlaczego.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 19:23  
Cytuj
A po to żeby jak pojawi się dziecko (czyli dużo większe wydatki niż 500 zł miesięcznie)można było chodź trochę nie rezygnować z dotychczasowego życia. A dzieci muszą się rodzić chyba nie muszę ci tego tłumaczyć, czyli wydatki się zwiększają a zarobki nie. Ja też pracuje i żona też więc nikt na nas nie płaci. Można powiedzieć że my płacimy na bezrobotnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 19:41  
Cytuj
Znowu regresujesz Progresie.

Ile byś płacił kawalerom? O kobiety nawet nie pytam bo jeszcze obiadu nie zrobiłam cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3120
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 19:46  
Cytuj
Podług zasług @art2deco. Kawaler to osoba planująca rodzinę. Na początku ścieżki w dorosłym życiu. Na etapie na którym się zarabia najmniej i najwięcej trzeba inwestować by coś osiągnąć.
Podejdź i poproś kawalera albo pannę na datek na swoje dzieci jeśli masz śmiałość.

Nie ciebie pytałem @b.l.u.e.

Skoro już pofatygowaleś się podratować socjalistycznego kolegę i odpowiedzieć to nie udawaj że przeczytałeś tylko pół mojego posta wyżej.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 22:49  
Cytuj
@Progres

To proste - Redystrybucja dochodów.
Wiesz co to jest chyba i po co. W tej części świata, do której należymy to cos normalnego, standard. Polska pod tym względem na tle innych krajów uni jawi się wręcz jako republika bananowa.
Oczywiście nie wszędzie tak jest i to niekoniecznie w Afryce. Dla milinów najuboższych Amerykanów jedyna służba zdrowia jest pogotowie ratunkowe. Co kraj to obyczaj. Pytanie czego my chcemy dla siebie?

Słowo socjalizm, którym sie posługujesz to słowo klucz, ma złą sławę. Kojarzone jest głównie z dominacją ZSRR nad Europa wschodnią i stworzonym tam systemem gospodarczym. Była to władza aparatów partyjnych podległych Moskwie a robotnicy nie mieli nic do powiedzenia, w razie czego nawet do nich strzelano.
Zniszczył on całe narody, wschodnie Niemcy do dzis nie moga sie podnieść po 45 latach tego systemu - pracuje sie tam dłużej i zarabia mniej niz w zachodnich.
Więc nie jest to właściwe słowo.

Ja wolałbym inne określenie - solidarność społeczna i odpowiedzialność elit intelektualnych i biznesowych za państwo i naród. A z tym w Polsce jest kiepsko. Elity biznesowe są bardzo egoistyczne.

Jeśli ma sie milion, nie sztuką jest go podwoić. Jeśli ma sie 1500 zł, sztuka jest przeżyć za to do pierwszego.

W USA przez ostatnie dziesiątki lat uważano, że jeżeli człowiek jest biedny to jest to wyłącznie jego wina (czy zasługa). To przez to , że jest mało energiczny, kreatywny, że dokonywał w życiu złych wyborów. Ostatnio jednak pojawia sie inne spojrzenie. Niektórzy twierdzą, że to system wpędza ludzi w biedę i ubóstwo. Są sytuacje niezależne od jednostki, które powodują, że wpada ona w krąg biedy, z którego nie ma szans sie wydostać do końca życia.

Poczytaj o takich politykach parti demokratycznej jak Berni Sanders, Alexandria Ocasio Cortez. Jakie to ma szanse na przyszłość? Trudno powiedzieć. Póki co nawet setki zabitych dzieci w szkołach nie sa w stanie oderwać amerykanskiego przemysłu zbrojeniowego od czerpania zysków ze sprzedaży broni komu popadnie. To tylko mała dygresja pokazująca do czego może prowadzić dziki kapitalizm, którego ty byś chciał.
Ok, na dzisiaj wystarczy. Ciąg dalszy nastąpiumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 00:06  
Cytuj
CYTAT
Podług zasług @art2deco.


Podług zasług to są wybory cool girl Czekamy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 02:01  
Cytuj
CYTAT
A dzieci muszą się rodzić chyba nie muszę ci tego tłumaczyć,


Przepraszam że się wtrące ale z przyjemnością poczytam uzasadnienie, jeśli można.
Ciekawi mnie czy pójdziesz w patriotyzm, ekonomię, religie, czy może jeszcze coś innego....
Nie mogę doczekać się tej wspaniałej lektury.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 02:50  
Cytuj
Ja mam kilka pytań do wszystkich.


Kto z Was dostał 500+ i zrobił sobie dziecko DLA NARODU?

Nie z takiego błahego powodu jak np. miłość, tylko po to, żeby Polaków było więcej.


I drugie pytanie:

Kto z Was nie miał dzieci przed 500+ i dopiero 500+ sprawiło, że mógł to dziecko mieć?

Ewentualnie, kto miał dwoje, troje dzieci i dopiero po wprowadzeniu 500+ mógł sobie pozwolić na następne?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3120
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 07:07  
Cytuj
Im dalej wgłąb historii aż po początek wszelkiego istnienia rodziło się potomstwo. Mimo trudnych początków, braku prawa, medycyny licznych wojen a nawet nauki. Ziemia zaludniła się w bardzo szybkim tempie wykladniczym.

Wychodzi na to żeby wasz argument jest z d***y wyciągnięty. Mało tego - spadek dzietności obserwujemy właśnie w tych w krajach gdzie socjal działa prężnie.

:-)

"Redystrybucja dochodów" :-) @ferbi od tej pory każdego złodzieja będę nazywał redystrybutorem dochodow. smiech2

Jest tak wcześnie a już zrobiliście mi dzień.umiech Pozdrawiam!

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 07:21  
Cytuj
Chciałbym wyjaśnić wszystkim frustratom opozycyjnym jaką role pełni Pićset Plus. Ma to na celu utrzymanie się u władzy obecnej ekipy rządzącej i jeśli to spełni swoją funkcje to jestem ZA. Pisiory to jedyna ekipa jaka teraz jest na horyzoncie która chce zmienić nasz kraj i wyprowadzić go z zapaści gospodarczej do jakiej doprowadziły poprzednie lewicowe klany powiązane mocno z ciemną stroną poprzedniego systemu. Jeśli pojawią się inni i będą bardziej wiarygodni to swój głos oddam na nich, ale jak na razie to podejrzewam że jeszcze długo nikt ich nie zastąpi. Zdrowa krytyka jest bardzo potrzebna, ale takie bezpodstawne ujadanie ćwierćwałków na tym forum to czysty debilizm wynikający z indoktrynacji medialnej ludzi którzy są podatni na robienie ich w konia. Pamiętajcie, samodzielne myślenie nie boli, chyba że ktoś woli być prowadzony na sznurku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 10:47  
Cytuj
@ZSRR

"Chciałbym wyjaśnić wszystkim frustratom opozycyjnym jaką role pełni Pićset Plus. Ma to na celu utrzymanie się u władzy obecnej ekipy rządzącej i jeśli to spełni swoją funkcje to jestem ZA."

To akurat prawda.


"Pisiory to jedyna ekipa jaka teraz jest na horyzoncie która chce zmienić nasz kraj i wyprowadzić go z zapaści gospodarczej do jakiej doprowadziły poprzednie lewicowe klany powiązane mocno z ciemną stroną poprzedniego systemu."

To akurat fałsz. PIS opowiadał bajki o "Polsce w ruinie" przed wyborami. Była to taka sama bajka, jak ta, że jak tylko PIS dojdzie do władzy to sprowadzi wrak Tupolewa do Polski.

Przed wyborami Jaruś pienił się i mlaskał w obietnicach sprowadzenia wraku do Polski.

A teraz?

Słyszał ktoś o tym?

W d...e to mają.

Bo widzą, że ludzie polecieli na 500+ więc po co mają sprowadzać jakąś stertę złomu. Zwłaszcza, że nie potrafią tego zrobić.


"takie bezpodstawne ujadanie ćwierćwałków na tym forum to czysty debilizm wynikający z indoktrynacji medialnej ludzi którzy są podatni na robienie ich w konia."

Tak to jest jak ludzie uwierzą w bajki o "Polsce w ruinie".

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 10:53  
Cytuj
@ferbi246

Z ciekawości zapytam:

Jeśli podoba ci się idea "redystrybucji dochodów", to czy podobała ci się też "reforma rolna" po 2 Wojnie Światowej?



Ponowię pytanie do wszystkich:

Kto z Was dostał 500+ i zrobił sobie dziecko DLA NARODU?

ZSRR?

Ty mi wyglądasz na kolesia, który mógłby to zrobić.


Ktoś się pochwali?



I kolejne pytanie:

Kto z Was nie miał dzieci przed 500+ i dopiero 500+ sprawiło, że mógł to dziecko mieć?

Ewentualnie, kto miał dwoje, troje dzieci i dopiero po wprowadzeniu 500+ mógł sobie pozwolić na następne?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 11:37  
Cytuj
A kto się pochwali że jest największym hipokrytą i najeżdża na PiS a rączki po kasę wyciąga??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 12:11  
Cytuj
CYTAT
A kto się pochwali że jest największym hipokrytą i najeżdża na PiS a rączki po kasę wyciąga??


Rozumiem, że 500+ jest tylko dla zwolenników PiSu???
Czyli powinni uzupełnić wniosek o sympatie partyjne.
Czyli w takim razie przeciwnik PO nie powinien jeździć po drogach, które powstały za czasów ich rządów., nie powinien korzystać z Orlików itp. itd.
Czyli ma być tak - dostajesz kasę, to morda w kubeł i ani się waż krytykować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 12:21  
Cytuj
Chodzi o pewien dysonans:
- Są ludzie, którzy krzyczą że PiS to socjaliści i uprawiają rozdawnictwo i że tego nie popierają, ale jednocześnie nie mają żadnych oporów żeby brać 500+; 300+...potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 12:30  
Cytuj
CYTAT
Chodzi o pewien dysonans:
- Są ludzie, którzy krzyczą że PiS to socjaliści i uprawiają rozdawnictwo i że tego nie popierają, ale jednocześnie nie mają żadnych oporów żeby brać 500+; 300+...potluczony


Przecież ktoś z rządzących zdecydował, ze powinni te pieniądze dostać. Czyli wg Ciebie pobieranie tych świadczeń socjalnych powinno być tzw. "lojalką" zobowiązującą do milczenia, ewentualnie tylko do chwalenia.

Widzisz ja uważam, że jeden ze stadionów, który powstał za czasów PO, to idealny przykład niegospodarności i wyrzucenia pieniędzy w błoto, a mimo zdarzy mi się korzystać jak widz z tego stadionu. I nie widzę tu hipokryzji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 12:53  
Cytuj
CYTAT
@ferbi246

Z ciekawości zapytam:

Jeśli podoba ci się idea "redystrybucji dochodów", to czy podobała ci się też "reforma rolna" po 2 Wojnie Światowej?



Odpowiem złośliwie pytaniem na pytanie.

A podobała ci sie po drugiej wojnie światowej nacjonalizacja w Wielkiej Brytani:
Bank of England, British Steel, British Coal, British Gas, British Rail, British Telecom, UK Electricity Supply Industry, British Leyland?
Czy odebranie firmy Renault Louisowi Renault we Francji w tym samym czasie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 13:09  
Cytuj
@ja_30

Bo to nie jest żaden "dysonans" tylko debilny argument.

500+ nie różni się zasadniczo od pieniędzy na szpitale czy drogi.

To są pieniądze, które państwo ma z podatków obywateli.


I obywatele mogą wyrażać swoją opinię na temat tego jak te pieniądze są wydawane.


To, że ktoś popierał PIS nie oznacza, że przestał korzystać ze szpitali w czasie kiedy rządziło PO.

Zwolennicy PIS nie zrobili sobie mapy połączeń komunikacyjnych wybudowanych przez PIS, po to, żeby omijać drogi wybudowane przez PO.

Po 1989 ludzie nie opuścili tłumnie bloków wybudowanych za komuny i nie przenieśli się do bloków nie-komunistycznych, wybudowanych już po '89.

Jarek w czasach głębokiej komuny nie atakował jednostek radzieckich na ziemiach polskich, tylko grał w filmie albo studiował sobie prawo.


Problem z "pińcet plus" jest taki, że początkowo reklamowany był jako recepta na spadającą populację Polaków. Po to był wprowadzony:

ABY ZWIĘKSZYĆ POPULACJĘ POLSKI.

Ale okazało się, że Polacy oszukali Jarusia i pieniądze wzięli, ale jakoś nie mieli zamiaru się pier...ć i przyrost naturalny cały czas w dół.

Wiesz co jest hipokryzją b.l.u.e. ?

Popierać PIS, brać 500+ i nie zrobić sobie KOLEJNEGO dzieciaka dla Polski. Dla Narodu.

Dlatego zapytam wprost: o ile zwiększyła się liczba Twoich dzieci od wprowadzenia 500+ ?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »