NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
Oddawanie zwierząt !?!, "bezpłatna adopcja"
Posty: 11
Dołączył: 5 Lut 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2019r. 12:49  
Cytuj
Tak się zastanawiam dlaczego SM wspiera bezsensowne produkowanie piesków i kotków ? Ci ludzie bezmyślnie co roku produkują tysiące zwierząt które zapychają schroniska. Ktoś zaraz napisze że "rasowe" też tam są. Tylko jeśli trafi się"rasowy" to jak długo przebywa w schronisku ? Ludzie pomyślcie troszkę !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2019r. 12:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2019r. 13:51  
Cytuj
a o czym mowa konkretnie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 5 Lut 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2019r. 14:13  
Cytuj
Na SM jest pełno ogłoszeń typu oddam Kotka/pieska w "dobre ręce" za darmo lub za "koszta odchowania" Jeżeli ktoś nie potrafi dopilnować swojej pupilki niech ją wysterylizuje, a nie produkuje setki zapychających schroniska zwierzaków. Moim skromnym zdaniem SM przyczynia się pozwalając na zamieszczanie takich ogłoszeń do produkcji bezpańskich zwierzaków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2019r. 15:19  
Cytuj
mlotekLudzie czy wy już nie macie się czego czepiać. I fora zakładać z tak głupimi pytaniami.mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 5 Lut 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2019r. 15:31  
Cytuj
Głupie pytanie ? Ciekawi mnie czy wiesz ile kosztuje miasto/NAS ! utrzymanie bezpańskich zwierząt. Nie ma głupich pytań . Są tylko jak widać głupie odpowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 3 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2019r. 16:22  
Cytuj
Niestety na głupotę nie ma lekarstwa i co roku ogłoszenie bo 120 zł to widać za dużo za zabieg (mówię o kotkach). Ale lepiej może dać ogłoszenie i ktoś zechce przygarnąć niż utopić/wywalić/żywcem zakopać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2019r. 16:46  
Cytuj
Chyba mniej niż utrzymanie złodziejowatych polityków czy ciągle powiększajaca sie rzesza niepotrzebnych i nieudolnych urzędników z UM.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2019r. 22:30  
Cytuj
Nie każde ogłoszenie oznacza że ktoś ma wylęgarnię. Są różne sytuacje i nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.
Kiedyś przygarnęłam bezdomną kocicę i okazało się że jest w ciąży i co miałam zrobić z kociakami? Koty oddałam, a kocicę wysterylizowałam. Innym razem podrzucono na moją posesję 2 kociaki. Ja mam już 4 własne koty, więc kotki dzięki ogłoszeniu oddałam.
Lepiej koty oddać niż skazać na śmierć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2019r. 08:27  
Cytuj
chyba lepiej dać ogłoszenie może uda się wtedy znaleźć nowy dom dla zwierzaka niż utopić czy porzucić w lesie

raczej trzeba wspierać takie inicjatywy a nie krytykować mlotek

może dziękitemu właśnie będzie mniej psów cy kotów bo właściciele wykastrują czy wysterylizują swoich pupilów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2019r. 17:42  
Cytuj
CYTAT
chyba lepiej dać ogłoszenie może uda się wtedy znaleźć nowy dom dla zwierzaka niż utopić czy porzucić w lesie

raczej trzeba wspierać takie inicjatywy a nie krytykować mlotek

może dziękitemu właśnie będzie mniej psów cy kotów bo właściciele wykastrują czy wysterylizują swoich pupilów
No właśnie o to chodzi że nie kastrują. Rozmnażają je sobie beztrosko, bo myślą : Napiszę ogłoszenie i zawsze ktoś weźmie. Powinno się namierzać takie osoby i jak po rozdaniu młodych dalej nie wykastruje zwierzaka to solić takie mandaty żeby się rozmnażaczom odechciało.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 5 Lut 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Wrz 2019r. 18:09  
Cytuj
@~J~ bardzo zacne zachowanie. Tylko że podobnych ogłoszeń o jakich piszesz jest promil. Reszta to wylęgarnie i to nie wina zwierząt, a ich posiadaczy bo inaczej się ich nie da nazwać. Najgorsze jest to że większość myśli że jest ok bo pozbyli się problemu. Najważniejsze że nie ponosząc kosztów . A co wydarzy się ze zwierzakiem jak opuszczą ich dom to już nie ich problem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2020r. 11:58  
Cytuj
Jestem tego samego zdania - nie powinno się doprowadzać do tego, aby biedne, niewinne zwierzaki lądowały w schroniskach, albo na ulicach...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2020r. 14:37  
Cytuj
Na problem jest wyjście!!! Czipować zwierzęta i sterylizować na nie wywalać z aut po drodze!!!!! pod koniec 2019 roku przy drodze wojewódzkiej wyrzucono około 12 kotów!!!Wielkie gratulacje dla mieszkańców!! ale to już się skończy kamery pozakładane!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »