NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Kupno tui, dobra cena
Posty: 7
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2019r. 08:48  
Cytuj
witam. gdzie kupię w dobrej cenie tuje w Stalowej??co potrzebuję 20 sztuk. ktoś cos podpowie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2019r. 08:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2019r. 09:58  
Cytuj
Są teraz w biedronkach w promocji po 8,99 zł Tuja Szmargd 50- 65 cm

Ale nie jest to teraz za dobra pora na sadzenie jakichkolwiek drzewek i krzewów, jest za gorąco i nie ta pora. Tak za 3-4 tygodnie najwcześniej. Chyba, że masz cień i będziesz podlewał obficie 2 razy dziennie, rano i wieczorem.

Co do tekstów, że te marketowe są bleee to od razu mówię, że u nas są same z marketów i wśród kilkudziesięciu nie przyjęła się nam tylko 1 sztuka, a kupione na wyprzedaży, nieco nawet zmordowane, w przecenie za jakieś śmieszne grosze umiech

Ale! Trzeba podsypać w dół ziemię kwaśną, wsadzić tuję, zasypać kwaśną ziemia i na wierzch wsypać grubo kory. Potem mocno podlewać żeby się dobrze ukorzeniły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2019r. 15:02  
Cytuj
Ja w marketach nie kupuję roślin. Jakość słaba. Oczywiście nie podważam Mryszard twojego postu.ok Mówię o własnych doświadczeniach. Ja preferuję sklepy i centra ogrodnicze. A ty podjedź wszędzie, popatrz, zorientuj się. Oprócz marketów na Handlowej jest ten nowy sklep "ToTu". Byłem tam kilka razy i widać, że dbają o rośliny. Tuje też mają. Jaka cena nie wiem.nie wiem Powodzenia w poszukiwaniach.good

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 7 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2019r. 02:02  
Cytuj
Kupowałam na wiosnę w promocji w Pysznicy na ul. Sportowej po 10 zł, wielkość ok 80 - 100 cm. Na 63 sztuki tylko jedna się nie przyjęła. Polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2019r. 17:41  
Cytuj
CYTAT


Ale! Trzeba podsypać w dół ziemię kwaśną, wsadzić tuję, zasypać kwaśną ziemia i na wierzch wsypać grubo kory. Potem mocno podlewać żeby się dobrze ukorzeniły.


Ziemie trzeba zmieszać - pół na pół ( kwaśna z rodzimą).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2019r. 17:53  
Cytuj
nie trzeba mieszać, to juz jest gotowa ziemia i nic nie trzeba mieszac, sadzilem mnostwo tuj i borówek amerykańskich, wszystko co wymaga kwasnej ziemi, wystarczy wysypac z worka i sadzic, u mnie wszystko rośnie jak wściekle

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2019r. 20:47  
Cytuj
CYTAT
nie trzeba mieszać, to juz jest gotowa ziemia i nic nie trzeba mieszac, sadzilem mnostwo tuj i borówek amerykańskich, wszystko co wymaga kwasnej ziemi, wystarczy wysypac z worka i sadzic, u mnie wszystko rośnie jak wściekle


Masz świadomość,że ziemia ma różne ph ? Może u Ciepie jest ziemia pasująca iglakom,a u innych może być całkowicie inna - zasadowa. Zabieg mieszania ziemi przed wsadzeniem danej rośliny, przyczynia się do prawidłowego rozrostu systemu korzeniowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 1 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2019r. 21:06  
Cytuj
CYTAT
Witam. Może macie jakieś sprawdzone miejsca gdzie można wyskoczyć we dwoje na wspólny masaż i skorzystać z hotelu ze strefy spa. Ostatnio byliśmy w Starachowicach w fajnym hotelu. Nie piszę nazwy co by nie rozjuszyc niektórych i być posadzonym o kryptoreklamę. Proszę o jakieś propozycje i ewentualny opis umiech pozdrawiam



może sklepie " To tu" na ul handlowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2019r. 21:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
nie trzeba mieszać, to juz jest gotowa ziemia i nic nie trzeba mieszac, sadzilem mnostwo tuj i borówek amerykańskich, wszystko co wymaga kwasnej ziemi, wystarczy wysypac z worka i sadzic, u mnie wszystko rośnie jak wściekle


Masz świadomość,że ziemia ma różne ph ? Może u Ciepie jest ziemia pasująca iglakom,a u innych może być całkowicie inna - zasadowa. Zabieg mieszania ziemi przed wsadzeniem danej rośliny, przyczynia się do prawidłowego rozrostu systemu korzeniowego.



A jaka różnica jakie moja ziemia ma ph skoro nie mieszam tylko wkładam sadzonkę w ziemie, którą kupuję do iglaków, robie głęboki dół, wsypuję ziemię do iglakówp kwaśną bez mieszania z inną i posypuje korzenie też ziemią z wora, uklepuje. Skoro tej ziemi nie mieszam z worka z inną, to jakie znaczenie ma ph mojej ziemi? Przeciez zanim sie ukorzeni i pusci korzenie w moja ziemię to minie troche czasu. Nie trzeba mieszać ziemi kwasnej kupionej w worku jak pisze na niej do iglaków, bo to jest juz gotowa ziemia do iglaków. Moje tuje rosną więc długi czas w ziemi którą im wysypałem z worka, w ziemi do iglaków. Robiłem tak na dwóch różnych dzialkach i wszystko rośnie pieknie. To samo borówki. Jak ktoś ma mało kupionej ziemi i nie chce dokupować to se miesza...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2019r. 23:10  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
nie trzeba mieszać, to juz jest gotowa ziemia i nic nie trzeba mieszac, sadzilem mnostwo tuj i borówek amerykańskich, wszystko co wymaga kwasnej ziemi, wystarczy wysypac z worka i sadzic, u mnie wszystko rośnie jak wściekle


Masz świadomość,że ziemia ma różne ph ? Może u Ciepie jest ziemia pasująca iglakom,a u innych może być całkowicie inna - zasadowa. Zabieg mieszania ziemi przed wsadzeniem danej rośliny, przyczynia się do prawidłowego rozrostu systemu korzeniowego.



A jaka różnica jakie moja ziemia ma ph skoro nie mieszam tylko wkładam sadzonkę w ziemie, którą kupuję do iglaków, robie głęboki dół, wsypuję ziemię do iglakówp kwaśną bez mieszania z inną i posypuje korzenie też ziemią z wora, uklepuje. Skoro tej ziemi nie mieszam z worka z inną, to jakie znaczenie ma ph mojej ziemi? Przeciez zanim sie ukorzeni i pusci korzenie w moja ziemię to minie troche czasu. Nie trzeba mieszać ziemi kwasnej kupionej w worku jak pisze na niej do iglaków, bo to jest juz gotowa ziemia do iglaków. Moje tuje rosną więc długi czas w ziemi którą im wysypałem z worka, w ziemi do iglaków. Robiłem tak na dwóch różnych dzialkach i wszystko rośnie pieknie. To samo borówki. Jak ktoś ma mało kupionej ziemi i nie chce dokupować to se miesza...


Napisałem.
Jeżeli Twoja ziemia ma odczyn kwaśny to wielkiej różnicy być nie powinno, ale jeżeli sadzisz iglaki w glebie zasadowej i dodajesz dodatkową ziemie z odczynem kwaśnym to korzenie nowo posadzonej rośliny niechętnie będą "pchały" się dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 08:57  
Cytuj
CYTAT
Są teraz w biedronkach w promocji po 8,99 zł Tuja Szmargd 50- 65 cm


w tym centrum ToTu mają 80cm po 7,99zł więc chyba cena najlepsza. ale dzięki za info. troszkę pojeździłem ale znalazłem. fajny sklep. będę ich częściej odwiedzać.ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »